Būtų puiku turėti burtų lazdelę, kuri padarytų taip, kad pasaulyje neliktų nė vieno sunkiai sergančio vaiko. Deja, tokių burtų nežino nė garsiausias pasaulyje iliuzionistas Davidas Copperfieldas ar kiti magai. Tačiau jie kai ką žino ir tai gali padėti mažiesiems ligoniukams išgyventi šiame negailestingame pasaulyje. Juk jiems net tokie maži dalykai, kaip batų raištelių rišimas, prilygsta aštuntajam pasaulio stebuklui. Gal magija ir negali pakeisti likimo, bet tikrai gali praskaidrinti būtį tiems, kuriems to labiausiai reikia.

 

magija

Vaikams, sergantiems vienos kūno pusės paralyžiumi (hemiplegija), mokymasis magiškų triukų gali būti veiksminga terapija. Apie tai byloja ir šių (2014) metų britų vasaros stovyklos neįgaliems vaikams „Kvėpavimo magija“ patirtis.

 

Įprasta diena vasaros stovykloje. Mergaitė susikaupusi perlenkia 20 svarų sterlingų vertės banknotą. Kai ji pasilenkusi stengiasi atlikti užduotį, ilgi plaukai neklusniai krenta ant akių. Ji bando sulankstyti jį į tris dalis ir ant sulenkimų užkabinti sąvaržėles. Jos kairės rankos pirštai nulakuoti rožine spalva, dešinės – mėlyna. Galbūt tai įrodymas, kad kiekvieną ranką ji regi kitaip? Ji pamažu išskečia pirštus su mėlynai nulakuotais nagais, mėgindama juos suvaldyti. Tada ji sulenkia juos į kumštį, kad galėtų tvirtai laikyti popierių. Rožiniu laku nulakuoti pirštų nagučiai kruopščiai prisega sąvaržėles prie banknoto, kuris virpa gniaužiamas rankoje su mėlynai nulakuotais nagais.

 

Internetiniame britų dienraštyje „The Guardian“ rašoma, kad taip prasideda aštuonerių metų Nancy diena. Ji į vasaros stovyklą „Kvėpavimo magija“ atvyko iš vienos didžiausių Londono ligoninių. Netradicinėje stovykloje atmosfera kuriama magiška. Pavyzdžiui, visos staltiesės buvo pasiūtos iš raudono aksomo. Dvi savaites Nancy ir kiti vaikai mokėsi atlikti triukus, kuriuos vėliau pademonstravo atsisveikinimo renginyje. Stovykloje gyvenę vaikai, sirgo viena dažniausia paralyžiaus forma – hemiplegija, kuri pažeidžia vieną kūno pusę. Kai kurie iš jų vaikščioja šlubčiodami, kiti – su ortopediniais įtaisais (tokį dėvi ir Nancy, tik jos su leopardo kailio raštu). Daugelio vaikų vienas delnas yra sustingęs ir nejudrus. Jų pirštai nevalingai gniaužiasi į kumštį, riešai nesisukioja.

 

Ši vieta pritaikyta ypatingiems tokių vaikų poreikiams. 60 valandų magijos terapijos per 10 dienų ir rezultatai akivaizdūs. Nancy pritvirtina sąvaržėles prie sulankstyto banknoto. Abejomis rankomis ji laiko už kampų. Tada ji staigiai patraukia 20 svarų sterlingų banknotą į priešingas kryptis ir vėl sujungia. Kai pakelia į viršų, palei mergaitės plaukus nuvilnija iš sąvaržėlių sudaryta grandinėlė. Ji šypsosi.

 

Šis triukas – tai tik vienas iš daugelio, kurių stovykloje mokosi vaikai. Triukai su kortomis lavina vaikų riešus. Norint atlikti iliuziją su minkštais kamuoliukais, kai jie perkeliami iš vienos rankos į kitą, reikia pasukti ranką delnu į viršų. Aštuonerių metų Esmė ir šešerių Benas susikaupę tempia surištus šilkinius šalikus, kol judesiai tampa užtikrinti ir laisvi. Vaikus prižiūri ir moko tikras magas Richardas McDougallas. „Lėtai – tai yra sklandžiai. Sklandžiai, tai yra greitai“, – pataria jis vaikams, kurie bando sukurti iliuziją, kai geltono šilko šalikėlis tampa raudonu. Vaikai nė nenutuokia, kad atlikdami įdomų triuką iš tiesų lavina pečių juostos raumenis.

 

Magijos terapiją sugalvojo ir pirmasis įgyvendino iliuzionistas Davidas Owenas. Vaikino tėvas buvo chirurgas, o mama – slaugytoja, todėl jis svajojo rasti kitų, naudingų būdų, kaip panaudoti magiją. „Magiškų triukų atlikimas reikalauja beveik meditacinio nusiteikimo, nes reikia suprasti triuką ir mokėti jį lengvai atlikti“, – sako idėjos autorius.

 

Magiška ne tik tai, kad stovykloje beveik dvi savaites praleidę vaikai išmoko atlikti daugybę magijos triukų, bet ir tai, kad dabar jie sugeba atlikti svarbius kasdieniniame gyvenime veiksmus, kurie, jei ne ši stovykla, galbūt niekada nebūtų buvę įvaldyti. Pavyzdžiui, Nancy po terapijos jau galėjo užsidėti pastos ant dantų šepetuko, susirišti batų raištelius ir net pati atidaryti pieno pakelį. Darydami neįtikėtinus dalykus jie išmoko to, kas pravers visą likusį gyvenimą. Tai ir yra didžiausia magija…