Orgazmas mažina stresą, suteikia odai skaistumo ir tiesiog padeda pasijausti puikiai. Jį patirti trokšta visos. Bet 2017 m. žurnale „Sex & Marital Therapy“ pristatytas tyrimas atskleidė, kad, deja, tai pavyksta ne visoms. Iš 1055 moterų, kurios sutiko atskleisti savo patirtį, tik 18 % pasiekia palaimos viršūnę per įprastą lytinį aktą. Ar vyrai pamiršo apie G tašką?

 

g taskas

G taškas – raktas į orgazmą?

 

Minėtas tyrimas atskleidė ir dar vieną faktą. 36 % moterų tam, kad patirtų orgazmą, vien varpos įsiskverbimo nepakanka. Palaimos viršūnę šios dailiosios lyties atstovės pasiekia tik stimuliuojant klitorį. Visgi sakoma, kad jei iki šiol nepavyko pasiekti vaginalinio orgazmo, nereiškia, kad tai neįmanoma. Galbūt partneris dar nesurado mistinio G taško?

 

Vokiečių ginekologas Ernst Gräfenberg tikėjo, kad kiekvienai moteriai būdinga erogeninė makšties sritis, kurią stimuliuojant patiriamas stiprus seksualinis susijaudinimas, galingas orgazmas ir moteriška ejakuliacija. Mokslininkas tvirtino, kad ši vieta yra maždaug 5 cm nuo makšties pradžios, ant priekinės jos sienelės. Ją liečiant galima pajusti iškilesnį kauburėlį, kuris neva primena graikinį riešutą. Ypatingos zonos atradėjo garbei ji ir buvo pavadinta G tašku.

 

Tebesitęsiančios paieškos

 

Jei kiekviena moteris išties turėtų G tašką, pagal suteiktas instrukcijas, jį surasti neturėtų būti sunku. Deja, apklausos rodo, kad dailiosios lyties atstovėms patirti vaginalinį orgazmą vis dar sunku. Ar dėl to kalti vyrai, kurie pasiklydo makšties labirintuose?

 

Mokslininkai skuba gelbėti stipriosios lyties atstovus. 2017 m. žurnale „Sexual Medicine“ buvo pristatytas tyrimas, kuris ir bandė surasti mistiškąjį G tašką. Bet tenka iš karto nuliūdinti – tyrėjai liko nieko nepešę. Visgi jie padarė išvadą, kad taškas G nėra atskira zona makštyje. Jis gali priklausyti klitorio tinklo daliai, kuris, pasirodo, yra gerokai didesnis, nei manyta. Mokslininkai pažymėjo, kad riešuto dydžio kauburėlis glūdi kažkur ten kur vidinės lytinės lūpos susitinka su klitoriu, o šis besitęsdamas gilyn į makštį skyla į dvi „šaknis“. Jos, pasak tyrėjų, gali būti net iki 10 cm ilgio. Kažkurios iš jų pabaigoje ir gali būti taškas G. Paini anatomija nėra vienintelis iššūkis norint surasti šį malonumo mygtuką. Mokslininkai pabrėžė ir tai, kad šis klaidus regionas makštyje skiriasi priklausomai nuo moters. Tai gali būti atsakymas, kodėl ne tik vyrams, bet ir pačioms moterims sunku, o gal net neįmanoma surasti tašką G.

 

Atskleistas mitas

 

Praėjusių metų pradžioje Australijos mokslininkai, kaip teigiama, atliko išsamiausią eksperimentą G taško paieškose. „Austin“ ligoninės Melburne specialistai pakvietė 13 savanorių, kurių amžius siekė nuo 32 m. iki 97 m. Nuodugnūs anatomijos tyrimai mokslininkams nepadėjo rasti jokio malonumų kauburėlio. Todėl skandalingai buvo paskelbta, kad taškas G yra tik mitas. Tyrėjai atskleidė, kad ten, kur pasak nuorodų jis turėtų būti, nėra nieko, išskyrus įprastą makšties sienelės dangalą ir šlapimo vamzdelį.

 

Panašu, jog mokslo pozicija dėl taško G yra gana aiški. Bet tuomet kyla klausimas, kodėl kai kurios moterys tvirtina atradusios šį tašką ir netgi jį stimuliuodamos patiria malonumą? Tyrėjai iš Australijos nesiginčija su tuo. Jie iš dalies pritaria savo pirmtakų išvadoms, kad taškas G gali būti tam tikras klitorio tęsinys. Tiksliau, eksperimentui vadovavę specialistai išskyrė, kad moterys gali justi malonumą, kai stimuliuojama sritis, kuri yra pakankamai arti klitorio. Dėl to ji supainiojama su tašku G.

