Pavasaris – tai ne tik atgimstančių jausmų ir meilės metas. Sakoma, kad pavasariop moterys išgražėja, todėl šiuo metų laiku ypač reikėtų pasirūpinti plaukais ir nagais, nes žiemą buvęs vitaminų, mineralų ir saulės trūkumas, be abejonės, juos veikė neigiamai. Būtent pavasarį dauguma moterų skundžiasi skilinėjančiais, sausais, praradusiais blizgesį plaukais bei trapiais, lūžinėjančiais nagais. Tad kaip susigrąžinti prarastą plaukų žvilgesį ir aštrius nagučius?

 

Būtini vitaminai ir mineralai

Plaukams neigiamą poveikį daro ne tik žiemos padariniai, bet ir veiksniai, kuriuos sukelia ankstyvas pavasarinis oras. Plaukų galiukų skilinėjimą lemia pavasarinis vėjas ir pasikeitusi oro temperatūra, kuri po šaltos žiemos būna šiltesnė. Be to, po sausos žiemos atėjusi drėgmė plaukus pašiaušia.

Kone dažniausiai šiuo metų laiku moterys mėgina sutramdyti trapius, slenkančius plaukus. Tokias problemas sukelia vitaminų ir mineralų trūkumas. Plaukams ypač naudingas silicis, kalcis, cinkas ir magnis. Norint atstatyti pažeistus plaukus, reikėtų vartoti ne tik pakankamai vitaminų, bet ir naudoti papildomas plaukų priežiūros priemones. Taigi kosmetikos lentynėlėje turėtų būti ne tik šampūnas, bet ir speciali plaukų kaukė, stiprinanti plaukų folikulus.

 

Geras plaukų šepetys

Svarbu ir tai, kaip šukuoti plaukus. Nereikėtų naudoti plaukų šepečio su metaliniais dantukais, kurie drasko galvos odą ir įelektrina plaukus. Geriausia naudoti natūralių šerių šepetį. Patariama naudoti ir plaukų balzamą, kuris palengvina šukavimą. Taip pat venkite šukuoti drėgnus plaukus, palaukite, kol jie savaime išdžius. Jeigu vis dėlto džiovinate plaukus džiovintuvu, įsigykite kokybišką plaukų džiovintuvą, kuris turėtų funkciją džiovinti ir vėsia oro srove.

Taip pat naudinga masažuoti galvos odą kartą ar net kelis kartus per dieną. Galvos odos stimuliacija skatina plaukų augimą.

 

Tinkama priežiūra

Dauguma moterų pavasariop pastebi, kad plaukai prarado blizgesį, elektrinasi, tapo nepaklusnūs. Kaip juos sutramdyti?

Prieš trenkant plaukus rekomenduojama juos ištepti natūraliu, nerafinuotu aliejumi. Tam puikiai tinka simondsijų, abrikosų kauliukų ar kokosų aliejus. Prieš tepant plaukus aliejumi patartina jį patrinti tarp delnų ar šiek tiek aliejaus įpylus į dubenėlį vos kelias sekundes pašildyti mikrobangų krosnelėje. Palaikykite išteptus plaukus kelias valandas ar net visą naktį prieš plaukų trinkimą, po to ištrinkite juos šampūnu ir išskalaukite. Ištrinkus dar drėgnus plaukus būtina ištepti juos nenuskalaujamu kondicionieriumi, kuris atkuria plaukų struktūrą. Norint išvengti plaukų galiukų skilinėjimo, reikia juos ištepti tam skirtu aliejuku.

Pavasarį, kai iš beržų tekinama sula, galima ja atgaivinti ir plaukus. Tam reikės sumaišyti 150 ml beržų sulos su 100 ml drungno vandens ir gautu mišiniu skalauti ką tik ištrinktus plaukus. Vandeniu nuplauti nereikia.

Priklausomai nuo pažeistų plaukų būklės, reikėtų šiek tiek patrumpinti išsišakojusius plaukų galiukus. Tuomet plaukai atrodys kur kas sveikesni.

Jeigu minėtos priemonės nepadeda pasiekti trokštamo rezultato, derėtų susimąstyti. Labiausiai tikėtina, kad jūsų plaukams, kaip ir visam organizmui, trūksta vitaminų ir mineralų. Tokiu atveju būtina paįvairinti savo mitybą ir vartoti vitaminų kompleksus.

