Puikiai išsimiegoti per naktį pavyksta ne kiekvienam. Nesuskaičiuojama daugybė žmonių visame pasaulyje dėl įvairių priežasčių prisipažįsta, kad naktį jiems sunku užmigti. Jie ilgai vartosi, kol galiausiai aplanko išsvajotasis miegas. Vieni iš tų žmonių negali užmigti, nes dėl kažko jaudinasi, nerimauja, kiti negali rasti patogios miegui pozos ar kenčia nuo neramių kojų sindromo. Nesvarbu, kokia priežastis, bet negalėjimas užmigti gali labai erzinti ir daryti neigiamą įtaką kasdieniam gyvenimui.

 

muilas

Kartais visi mes jaučiamės neramūs. Tačiau reikėtų žinoti, kad lėtinis nerimas gali išprovokuoti neramių kojų sindromą.

 

Neramių kojų sindromas – tai yra miego sutrikimas, kuriam būdingas nevalingas kojų judinimas. Būklė paprastai pablogėja vakarais ir naktimis, dažniausiai tada, kai žmogus jau nori eiti ilsėtis. Būklė pagerėja, pradėjus vaikščioti, bet vos nustojus judėti – vėl atsinaujina. Dėlto tampa beveik neįmanoma užmigti.

 

Neramių kojų sindromo simptomai yra virpėjimas kojose, nenugalimas noras jas judinti, skundai, kad neišeina normaliai pailsėti. Simptomai sumažėja, kai žmogus juda, jaučiami stipriau naktį nei dieną. Žmonės, kenčiantys nuo neramių kojų sindromo, dažnai jaučiasi pavargę, jiems sunku sukoncentruoti dėmesį. Šie asmenys dažnai jaučiasi ribojami, nes negali, pavyzdžiui, lankytis kino teatruose ar vykti į ilgas keliones lėktuvu ar autobusu.

 

Neramių kojų sindromo priežastis yra nežinoma. Greičiausiai sindromas atsiranda dėl smegenų nervų ląstelių, kurios kontroliuoja judesį ir refleksus, sutrikimo. Būklė gali būti paveldima. Kartais sindromas gali atsirasti kaip šalutinis geležies trūkumo kraujyje, diabeto ar inkstų nepakankamumo simptomas.

 

Vienoje amerikiečių dievinamo televizijos laidų vedėjo daktaro Ozo laidoje buvo kalbama apie keistus neramių kojų sindromo gydymo būdus. Dalis jų, regis, iš tiesų veikia. Štai, pavyzdžiui, tas patarimas, kai po paklodėmis rekomenduojama pakišti gabalėlį muilo, ypatingai levandų. Pasirodo, levandos turi raminantį poveikį. Taigi, kiekvieną vakarą prieš miegą pakiškite gabalėlį levandų muilo ir pamirškite varginantį neramių kojų sindromą! Netrukus pastebėsite, kad sumažėjo spazmai, mėšlungis, kojos tapo ramesnės. Verta pabandyti, ar ne?

 

Be abejo, levandų muilo metodas nėra moksliškai pagrįstas, bet daug žmonių internete teigia, kad metodas tikrai veikia. Kai kurie spėlioja, kad taip gali būti dėl placebo efekto. Tačiau viena moteris pasidalijo savo istoriją, kad, savo vyrui nežinant, po paklode pakišo levandų muilo gabalėlio ir pastebėjo, kad jau tą pačią pirmąją naktį vyras miegojo ramiau ir geriau. Taigi, nėra viskas tik jūsų galvoje – tai tikrai veikia. Tačiau svarbu, kad muilas būtų tikrai levandų – kitoks tokio poveikio neturės.

 

Apskritai levandų muilas naudingas odai, net jautriai, prausti. Levandų aromatas ramina kūną, mažina stresą, depresiją, nerimą. Levandų eterinis aliejus gali padėti gydyti aknę ir kitas odos infekcijas. Su levandų muilui ypač rekomenduojama praustis po ilgos darbo dienos, nes jis padeda atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Levandos turi veikliųjų medžiagų, kurios gali padėti geriau išsimiegoti ir greičiau užmigti.