Žolelių neįprastos galios žinomos nuo seno. Jos naudotos praktiškiems ir magiškiems tikslams. Teigiama, kad kiekvienas augalas skleidžia nevienodą energiją ir gali pasitarnauti susiklosčius skirtingoms situacijoms. Esą žolelėse glūdi iš žemės sukauptos gyvybinės jėgos, naudingos visiems. Taigi kada, ką ir kaip naudoti?

 

zoleles

Nuo gydymo iki magijos

 

Žolelių naudojimas apipintas paslaptingų mitų. Augalai glaudžiai susiję su religinėmis apeigomis, apsauga nuo piktų dvasių ar netgi šėtono, raganavimu. Tačiau viskas prasidėjo nuo jų naudojimo gydymo tikslais. Žoleles norėdami pasveikti pasitelkia net kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui, jaguarai kramsnoja žolę, siekdami apsisaugoti nuo kailio sankaupų susidarymo žarnyne. Žmonės gydomąsias augalų galias pastebėjo juos vartodami maistui. Bėgant šimtmečiams sukauptos žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą ir vis labiau tobulinamos. Vargiai pasaulyje pavyktų rasti bent vieną kultūrą, kuri nuo seno nenaudotų žolelių. Pirmą kartą, maždaug prieš 5 000 m., raštu žolelių naudą išdėstė šumerai. Panašiu metu augalų naudojimas paplito Kinijoje ir Indijoje. Senovės kinų, indų, egiptiečių ir šumerų žinias perėmė graikai bei romėnai. Žolelių naudą itin pabrėžė medicinos tėvas Hipokratas. Jis teigė, kad tai, ką vartojame maistui, gali ir gydyti. Viduramžiais žolelių gydomąsias galias labiausiai studijavo vienuoliai ir gamino specialius jų mišinius. Kai europiečiai atvyko į Ameriką, suprato, kad ir čia augalų galios – ne paslaptis. Indėnai tikėjo, kad kiekviename augale gyvena tam tikra dvasia, kuri padeda išgydyti ne tik kūno, bet ir dvasios ligas. Senovės pasaulyje gydymas žolelėmis buvo neatsiejamas nuo magijos ir prietarų. Taip gimė ritualai su žolelėmis, skirti ne tik sveikatai gerinti, bet ir sėkmei kitose srityse pritraukti. Teigiama, kad kiekvienas augalas turi gydomųjų ir magiškų galių.

 

Kokias žoleles auginti?

 

Visos žolelės turi gydomųjų ir magiškų savybių, tačiau geriausia, kai jas renkame patys. Tai svarbu daryti esant geros nuotaikos, atsipalaidavus, neskubant ir mėgaujantis procesu. Taip surinktas žoleles įkrausite teigiama energija, todėl jų poveikis sustiprės. Augalus geriausia rinkti atokiau miesto, gamtos apsuptyje, kur nėra automobilių, kelių ir gamyklų. Kuo aplinka švaresnė, tuo geriau. Tam puikiai tinka laukuose plytinti pieva, miškas ar kita gamtos vieta. Svarbu žoleles rinkti saikingai – tik tiek, kiek reikia. Gobšumas neatsietinas nuo materializmo, o tokia energija surinktą žaliavą veikia neigiamai. Jeigu augalų nepažįstate arba neturite galimybių jų prisirinkti, visuomet galite vartoti vaistinėse arba prekybos centruose parduodamas žoleles. Svarbu, kad būtų natūralios, be dirbtinių dažiklių ir kitų priedų. Kai kurias žoleles galite užsiauginti patys. Tam nebūtina turėti sodą ar daržą, užteks kelių vazonėlių ant palangės. Puikiai auga prieskoniniai augalai: bazilikai, čiobreliai, raudonėliai, mėtos ir kt.

 

Kaip naudoti?

 

Žolelių magija – labai universali ir gali būti derinama su kitomis magijos šakomis. Žolelės paskleis magiškas galias netgi vartojamos virtuvėje ruošiant maistą. Taip pat jas galima smilkyti, gaminti aromatinius maišelius. Pastaruosius naudinga nešiotis su savimi – tuomet nuolatos būsite veikiami augalų energijos. Naudinga pasilepinti aromatine įvairių augalų vonia, juos naudoti pirtyje. Turint reikiamų žinių, su žolelėmis galima atlikti specialių ritualų, skirtų sėkmei prišaukti skirtingose srityse.