 

Kodėl lūžinėja nagai?

Plaukus ir nagus sudaro tas pats baltymas keratinas, todėl jie yra labai panašios struktūros. O vitaminų trūkumas žiemos metu neigiamai veikia ne tik plaukus, bet ir nagus. Nagai lūžinėja, skilinėja, sluoksniuojasi ne tik dėl maisto medžiagų stokos, bet ir dėl netinkamos jų priežiūros. Tad atliekant namų ruošos darbus reikėtų mūvėti pirštines.

Ypač jautriai nagai reaguoja į aplinkos poveikį: šaltį, sausą patalpų orą, vitaminų bei mineralinių medžiagų trūkumą. Nagams labai svarbus vitaminas B. Jis padeda geriau pasisavinti deguonį, geležį bei kitas maisto medžiagas. Be to, nagus stiprina ir jų augimą skatina vitaminas A, o vitaminas D padeda geriau pasisavinti kalcį bei kitas mineralines medžiagas.

Jeigu su mitybos racionu visų reikalingų vitaminų kiekio gauti nepavyksta, patariama vartoti maisto papildus. Rezultatas išryškės tik po ilgesnio vitaminų vartojimo laiko.

Jeigu manote, kad tinkamai maitinatės ir jums netrūksta jokių maisto medžiagų, o nagai vis tiek yra silpni, tuomet būtina kreiptis į specialistą, nes prastai atrodantys nagai gali būti rimtos ligos pasekmė.

 

Patarimai puoselėjant nagus

  • Kelis kartus per savaitę rekomenduojama nagus patepti ricinos ar kokosų aliejumi.
  • Patariama nevengti ir rankų masažo, kurio metu suaktyvėja kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai.
  • Jokiu būdu negalima krapštyti nagų panagėms skirtomis žirklutėmis ar kitais aštriais daiktais, nes galima juos pažeisti.
  • Padėti besisluoksniuojantiems nagams gali ir nakvišų aliejus. Pradurkite nakvišų aliejaus kapsulę ir patepkite juo nagus ir odeles. Nakvišų aliejus maitina nagus, minkština odeles aplink nagus, todėl jos netrūkinėja.
  • Nerekomenduojama nagams dildyti naudoti metalinės dildės. Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių sluoksniuojasi nagai, tai netinkamas dildės naudojimas. Patariama dildyti tik viena kryptimi – iš vienos ir iš kitos pusės braukiant link centro, o ne pirmyn ir atgal.
  • Per dieną nagai paauga apie 0,1 mm. Taigi norint užsiauginti naują nago plokštelę, reikės laukti 4–6 mėnesius. Šiltuoju metų laiku nagai auga greičiau nei šaltuoju. Be to, vyrų ir jaunų žmonių bei nėščių moterų nagai auga daug greičiau.
  • Nagus geriausia trumpinti vakare, tad venkite kirpti juos ryte.
 

Specialisto komentaras:

Kaip prižiūrėti plaukus ir nagus pavasarį pasakoja šeimos gydytoja Birutė Jankuvienė.

„Pavasarį nagų ir plaukų būklė dažnai pablogėja. Kaip ir visa gamta, iš po žiemos esanti tarsi apmirusi, taip ir mes pavasarį negalime pasigirti itin žvilgančiu „kailiuku“. Per žiemą būna išnaudotos vitaminų atsargos, kai kuriuos nualinusios peršalimo ligos, seniai pamirštos atostogos, žiemos metu patirtos stresinės situacijos. Visa tai atsispindi mūsų odoje.

Plaukus ir nagus stiprina aukštos kokybės baltyminis maistas: liesa mėsa, žuvis, jūros gėrybės. Vitaminas C padeda įsisavinti geležį. Tad reikėtų valgyti ir šviežių vaisių bei daržovių. Taip pat turi įtakos folio rūgštis bei B grupės vitaminai. Jų apstu neapdorotuose grūduose, ankštiniuose augaluose, riešutuose. Tačiau svarbiausia pavasarį – gera nuotaika. Tuomet ir nagai, ir plaukai bus gražūs, o oda ir akys tiesiog švytės. Taigi, su pavasariu!“