 

Kaipgi taškas A?

 

Šis taškas atrastas kur kas vėliau. 1990 m. apie jį pranešė Malaizijos gydytojas Chua Chee Ann. Be to, kad jo stimuliavimas atneša intensyvų orgazmą, pasak gydytojo, jo lietimas gali padėti moterims kovoti su makšties sausumu. Tuo medikas įsitikino 1990–1994 m. atlikęs klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvavo 271 daliosios lyties atstovė.

 

Taškas A yra kur kas giliau nei taškas G. Todėl jį pasiekti gali būti gana sunku. Jis pūpso virš gimdos kaklelio. JAV statistika byloja, kad šią erogeninę zoną yra atradusios apie 11 % moterų. Kaip geriausia jos ieškoti? Ekspertai teigia, kad vertėtų pasinerti į analinio sekso malonumus. Taškas A dar vadinamas vyriškosios prostatos atitikmeniu. Tiesa, galima išbandyti ir gana gilų įsiskverbimą į makštį. Tam labiausiai tiktų šuniuko poza.

 

Tolyn, gilyn, platyn

 

2009 m. JAV atlikta apklausa parodė, kad 75 % moterų orgazmą vienu ar kitu būdu pasiekia. Bet 10–15 %kalbos apie didįjį O yra mįslė ir nežinomybė. Tai pagrindinė priežastis, kodėl verta leistis į savo kūno tyrinėjimus. Sekso ekspertai išskiria, kad makštyje galima aptikti ne tik tašką G ar A. Kokias lankytinas zonas žemėlapyje reikėtų dar pasižymėti?

 
  • Taškas P. Tai erogeninė sritis šalia gimdos kaklelio, užpakalinėje sienoje. Jei sunku įsivaizduoti, tai specialistai nurodo, kad taškas P yra priešingoje pusėje nei taškai G ir A. Jį pasiekti galima mėgaujantis lenktos formos sekso žaisliuku arba mylintis šuniuko poza. Tiesa, užsiimant analiniu seksu ši zona taip pat stimuliuojama.
 
  • U taškas įsitaisęs tarp šlaplės ir klitorio. Ši sritis taip pat kartais pavadinama moteriškąja prostata. Ji itin jautri. Todėl ją stimuliuojant pageidaujamas švelnumas bei atsargumas.
 
  • O taškas. Tai plotas, esantis labai giliai makštyje, už gimdos kaklelio. Jį pasiekti įmanoma, bet tikrai nėra lengva. Nurodoma, kad geriausia poza tai padaryti, kai partneris guli ant nugaros, o moteris ant viršaus kontroliuoja įsiskverbimą ir stimuliaciją atsilošusi atgal.
 
  • K taškas – sritis virš išangės, kuri skiria sėdmenų puses. Ši erogeninė zona gali būti stimuliuojama stipriau masažuojant. Jeigu tai ir nepadės pasiekti orgazmo, tai tikrai leis atsipalaiduoti ir patirt ieuforiją.
 

Sabrina, 27 m.

Ieškojau G taško, bet mano bandymai nebuvo sėkmingi. Tiesą sakant, buvau bepasiduodanti, kol dabartinis mano vaikinas įtikino leisti jam pabandyti. Jis gyrėsi esąs G taško užkalbėtojas. Skambėjo juokingai, todėl tikrai juo netikėjau. Vienintelis skirtumas nuo paprastos sueities buvo tas, kad paieškos prasidėjo itin ilga preliudija. Aš buvau tokia atsipalaidavusi, kaip niekada anksčiau. Kai susijaudinau, vaikinas įsiskverbė į mane ne su peniu, o pirštais. Tokio stipraus orgazmo nebuvau patyrusi iki tol.

 

Erika, 29 m.