 

Keli paprasti ritualai

 

Mažųjų košmarams atbaidyti. Į medvilninį maišelį įberti džiovintų čiobrelių, apynių žiedų ir rozmarinų. Maišelį įsiūti į vaiko pagalvės vidų arba pakišti po užvalkalu. Tai darant garsiai sakyti: „Lai košmarai daugiau nekamuoja šio vaiko.“

 

Pasitikėjimui savimi. Prieš aunantis batus į juos įberti po žiupsnelį džiovintų kraujažolių ir čiobrelių. Kol avėsite tokius batus, drąsos ir pasitikėjimo savimi tikrai nestigs.

 

Meilei prišaukti. Reikia rasti savo ir patinkančio žmogaus nuotraukas. Jas surišti raudonu kaspinu, į mazgą įrišti šakelę verbenų. Tai padės sujungti dviejų žmonių likimus. Senovės graikai tikėjo, kad prieš einant miegoti smilkinius patrynus raudonėlių lapais naktį susapnuos būsimą antrąją pusę.

 

Turtams pritraukti. Tikima, kad patrynus pinigų banknotus mėtų lapais jų grįš dvigubai. Taip pat naudinga piniginėje nešiotis džiovintą mėtos šakelę. Galite išmėgintiramunėlių galias. Jas reikia pasodinti į vazoną, į kurio dugną įdėtos kelios monetos. Kol augalas vešės, klestės ir finansinė gerovė.

 

Namų energijai išvalyti. Juodu siūlu surišti šluotelę metėlių. Ją dėti į karščiui atsparų indą ir uždegti. Prigesinti, kad nebūtų liepsnos, ir žolelės tik smilktų. Jų dūmais pasmilkyti visus namų kampus. Tai padės išvalyti neigiamą energiją ir atsikratyti negandų.

 

Grožiui atskleisti. Grožio puoselėtoju laikomas rozmarinas. Rekomenduojama jo šakelėmis apkaišyti veidrodį, į kurį žvelgdami atliekate rytines grožio procedūras. Svarbu, kad į jį žiūrėtumėte tik nusiteikę pozityviai, kai esate sau gražūs. Tai padės atsiskleisti jūsų grožiui kasdieniame gyvenime.

 

Žolelių galios

 

Bazilikas

 

Magiškos savybės. Bazilikas laikomas šventu augalu. Naudojamas namie taikai ir harmonijai pritraukti. Tikima, kad saugo nuo piktų dvasių. Garsėja meilę stiprinančiomis savybėmis. Naudingas susipykus, nes padeda rasti kompromisą ir grąžina partnerių pasitikėjimą vienas kitu. Seniau Europoje šakelė baziliko būdavo dedama į mirusiojo rankas, kad pomirtinė kelionė būtų saugi. Senovės egiptiečiai ir graikai tikėjo, kad bazilikas numirėliams atvers rojaus vartus.

 

Gydomosios galios. Bazilikų arbata ramina, naudinga esant skrandžio skausmams ir virškinimo sutrikimams. Be to, teigiamai veikia šlapimo pūslę. Karštas šių žolelių kompresas, dedamas ant krūtinės, puikiai gydo bronchitą. Bazilikai turi antibakterinių savybių, tinka vabzdžių sugeltoms vietoms gydyti arba jiems atbaidyti. Ajurvedų medicinos šalininkai šį augalą naudoja galvos skausmams, peršalimui, uždegimams, apsinuodijimui ir širdies ligoms gydyti.

 

Rozmarinas

 

Magiškos savybės. Tikima, kad smilkomas šis augalas padeda apvalyti namų ir žmogaus energijas. Taip pat itin teigiamai veikia moteris. Rozmarinas laikomas jaunystės sergėtoju. Šis augalas leidžia ilgiau džiaugtis jaunatvišku maksimalizmu ir fizine jėga. Be to, saugo nuo pikto ir padeda atsikratyti košmarų. Senovės graikai tikėdavo, kad rozmarinai padėdavo sustiprinti intelektualinius gebėjimus, todėl prieš egzaminus įsipindavo šio augalo šakelę į plaukus.

