Hipnozė, kaip ir kvėpavimas, yra būdinga ir universali visiems žmonėms savybė, kurią Žemės gyventojai patiria nuo neatmenamų laikų. Kad tai yra tiesa, pripažinta tik visai neseniai. Magija pasitraukė į pogrindį, o hipnozę iš jų perėmė ir pradėjo naudoti netradicinės medicinos gydytojai. Hipnozėje nebeliko nieko mistiško, bet ar tikrai?

 

hipnoze

Kažkada magija nuo hipnozės buvo neatsiejamas dalykas. Ji naudojama okultizme, įvairiose religinėse praktikose. Manoma, kad ji buvo naudojama stebuklams rodyti ir valdyti mintis. Senuosiuose gydymo ritualuose, induistų vedose, magiškuose senovės Egipto raštuose, hipnozei teikiamas labai didelis dėmesys. Tais laikais hipnozė būdavo naudojama tik magiškuose ir religiniuose ritualuose. Ji padėdavo užmegzti ryšį su dievais arba dvasiomis, burtis ir gauti teisingus atsakymus iš visatos. Dabar sunku suprasti, bet gilioje senovėje tai dažnai buvo vienintelis būdas pagydyti kūno negalavimus ir išvengti ligų.

 

Hipnozė dar kartą labai išpopuliarėjo XIX amžiuje. Gydytojai ir net chirurgai, rizikuodami savo reputacija, bandė suprasti hipnozės poveikį žmonėms ir kada ją galima taikyti, gydant ligas. Kiekvienam žmogui hipnozė gali daryti kitokį poveikį. Kai kurie, hipnozės seansus išbandę asmenys, prisimena, kad jautėsi lyg atsiskyrę nuo kūno ir labai atsipalaidavę. Kiti jaučia, kad jų veiksmai nebepriklauso nuo jų valios. Treti užhipnotizuoti išlieka visiškai sąmoningi ir geba atsakyti į klausimus ir palaikyti pokalbį.

 

Užhipnotizuoti galima ir be švytuoklės. Vienoje pasakoje vyras eina per tankų mišką, o už jo – jauna ragana. Staiga ragana suklumpa, vyras taip pat. Jis to nedaro tyčia – kažkokia jėga, esanti už nugaros, verčia jį suklupti. Galbūt ragana užhipnotizavo vyrą, kad jis elgtųsi taip, kaip ji nori.

 

Daugelis mano, kad hipnozė – tai tokia būsena, kai žmogus pusiau miega. Iš tiesų hipnozė nukelia žmogų į sapnavimo fazę, kurioje informacija yra nekontroliuojama arba kontroliuojama kažkieno kito. Kaip teigė Carlosas Castaneda, visa magija gali būti pagrindžiama gebėjimu valdyti (kontroliuoti) miegą. Nors kai kurie bando paneigti ryšį tarp magijos, hipnozės ir transo, iš tiesų jis yra labai stiprus.

 

Miegas yra ypatinga būsena. Per hipnozės sukeltą transo būseną neretai pasireiškia telepatiniai gebėjimai. Tačiau jie sustiprėja ne tik tada, bet ir paprasčiausiai miegant ir sapnuojant. Per sapnus žmonės užmezga telepatinį ryšį su pažįstamais, patinkančiais ar net pašaliniais žmonėmis. Šioje miego fazėje dalinamasi informacija su asmenimis, kurie jiems daro kokį nors poveikį arba jie patys daro jiems kokį nors poveikį. Tokius sapnus sudėtinga, nors įmanoma, iššifruoti. Sapnai (taip pat ir juos sukelianti hipnozė) iš dalies leidžia keisti savo likimą, daryti įtaką tolesniems gyvenimo įvykiams.

 

Telepatija veikia kasdien, nesvarbu, ar asmuo tą žino, ar ne. Žinoma, dauguma žmonių nemoka ir nežino, kaip naudotis telepatija, kuri naujienas gali perduoti ne blogiau nei telefonas ar kitos ryšio priemonės. Tačiau pasąmonės lygmenyje nuolat, ypač miegant, žmonės yra veikiami telepatinio kitų asmenų minčių srauto. Visa tai lemia likimą ir pasirinkimus realiame gyvenime.

 

Dabar šie magiški metodai naudojami hipnozėje. Užhipnotizuotas žmogus patenka į lengvą transą. Šioje būsenoje žmogus yra maksimaliai atsipalaidavęs, todėl hipnozę atliekantis asmuo, gali išsiaiškinti kitą žmogaus tapatybę, padėti atrasti nežinomus gebėjimus, išmokti suvaldyti pyktį, žalingus įpročius ir kitus neigiamus dalykus.

 

Šiais laikais hipnozė gali būti naudojama kaip pagalbinė priemonė, skirta gydyti įvairias ligas: reumatoidinį artritą arba kitą lėtinį, skausmingą uždegimą. Taip pat hipnozė gali slopinti gimdymo sąrėmių skausmus, padėti nuo demencijos, nuo neurologinių sutrikimų (pavyzdžiui, aktyvumo ir dėmesio sutrikimo), sumažinti vėmimą ir pykinimą pacientams po chemoterapijos procedūrų, slopinti dantų procedūrų skausmą, panaikinti karpas ir išgydyti žvynelinę, palengvinti dirgliosios žarnos sindromo simptomus.