Šiuolaikiniai išmanieji telefonai vis dar stebina naujovėmis, todėl nenuostabu, jog vis dažniau susimąstoma, ar šie įrenginiai negalėtų pakeisti iki šiol naudojamų nešiojamų kompiuterių. Naudojantis telefonu, dabar galima atlikti didžiąją dalį kompiuteriu atliekamų užduočių, tačiau tai ne visuomet bus patogu. Visgi, yra keletas priežasčių, kodėl išmanieji telefonai yra pranašesni, tad jeigu svarstote apie naujo gaminio įsigijimą, pravartu su jomis susipažinti.

 

Niesiojamas kompiuteris

 

1. Pasiekiamumas. Tai bene ryškiausias telefonų privalumas – jie lengvai telpa į kišenę ar rankinę, o taip pat patogiai yra valdomi viena ranka. Naršyti internete ar atlikti kitas užduotis galima stovint eilėje, ilsintis lovoje ar išsiruošus į tolimą kelionę – jei neplanuojate sudėtingesnių darbų, nešiojamąjį kompiuterį ramiai galima palikti namuose. Be to, išmanieji telefonai pravers ir bėgiojant ar kitaip sportuojant – sunku įsivaizduoti, kaip tokį privalumą galėtų pasiūlyti kompiuteriai.

 

2. Ryšiai. Nors viešosiose erdvėse vis dažniau galima pasinaudoti tiek kompiuteriams, tiek telefonams prieinamu Wi-Fi ryšiu, jei tektų atsidurti vietoje, kurioje nėra bevielio tinklo, su kompiuteriu kiltų šiek tiek sunkumų. Tuo tarpu naudodamiesi išmaniuoju telefonu, galėtumėte prisijungti prie mobiliojo duomenų tinklo, kurio ypatybės dažniausiai priklauso nuo paslaugų tiekėjo. Šiuo ryšiu taip pat galite pasidalinti ir su kompiuteriu ar kitais įrenginiais, kadangi vis daugiau telefonų gali veikti ir kaip viešosios interneto prieigos taškas.

 

3. Kaina. Įprasta manyti, kad kompiuteris kaina yra gerokai brangesnis nei telefonas, tačiau vertėtų pažymėti tai, jog vertė priklauso nuo konkrečių specifikacijų ir pasirinkto modelio. Visgi, jei lygintume pačius paprasčiausius įrenginius, būtų galima teigti, jog telefonai pigiau parduodami – gausų jų ir kompiuterių pasirinkimą patraukliomis sąlygomis siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

 

Telefonai-2

 

4. Patogesnis bendravimas. Ne paslaptis, jog telefonas visų pirma yra komunikacijos priemonė, todėl logiška, kad naudojantis juo, su aplinkiniais bendrauti galima kur kas paprasčiau ir patogiau. Norint paskambinti ar parašyti tekstinį pranešimą nereikia būti prisijungus prie jokio papildomo tinklo, tad šiuos įrenginius galima naudoti tiek kasdieniam komunikavimui, tiek darbinėms reikmėms.

 

5. Universalumas. Išmanieji telefonai džiugina neribotomis galimybėmis, todėl juos galime pritaikyti įvairiausiems tikslams: šie įrenginiai atstoja fotoaparatą, muzikos grotuvą, navigaciją, knygų skaitytuvą ir tai tikrai ne viskas, ką jie gali pasiūlyti. Daugelis funkcijų galbūt ir nebus pačios geriausios, tačiau prireikus visuomet turėsite galimybę jomis pasinaudoti – toks universalumas neabejotinai yra ženklus pranašumas.

 

6. Programėlių įvairovė. Sekti dienos eigoje suvartotas kalorijas, fizinį aktyvumą, redaguoti nuotraukas, keliais mygtuko paspaudimais užsisakyti maisto, išbandyti įtraukiančius žaidimus – tai tik keletas dalykų, kuriuos galima išbandyti parsisiuntus specialias, dažniausiai nemokamas programėles. Nors daugelį tokių užduočių galima atlikti ir naudojantis kompiuteriu, tikriausiai sutiksite, jog iš kišenės išsitraukti telefoną pavyks kur kas greičiau.

 

Taigi galima teigti, jog išmanieji telefonai turi daug ženklių privalumų lyginant juos su kompiuteriais, tačiau vertėtų pažymėti, jog jie dažniausiai atsiskleidžia kalbant apie bendravimą ar laisvalaikį. Ieškantiems įrenginio darbui ar patogesniems žaidimams, kompiuteriai tikriausiai dar ilgai išliks prioritetu – jie pasižymi kur kas didesniu galingumu ir talpa, tad pasirinkimas priklausys tik nuo Jūsų asmeninių poreikių.