 

Gydomosios galios. Rozmarinai spartina žaizdų gijimą. Rozmarinų arbatos vartojamos peršalimui, nemigai gydyti ir stresui malšinti. Šis augalas malšina viso kūno skausmus, teigiamai veikia centrinę nervų sistemą ir gerina atmintį. Rekomenduojamas profilaktiškai nuo depresijos, migrenos, peršalimo, sąnarių ligų ir cukrinio diabeto. Taip pat naudojamas grožio pramonėje, nes mažina celiulitą ir padeda gydyti aknę.

 

Čiobrelis

 

Magiškos savybės. Labiausiai vertinamas dėl miego ramybės užtikrinimo ir turtų apsaugos. Šis augalas suteikia drąsos ir pasitikėjimo savimi. Jis padeda siekti tikslų, nes didina pozityvumą. Sakoma, kad namie smilkant čiobrelius išvejama melancholiška nuotaika, neviltis ir baimė. Po pagalve pakišti čiobreliai saugo nuo košmarų ir leidžia kokybiškai pailsėti.

 

Gydomosios galios. Nuo seno žinoma, kad čiobreliai malšina kosulį ir gerina virškinimą. Taip pat padeda atsikratyti įvairių parazitų, tarkime, kirmėlių. Rekomenduojami sergant kvėpavimo sistemos ligomis, peršalimo simptomams malšinti. Šis augalas aktyviai kovoja prieš bakterijas ir grybelius. Be to, naudinga burną skalauti čiobrelių nuoviru – gerina dantenų būklę ir sergsti dantis nuo ėduonies. Šio augalo gali būti dedama į masažo aliejus, vonias – užkerta kelią sąnarių ligoms ir malšina raumenų skausmus.

 

Laurų lapai

 

Magiškos savybės. Laurų lapai sergsti nuo prakeiksmų, užkalbėjimų ir nelaimių. Naudojami per egzorcizmo seansus. Itin teigiamai veikia tuos, kurie dirba dėl kitų gerovės. Taip pat suteikia jėgų ir padeda siekti sporto aukštumų. Sakoma, jeigu įsimylėjėliai perplėšia laurų lapą ir pasilieka po puselę, mylės vienas kitą amžinai. Kartu tai apsauga nuo neištikimybės. Teigiama, kad ant džiovinto laurų lapo užrašius norą ir jį sudeginus, troškimas būtinai išsipildys.

 

Gydomosios galios. Šilti laurų lapų kompresai naudojami bronchitui, artritui, ausų uždegimui gydyti, nugaros bei raumenų skausmams malšinti. Taip pat gali padėti išvengti migrenos priepuolių. Be to, laurų lapai pasižymi šildomosiomis savybėmis, todėl ypač tinka naudoti šaltymečiu.

 

Levandos

 

Magiškos savybės. Šis augalas skleidžia romantišką energiją, sužadina meilę ir aistrą. Tinka ne tik įsimylėjėliams, bet ir draugų, bendradarbių ryšiui sustiprinti, lengvina susikalbėjimą, vienas kito supratimą ir toleranciją. Tikima, kad levandos padeda išsipildyti norams, todėl jas itin naudinga auginti namie. Tuomet fortūna juose taps kur kas dažnesnis svečias.

 

Gydomosios galios. Levandos turi stiprių antiseptinių savybių. Jos gerina virškinimą ir malšina galvos skausmą. Rekomenduojama nervingiems, į melancholiją linkusiems žmonėms, nes puikiai ramina, padeda atsikratyti depresijos ir detoksikuoja organizmą. Taip pat naudojamos kosmetikoje, nes teigiamai veikia odą. Šio augalo kompresai gydo įvairius nudegimus.

 

Ramunėlės

 

Magiškos savybės. Dažnai naudojamos per apsivalymo ritualus, nuimant prakeiksmus ir išvarant piktąsias jėgas. Šis augalas pažadina žmonių orumą, kilnumą ir norą tobulėti. Taip pat kuria taikią atmosferą. Be to, ramunėlės gali padėti prišaukti materialinę gerovę – naudojamos pinigams pritraukti.

