Kambariniai augalai ne tik puošia namus ir gaivina orą, bet ir valo namų erdvę nuo ore susikaupusių teršalų bei sukuria teigiamą energetinį lauką, nepraleidžia į namus neigiamos vibracijos srauto, transformuoja neigiamas vibracijas į teigiamas. Be to, tikima, kad kai kurie augalai gali prišaukti sėkmę, gerus sapnus ir netgi saugo nuo blogų užmačių.

 

 

Kambariniai augalai

 

Gebenė, vėzdūnė, chlorofilas veiksmingai sugeria formaldehidą. Pastarasis taip pat naikina anglies monoksidą.

 

Aukštoji rapipalmė geriau negu bet kuris kitas augalas iš oro išvalo amoniako garus.

               

Kraštuotoji dracena veiksmingai sugeria kenksmingas medžiagas, kurias išskiria lazeriniai spausdintuvai ir kopijavimo aparatai.

                   

Alavijas, singonis, alokazija, sansevjera, vėzdūnė, fikusas, anturis, araukarijas, begonija, difenbachija, kalatėja, monstera, nėrūnė taip pat grynina ir drėkina kambario orą.

               

Alavijas stiprina namų energetinį lauką, jis padeda dažnai sergantiems žmonėms. Šis augalas saugo būstą nuo liguistos energijos vibracijų, valo ir stiprina erdvės energetiką.

                 

Begonija išsiskiria itin stipriu energetiniu poveikiu. Ji ne tik transformuoja neigiamas vibracijas į teigiamas, bet ir sutvarko jas taip, kad patalpoje, kurioje ji auga, tvyrotų harmonija. Panašiu poveikiu pasižymi ir fikusas.

                 

Pelargonija saugo nuo negatyvios, pykčio kupinos energijos.

                     

Kaktusas, augantis ant palangės arba priešais duris, saugo namų erdvę ir nepraleidžia neigiamos vibracijos srauto.

                   

Papartis unikalus tuo, kad geba harmonizuoti išorinio ir vidinio pasaulio energiją. Nė vienas kitas augalas šios savybės neturi.

                 

Gėlės valo orą

 
  • Alavijas padeda iš oro pašalinti medžiagas, kurios dažniausiai susidaro buityje naudojant valiklius, dažus ir pan.
  • Kuokštinis chlorofitas kovoja su ore tvyrančiomis medžiagomis, kurios naudojamos odos, kaučiuko bei spausdinimo pramonėse.
  • Chrizantema padeda filtruoti medžiagas, kurios paprastai aptinkamos klijuose, dažuose, plastikuose ir buities valymo priemonėse. Šis augalas mėgsta ryškią šviesą. Jo pumpurai greičiau išsiskleis, jeigu savo namuose rasite vietą, kur chrizantemos galės mėgautis tiesioginiais saulės spinduliais.
  • Fikusas padeda filtruoti teršalus, kuriuos skleidžia kilimai ir baldai. Rūpintis šiuo augalu gali būti sudėtinga, bet supratus, kaip jį reikia tinkamai prižiūrėti, jis vešės tikrai ilgai.
  • Gebenė lipikė mažina ore tvyrančias fekalijų daleles.
   

Nešantys sėkmę

 

Tikima, kad amalas padeda įgyti žinių. Taip pat šis augalas gali patarti, kur ieškoti lobio, įspėti apie gresiančią nelaimę.

 

Astras apsaugo nuo blogų užmačių.

 

Jeigu pasodinsite saulėgrąžų po langais, tai jūsų namus aplenks nuoskaudos ir nusivylimai.

 

Džiovintos žirnių virkščios padės sprendžiant teisinius nesklandumus.

 

Tikima, kad kraujažolė jauniems žmonėms dovanoja stiprų globėją.

 

Manoma, kad alyvos gali padėti pamiršti seną meilę. Tereikia priskinti alyvų ir parsinešus namo pamerkti šalia lovos. Alyvoms sudžiūvus, naktį jas reikia nunešti atgal prie gimtojo krūmo.

 

Aguonos neša turtus, jeigu jų sėklos nešiojamos kaip amuletas.

 

Čiobrelių prikimšta pagalvė atbaido košmarus.

 

Jeigu norite, kad sektųsi versle ir lošiant, patariama nusiplauti ramunėlių arbata rankas.

 

Gebenė saugo nuo blogio. Pakabinta virš durų atbaido nepageidaujamus svečius.

 

Pridėjus rožių žiedlapių į pagalvę, ant kurios miegate, ji saugos jūsų sapnus.

   

Gėlių priežiūra

 

Daržo žemė kambariniams augalams netinka – joje apstu bakterijų, kurios dauginasi namuose. Todėl patariama pirkti specialius žemės mišinius.

Be to, patariama nuolat valyti nuo augalų dulkes. Augalus blizgančiais lapais reikėtų valyti gliceroliu.

 

Taip pat trąšoms rekomenduojama naudoti maisto atliekas. Puikiai tiks, ypač paparčiams, arbatžolių ir kavos tirščių mišinys. Augalams naudingas ir kiaušinių nuoviras.

 

Kad nepūtų augalo šaknys ir gerai nutekėtų laistomas vanduo, patariama į vazono dugną įdėti molio indų šukių arba akmenėlių.

 

Ant palangės auginamų gėlių žemes derėtų užpilti žvyru, kad lietus netaškytų lango stiklų.

 

Naują augalą kelias savaites rekomenduojama laikyti atskirai nuo kitų – kas žino, gal jis serga.

 

Persodintų augalų du ar tris mėnesius nepatariama tręšti, nes gali neprigyti.

 

Apie kiekvieną augalą reikia žinoti, kiek vandens jis mėgsta. Būtina patikrinti dirvos drėgnumą ir laistyti tik kelias dienas pastovėjusiu drungnu vandeniu. Nuo šalto vandens augalai patiria stresą, o nuo chloruoto augalus užpuola liga – chlorozė.

 

Jeigu neišgėrėte visos arbatos, reikėtų ataušinti ją ir palaistyti augalus. Tačiau ne per dažnai – kofeinas gali pakenkti augalams.

   

Kad skintos gėlės ilgiau nevystų

 

1. Patariama į vandenį įmesti porą aspirino tablečių.

 

2. Apvytusias gėles galima atgaivinti patrumpinus kotelius ir palaikius juos keletą sekundžių verdančiame vandenyje, po to pamerkus iki žiedų į šaltą vandenį.

 

3. Skintoms gėlėms labai nepatinka etilenas, kurį išskiria vaisiai, todėl nepatariama statyti vazos su gėlėmis šalia vaisių.

 

4. Nereikėtų merkti gėlių į labai šaltą vandenį. Joms labiausiai tinka kambario temperatūros vanduo.

 

5. Derėtų pašalinti visus lapus nuo tos koto dalies, kuri mirks vandenyje, nes kitaip lapeliai vandenyje pradeda pūti, o tai apnuodija vandenį.

 

6. Kad ir kokias gėles merktumėte, visus jų stiebus reikėtų patrumpinti. Juos reikia pjauti vandenyje, kad nepatektų oro, o pjūvis turėtų būti šiek tiek įstrižas.

 

7. Orchidėjų stiebų galiukus rekomenduojama trumpai palaikyti degtinėje ir pamerkti į vandenį su priedais: šaukštas degtinės ir cukraus litrui vandens.

 

8. Narcizus ir vilkdalgius geriausia merkti atskirai nuo kitų gėlių. Tarpusavyje taip pat nedera pakalnutės ir žibuoklės, rožės ir kvapieji žirneliai bei pakalnutės ir neužmirštuolės.