Kaip kalba angelai? Legenda byloja, kad 1581 metais du anglų okultistai Džonas Dy (John Dee) ir Edvardas Kelei (Edward Kelley) užmezgė kontaktą su angelais, kurie juos išmokė savo kalbos pagrindų, kad galėtų komunikuoti su anapusiniu pasauliu. Pasirodo, angelai, nors ir neturėdami fizinio kūno, geba skleisti garsus. Angelų kalbą sudaro abėcėlė, gramatikos ir sintaksės taisyklės. Žymūs XVI amžiaus pabaigos vyrai ją aprašė savo žurnaluose. Jie ją pavadino enochų kalba, remdamiesi tuo, kad Enochas Biblijoje paminėtas kaip paskutinis žmogus, mokėjęs susikalbėti su angelais. Enocho knygoje, kurios autentiškumu daugelis abejoja, rašoma, kad angelai vesdavo Žemės moteris. Tačiau paskui užėjęs pasaulinis tvanas.

 

angelai

Dr. Dž. Dy (1527 – 1609) buvo okultistas, matematikas, astronomas ir astrologas, didžiąją gyvenimo dalį gyvenęs Vakarų Londone. Išsilavinimą įgijo šv. Jono koledže Kembridže ir netrukus pateko į elito sluoksnį. Tapo karalienės Elžbietos I patarėju ir patikėtiniu mokslo klausimais. Jau jaunystėje šiek tiek domėjosi antgamtiškais reiškiniais. Vėliau iš viso nusivylė mokslu ir ėmėsi okultinių eksperimentų. Jis vėl susidomėjo dvasiniais dalykais ir pradėjo ieškoti išminties bei atsakymų į klausimus senuosiuose raštuose. Tarp tų knygų buvo ir vienas žinomiausių Senojo Testomentų apokrifų – Enocho knyga. Jis buvo įsitikinęs, kad knygoje aprašyta magiška sistema, kurią kūrėjas naudojo Biblijoje.

 

Biblijoje rašoma, kad Enochas buvo septintoji karta nuo Adomo ir Ievos. Jį Dievas buvo pasiėmęs pas save į rojų. Jis buvo tas, kuris vaikščiojo su Dievu ir tas, kuris buvo paimtas iš gyvenimo, kad nepatirtų mirties. Enochas rojuje sužinojo tai, ko negali sužinoti paprasti mirtingieji.

 

Nuo 1581 iki 1585 Dž. Dy itin susidomėja magija. Būdamas 54-erių metų į asmeninį žurnalą įrašė, kad Dievas atsiuntė „geruosius angelus“ tiesiogiai bendrauti su žmonija. 1582 metais, bendradarbiaudamas su savo pasekėju, okultistu ir aiškiaregiu E. Kelei (1555 – 1597), komunikavo su angelais. Tada buvo įrašyta šimtai pokalbių su dvasiomis, taip pat ir angelų arba enochų kalba, sudaryta iš ne anglų abėcėlės raidžių. Angelų alfabetą būrėjai nustatė, naudodamiesi krištoliniu rutuliu. Sparnuotosios būtybės jiems padiktavo daug įvairių tekstų bei lentelių. Skaidrų krištolinį rutulį burtininkai ir aiškiaregiai naudoja, kaip priemonę, kuri atspindi ateitį.

 

Aiškiaregiai naudojo ne tik krištolinį rutulį, bet ir juodą obisidiano veidrodį vizijoms pamatyti. Dž. Dy nuo 15 minučių iki valandos bandydavo maldomis užmegzti tiesioginį ryšį su Dievu ir archangelais. Tada ant stalo būdavo padedamas krištolinis rutulys ir iškviesti angelai jame atspindėdavo savo žinutes. Dž. Dy ir E. Kelei viską stebėdavo ir kruopščiai užrašinėdavo viską, ką matė ir girdėjo. Angelai jiems pasakė, kad magija padės įgyti antgamtiškų galių, pakeis Europos politinę struktūrą ir išpranašaus artėjančią apokalipsę. Dž. Dy buvo įsitikinęs, kad jo darbai padės vėliau gyvensiantiems žmonėms, todėl jautė pareigą viską nuodugniai aprašyti ir paaiškinti. Kalbos, girdėtos per seansus, jis niekada neįvardijo kaip enochų. Visuose raštuose ji vadinta angelų,  dangiškoji kalba, pirmąja Dievo ir Kristaus arba Adomo kalba. Jo įsitikinimu, šia kalba Rojaus soduose kalbėjo Adomas, kad galėtų pavadinti visus Dievo sutvėrimus.

 

Žinomos dvi angelų abėcėlės versijos. Jos turi skirtumų, bet taip pat ir panašumų. Žodžiai rašomi iš dešinės į kairę, yra kirčiai. Kai kurios raidės turi ekvivalentą anglų kalboje ir yra tariamos panašiai, bet daugelis yra tariamos visiškai kitaip. 1584 metais, viešėdamas Krokuvoje, E. Kelei užrašė 19 užkalbėjimų enochų kalba. Juos sudarė 48 rimuotos eilutės.

 

Enochų arba angelų kalba netrukus sulaukė atgarsių visuomenėje. Kai kurie burtininkai manė, kad ši kalba yra pati seniausia pasaulyje, atsiradusi kur kas anksčiau negu bet kuri žmonių kalba. Kiti buvo įsitikinę, kad ja galima pasinaudoti, norint užmegzti kontaktą su kitų dimensijų atstovais. Tačiau skeptikai tuo abejojo ir tikino, kad enochų kalbos sintaksė per daug panaši į anglų kalbos, gimtąją Dž. Dy ir E. Kelei kalbą.

 

Štai keletas panašumų: enochų kalba žodis „lucifitias“ reiškia „šviesybę“ ir yra siejamas su Liuciferiu arba šviesos nešėju. „Londoh“ reiškė karalystę, stebėtinai panašiai skamba Anglijos sostinės pavadinimas. Šiuolaikinė kompiuterių analizė rado nemažai gramatinių sąsajų su anglų kalba. Angelų kalboje fonetiniai garsai yra tokie, kokių nebūna natūraliose kalbose.

 

Tačiau net šiuolaikiniams mokslininkams sunku atkurti enochų kalbos sistemą. Ši kalba skamba taip keistai ir nežemiškai, tad nenuostabu, kad ji traukia burtininkus. Enochų kalbą savo ritualuose naudoja satanistai. Taip pat ją tyrinėja pavieniai mokslininkai. Kartais ji panaudojama fantastiniuose filmuose. Enochų kalbos raidės buvo panaudotos 1994 metų vaidybiniame filme „Žvaigždių vartai“ (angl. „Stargate“). Taip pat buvo sukurtas magiškas žaidimas – enochų šachmatai. Jis skirtas ne tik pramogai, bet ir būrimams. Šachmatų lentą sudaro originalios Džono Dy lentelės. Tai labai sudėtinga būrimo sistema, norint ją suprasti reikia išmanyti kabalą, geomantiją, taro kortas, alchemiją ir astrologiją. Nemažai originalių Dž. Dy ir E. Kelei daiktų yra saugomi Britų muziejaus ekspozicijoje Londone (D. Britanija).

 

Pamatyti angelų arba enochų abėcėlę galite, PASPAUDĘ ČIA.