 

Gydomosios galios. Žinomos dėl raminamųjų savybių. Naudingos sutrikus virškinimui, esant skrandžio skausmui, vidurių pūtimui. Taip pat gelbsti gydant uždegimus, nudegimus, odos sudirgimus, alergines reakcijas.

 

Juozažolė

 

Magiškos savybės. Šis augalasnaudojamas per apsivalymo ritualus, norint išvaryti blogio jėgas iš žmonių ir patalpų. Jeigu juozažolės šakelę pakabinsite virš namų durų, į juos nepaklius jokia neigiama energija. Jei šį augalą pasodinsite sode arba gėlių darželyje, skleis pozityvią energiją visame kieme.

 

Gydomosios galios. Juozažolių arbatos gydo nuo peršalimo, gripo, bronchito ir malšina temperatūrą. Itin teigiamai veikia viršutinius kvėpavimo takus.Kompresai padeda gydyti kraujosruvas, nudegimus ir egzemas. Šis augalas gali būti naudojamas kaip natūralus repelentas nuo vabzdžių.

 

Šventagaršvė

 

Magiškos savybės. Šis augalas stiprina intelektualinius gebėjimus, todėl itin naudingas besimokantiems arba dirbantiems protinį darbą. Jis stiprina atmintį, didina koncentraciją ir gerina analitinį mąstymą. Per egzorcizmo seansus gali būti deginami šventagaršvių lapai, nes padeda išvaryti piktąsias dvasias. Šis augalas itin sergsti moteris. Kūdikių apsaugai džiovintų šventagaršvių dedama į baltą medvilninį maišelį ir kabinama virš lovytės. Teigiama, kad jų vartojimas gali pailginti gyvenimą. Be to, smilkomų šventagaršvių dūmai stiprina aiškiaregystės dovaną.

 

Gydomosios galios. Šventagaršvių arbatos lengvina atsikosėjimą, gydo kvėpavimo takų ligas, malšina karščiavimą, bet netinka sergantiesiems cukriniu diabetu. Rekomenduojamos nuo pykinimo ir vidurių pūtimo. Šio augalo nuovirai itin naudingi kepenims. Be to, lengvina menstruacijų skausmus. Tačiau netinka nėščioms moterims, nes didina persileidimo tikimybę.

 

Medetka

 

Magiškos savybės. Sakoma, kad padėjus džiovintų medetkų po pagalve naktį aplankys pranašiški sapnai. Šis augalas atveria anapusinio pasaulio duris. Tikima, kad medetkos leidžia išsipildyti norams ir džiaugtis gyvenimu. Viduramžiais šis augalas naudotas meilei pritraukti.

 

Gydomosios galios. Tinka gydyti įvairioms žaizdoms: vabzdžių įgėlimams, įdrėskimams, pjūviams, nudegimams ir kt. Taip pat padeda kovoti su grybelinėmis infekcijomis, uždegimais ir įvairių bakterijų sukeltomis ligomis. Medetkos naudojamos kosmetikos pramonėje, nes gelbsti nuo odos išsausėjimo, sudirgimo ir aknės. Skalaujant burną jų nuoviru, galima išvengti dantenų skausmo ir sumažinti dantų ligų riziką.

 

Mairūnas

 

Magiškos savybės. Naudojamas per gydymo ritualus. Šis augalas gali padėti rasti gyvenimo meilę, kurti darnius ir sėkmingus santykius. Taip pat puikiai tinka šeimos pagausėjimą planuojančioms poroms, nes padeda prišaukti naują gyvybę. Rekomenduojamas gedintiems ar kitą skaudžią patirtį išgyvenantiems žmonėms, nes padeda greičiau atsigauti, užmiršti tai, kas bloga, ir net juodžiausioje tamsoje įmatyti šviesą.

 

Gydomosios galios. Mairūnai stimuliuoja organizmą, spartina medžiagų apykaitą, didina prakaitavimą, todėl spartina organizmo detoksikacijos procesus ir riebalų deginimą. Šio augalo nuovirai veiksmingai malšina spazmus ir įvairius skausmus. Jo ir kitų žolelių mišiniai naudojami miego kokybei gerinti.

