Kiekvienas žmogus kasdien turėtų rūpintis inkstų sveikata. Niekam neturėtų kilti abejonių, kad lengviau apsaugoti save nuo ligų, o ne gydytis jau susirgus. Ypač svarbu rūpintis gyvybiškai svarbiais organais, kurie valo organizmą – tai yra inkstais ir kepenimis. Labiausiai kenksmingos medžiagos kenkia inkstams. Tam, kad inkstai būtų sveiki, visų pirma reikia žinoti, koks maistas jiems daro didžiausią žalą.

 

Druska būtina normaliai žmogaus organizmo veiklai, tačiau jos perteklius kenkia inkstams. Būtent per juos pašalinamas druskos perteklius iš organizmo. Kai druskos per daug, organizmui tampa per sunku ją išfiltruoti. Rekomenduojama vengti sūrių maisto produktų ir patiekalų arba juos vartoti tik labai retai. Verta prisiminti laiko patikrintą taisyklę: geriau mažiau druskos, negu daugiau.

 

Gyvūniniai baltymai taip pat gali sutrikdyti normalią inkstų veiklą. Gyvūnų mėsa virškinimo metu organizme išskaidoma į kreatininą, šlapalą ir šlapimo rūgštį. Visi šie galutiniai produktai yra perdirbami inkstuose. Jeigu vartojama per daug mėsos (pavyzdžiui, laikomasi baltyminės dietos), inkstai nebegali atlaikyti tokios apkrovos ir pradeda formuotis inkstų akmenys.

 

Alkoholiniai gėrimai skatina inkstų veiklą, kurie bando kuo greičiau iš organizmo pašalinti nuodingąsias medžiagas. Tačiau dėlto sutrinka kraujotaka ir prasideda kraujagyslių spazmai. Jeigu esate turėję inkstų problemų, nepiktnaudžiaukite alkoholiniais gėrimais.

 

Vokiečių kilmės amerikiečių dietologas Maksas Gersonas sukūrė mitybos planą žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis: vėžiu, tuberkulioze, diabetu, artritu, alergijomis, opomis, širdies ligomis, ateroskleroze, psichikos ligomis, išsėtine skleroze, taip pat ir inkstų ligomis. Gydytojas savo pacientams rekomenduoja valgyti vadinamąją „Hipokrato“ sriubą.

 

„Hipokrato“ sriuba

 
  • Saliero šaknis
  • Petražolės šaknis
  • Poras
  • Česnakas
  • 2 pomidorai
  • 400 g bulvių
  • 2 svogūnai
  • Petražolių pagal skonį

Gaminimas

 

Daržoves smulkiai supjaustyti. Užpilti vandeniu, kad apsemtų. Virti ant mažos ugnies valandą su puse arba dvi valandas, kol išvirs daržovės. Daržoves galima sutrinti ir sriubą pagardinti šaukštu linų sėmenų aliejaus.