 

Perskaičiau nemažai straipsnių apie tašką ir, žinoma, susigundžiau jį surasti. Juk buvo žadama patirti itin didelį malonumą. Deja, ne viskas buvo taip paprasta. Vienas paskutiniųjų mano bandymų baigėsi netgi skausmingai. Pagalvojau, kad taip tikrai neturėtų būti ir nutraukiau paieškas. Bet kai kartą masturbavausi pirštas netyčia nuslydo ir užčiuopė neįprastą plotą. Och, sunku nupasakoti, kokia palaima mane aplankė…

 

Įdomu

 
  • 8 % moterų – tiek pripažįsta, kad taškos O jas sujaudina.
  • Ne tik atitinkamų taškų stimuliavimas gali suteikti orgazmą. 7,5 % amerikiečių atskleidžia, kad gimdos kaklelio stimuliavimas joms taip pat padeda pasiekti palaimą.
  • 2014 m. Brazilijoje atliktas tyrimas parodė, kad jaunos moterys, turinčios stiprius dubens raumenis, lengviau pasiekia orgazmą.
  • JAV atliktas apklausa parodė, kad dubens raumenų sutraukinėjimas po menopauzės 12 % moterų pagelbsti patirti malonumą.
  • 2016 m. žurnale „Socioaffective Neuroscience & Psychology“ išspausdintas straipsnis patvirtino akivaizdžią tiesą – nėra vieno būdo, kuris tiktų visoms moterims, kad šios pasiektų orgazmą. Įvairūs šaliniai pažymi, kad gali būti nuo 1 iki 12 skirtingų orgazmo rūšių.
 

Specialistės komentaras

Psichologė-psichoterapeutė Lina Šalnienė

 

Praėjusiais metais Australijos mokslininkai paskelbė, kad anatomiškai G taško moterys neturi. Iš vienos pusės tai atima viltį toms, kurios vis dar tikėjosi jį surasti ir patirti orgazmą. Iš kitos pusės – galbūt tai ankstinas dėl nepasiekiamos palaimos viršūnės priežasčių ieškoti kitur? Kas apskritai trukdo moterims patirti orgazmą?

 

Panašu, kad G taškas yra esamo poreikio patirti seksualinį pasitenkinimą pavadinimas. Ar nebus taip, kad G taško lokalizacija ar egzistavimas yra iliuzija, kad seksualinį pasitenkinimą patirti yra paprasta ir lengva – tereikia „paspausti“ G tašką? Ir turbūt daugelis moterų, kurios gyvena aktyvų seksualinį gyvenimą, po kurio laiko supranta, kad G taško ar seksualinio pasitenkinimo paieškos užtrunka ir yra labai individualios. Kiekvienai moteriai reikia atrasti savo asmeninį „G“ tašką, poziciją, partnerį, susikurti jaudinančias aplinkybes ir pan. Tiesiog reikia laiko pažinti savo kūną pačiai bei taip pat reikia laiko, kad jį pažintų ir moters partneris.

 

Kas apsunkina moterims patirti orgazmą? Labiausiai prisideda įtampa, stresas, griežti reikalavimai sau ir įsivaizdavimas, kad orgazmą patirti yra lengva, nes juk rašo, kalba „surask G tašką, pastimuliuok ir patirsi orgazmą“ ir pan. O vis tik kūną pažinti užtrunka laiko. Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame yra tiek daug veiksmo, pokyčių, streso, yra sunku rasti ramybę, laiko savo kūno tyrinėjimams ir neskubėjimui. Norisi to orgazmo, kaip ir greito skanaus maisto. Tačiau iki nuostabios palaimos viršūnės dažnai tenka nukeliauti ilgą kelią. T. y. kai moteris pati emociškai nurimsta, kai mėgaujasi gyvenimu, kai sutinka ją gerbiantį vyrą, kuris rūpinasi jos patiriamu malonumu, kai širdyje būna ramu.

 

Koks partnerio vaidmuo kalbant apie moterų lytinį pasitenkinimą?

 

Kaip jau ir užsiminiau, moters seksualinis pasitenkinimas – orgazmo patyrimas priklauso nuo to, su kokiu partneriu ji yra ir kaip ji jaučiatės su juo. Viena iš pagrindinių sąlygų orgazmo patyrimui – būtina, kad su vyru pavyktų atsipalaiduoti, kad nevargintų jokios mintys, baimės, jausmai. Ir svarbu, kad partneris būtų toks, kuris rūpinasi, kad jo moteris patirtų seksualinį pasitenkinimą mylintis. Jei partneris sekso metu rūpinasi tik savo pasitenkinimu, moteriai patirti orgazmą maža tikimybė. Ir turbūt ne veltui sakoma – „seksualinis gyvenimas“, o gyvenime svarbi pusiausvyra, dalinimasis, vienas kito pajautimas. Tad ne tik vyras, bet ir moteris turi rūpintis, domėtis savo partnerio kūnu, kad abu patirtų malonumą, kuris slypi kiekviename žmoguje.