 

Mėta

 

Magiškos savybės. Šis augalas padeda pritraukti sėkmę ir suteikia energijos. Rekomenduojama jį su savimi turėti keliautojams, nes sergsti nuo nemalonių netikėtumų. Naudojamas per gydymo ritualus. Tikima, kad nešiojant iš mėtų pintą apyrankę aplenks ligos. Be to, šis augalas padeda pritraukti pinigus.

 

Gydomosios galios. Mėtų arbata tinka skrandžio, galvos, menstruaciniams skausmams malšinti, peršalimui gydyti, jėgoms atgauti. Karšto mėtų nuoviro inhaliacijos rekomenduojamos sergantiesiems astma ir viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Šis augalas turi antiseptinių savybių ir veiksmingai kovoja prieš uždegimus. Mėtų nuoviras tinka odos sudirgimams ir reumato simptomams malšinti.

 

Verbena

 

Magiškos savybės. Šisaugalas siejamas su dieviškąja galia, todėl padeda pažadinti antgamtines žmogaus galias. Sakoma, kad naudojant su kitomis žolelėmis sustiprina jų magiškas savybes. Rekomenduojama visuomet su savimi nešiotis šakelę džiovintos verbenos, nes ji padės išsisukti netgi iš kebliausių situacijų, saugos nuo pikto ir nužiūrėjimų. Verbenos gali būti naudojamos meilės kerams. Šio augalo dedama į nuotakos puokštę, kad santuoka būtų laiminga, ir jauniesiems nestigtų dvasinių bei materialių turtų.

 

Gydomosios galios. Verbenų nuoviras puikiai malšina karščiavimą, ramina ir migdo. Tinka virškinimui gerinti, skrandžio skausmui, pilvo pūtimui malšinti. Verbenose yra raumenis atpalaiduojančių junginių. Jų nuoviras slopina menstruacijų skausmus ir gerina nuotaiką. Be to, šiame augale esančios medžiagos padeda atsikratyti skysčių pertekliaus organizme.

 

Raudonėlis

 

Magiškos savybės. Šis augalas padeda pritraukti finansinę sėkmę. Auginamas namie ar laikomas sudžiovintas kuria harmoningą atmosferą ir gerina nuotaiką. Raudonėlių itin naudinga nešioti su savimi sportininkams ir dirbantiems sunkų fizinį darbą – didina ištvermę.

 

Gydomosios galios. Šis augalasveikia kaip natūralus antibiotikas ir padeda gydyti įvairius virusus. Raudonėlių lapų arbata itin naudinga peršalus, malšina karščiavimą, kosulį, gerklės skausmą ir lengvina kvėpavimą. Be to, tinka nuo vidurių pūtimo ir skrandžio skausmų. Patartina vartoti šlapimo takų infekcijų ir osteoporozės profilaktikai. Taip pat raudonėliai veiksmingai malšina įvairias alergijas.

 

Įdomu

 
  • Senovės graikai ir romėnai tikėjo, kad rozmarinai gerai augs tik tuomet, jeigu juos sėjant bus garsiai keikiamasi.
  • Senajame Testamente įvairios žolelės minimos 32 kartus, Naujajame – tik penkis.
  • XVII a. tikėta, kad iš levandų supinta apyrankė saugo nuo maro.
  • Senovės graikai raudonėlį vadino kalnų džiaugsmu ir tikėjo, kad jei galvijai žiūri į šių žolelių pilnus laukus, jų mėsa bus skanesnė.
  • Meksikiečiai mėtas vadina yerba buena. Tai reiškia geroji žolelė.
  • Senovėje medetkos vadintos lietaus augalais. Tikėta, kad jeigu jos prasiskleidžia ankstų rytą, dieną lis.
  • Senovės egiptiečiai ramunėles, čiobrelius ir levandas naudojo mumifikacijai.
  • Kleopatra naudojo levandų kvepalus Julijui Cezariui ir Markui Antonijui suvilioti.
  • Senovės graikų posakis „kažkas dvelkia čiobreliais“ reiškė, kad tas žmogus, kuriam skirtas toks apibūdinimas, yra rafinuotas, elegantiškas ir stilingas.
  • Senovėje čiobrelių šakelė buvo dedama į karstą, kad mirusiojo pomirtinė kelionė būtų lengva.
  • XVI a. žmonės rozmarinus naudojo patalpoms dezinfekuoti.