Kai kurios ligos dažniau puola moteris, o ne vyrus, nors būna ir išimčių. Lytis nėra garantija, kad stipriosios lyties atstovai nesusirgs, pavyzdžiui, krūties vėžiu. Todėl ir jiems reikėtų atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus, kuriuos siunčia kūnas. Niekas negali žinoti, ką gyvenimo kelyje turės patirti kiekvienas žmogus. Aišku tik viena: gyvenimas – tai ne spintelė su stalčiukais, į kurią galima sudėti surūšiuotą informaciją: čia moterims, o ten vyrams. Visos ligos – tai tarsi didelis bendras katilas, iš kurio pasemiama kiekvienam. Kam kas klius – didžioji gyvenimo paslaptis, bet apie viską nuo pradžių.

 

pora

  • Retai, bet vyrai taip pat serga krūties vėžiu. Kiekvienais metais vien JAV vėžys diagnozuojamas daugiau nei 2350 vyrų, iš jų apie 440 miršta. Jie gali jausti tokius pačius simptomus kaip dailiosios lyties atstovės: gumbą, patinimą, spenelių įsitraukimą į vidų, kraujingas išskyras iš spenelių, krūtinės padidėjimą. Neretai vyrai šiuos simptomus ignoruoja paprasčiausiai dėlto, nes netiki, kad jiems gali grėsti ši liga. Tačiau pastebėjus įtartinus kūno ženklus, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Anksti diagnozuota liga dažniausiai visiškai išgydoma, naudojant tokius pačius metodus, kaip gydant moteris.
 
  • Osteoporozė taip pat vadinama vyresnio amžiaus moterų liga. Deja, ji gresia ne tik joms, bet ir vyrams. Virš 2 milijonų amerikiečių vyrų kenčia nuo šios ligos, dėl kurios retėja kaulai, padidėja lūžių tikimybė. Ligos pradžioje gali nebūti jokių simptomų, nors tyrimai rodo kaulinio audinio nykimą. Gyvenimą keičianti liga gydoma taip pat. Pacientams rekomenduojama didinti kalcio suvartojimą: 1200 mg vyresniems nei 70, 400 – 800 mg – jaunesniems nei 50 ir 800 – 1000 mg – nuo 50 gimtadienio.
 
  • Iš visų sergančiųjų vilklige daugiau nei 90 % yra moterys. Nepaisant to, ši sunki, autoimuninė liga gali išsivystyti bet kokio amžiaus vyrams. Abiejų lyčių atstovai jaučia panašius simptomus (nuovargį, sąnarių skausmą, atminties sutrikimus ir odos bėrimus) ir yra gydomi panašiai. Kartais net gydytojai ne iš pirmo karto įtaria šią, labiau moterims būdingą ligą, kai ateina vyras su panašiais simptomais.
 
  • Moterys du kartus dažniau nei vyrai kenčia nuo valgymo sutrikimų, bet tai nereiškia, kad vyrai šiai ligai turi imunitetą. Amerikoje net 10 milijonų vyrų kenčia nuo kokių nors valgymo sutrikimų. Dailiosios lyties atstovės jaučia didesnį spaudimą atrodyti nepriekaištingai, bet kai kurie vyrai taip pat. Kai kurie stipriosios lyties atstovai pradeda valgyti, kad nuslopintų vidinį nerimą ir liūdesį taip pat, kaip ir moterys. Kultūristams gali išsivystyti raumenų dismorfija, kai žmogus tampa amžinai nepatenkintas savo kūnu, jaučiasi nepakankamai raumeningas. Vyrai neretai gėdijasi pripažinti šią problemą ir ieškoti pagalbos, nors terapija gali būti tokia pati veiksminga kaip ir moterims.
 
  • Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – labiausiai paplitusi lytiškai plintanti infekcija tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Moterys gali pasidaryti gimdos kaklelio tepinėlio tyrimą ir pasitikrinti dėl ŽPV, kuris gali padėti diagnozuoti gimdos vėžį, tačiau vyrams tokių tyrimų, kurie nustatytų ŽPV, nėra. Dažniausiai asmenys, užsikrėtę šiuo virusu nejaučia jokių simptomų, todėl patys to nežinodami gali perduoti kitiems lytiniams partneriams. Priešingai nei moterims, vyrams ŽPV dažniausiai išsivysto vyresniame amžiuje. Virusas gali ne tik sukelti genitalines karpas, bet ir galvos, kaklo, gerklės ir varpos vėžį. Nuo ŽPV gali būti skiepijami tiek mergaitės, tiek berniukai.
 
  • Moteris 3 kartus dažniau kamuoja migrena, bet ne jas vienas. Vyrai taip pat serga migrena: kankina stiprūs galvos skausmai, vėmimas, jautrumas šviesai. Dažniausiai juos vargina klasterinis galvos skausmas, kuris pasitaiko net 6 kartus dažniau vyrams negu moterims, ypač tiems, kurie rūko. Galvos skausmo priepuoliai pasireiškia cikliškai ir gali trukti nuo kelių minučių iki valandų. Svarbu išsiaiškinti, kas sukelia šiuos skausmus: sunki fizinė veikla, alkoholio vartojimas, dehidratacija ir miego sutrikimai.
 
  • Moterys dažniau serga ir reumatoidiniu artritu, nors liga gali atsirasti ir vyrams. Abiejų lyčių pacientai gydomi panašiai. Didesnę riziką turi vyrai, kurių testosterono lygis yra mažesnis. Kitas rimtos ir sunkios ligos veiksnys – rūkymas.
 
  • Įdomu, kad moterys taip pat turi didesnę riziką sirgti šlapimo takų infekcijoms. Jos mažiau atsparios stresui ir dažniau patiria insultą. Insulto riziką didina ne tik abiems lytims bendroms priežastys (aukštas kraujo spaudimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, šeimos istorija), bet ir tai, kad moterys geria kontraceptines tabletes, tampa nėščios, gydomos hormonų terapija, jų liemens apimtis platesnė nei 90 cm. Tačiau, kaip minėta aukščiau, nuo visų šių sveikatos negalavimų nėra apsaugotas nė vienas stipriosios lyties atstovas.