Ne visada savi namai yra jaukūs ir šilti. Nepaisant pastangų susikurti širdžiai mielą aplinką, būstas gali emociškai slėgti. Bioenergetikas prof. dr. Jonas Algimantas Dainauskas tikina, kad dėl to gali būti kalti pavojingi gamtiniai dariniai, namie esantys daiktai arba juose anksčiau gyvenę asmenys.

 

namu aplinka

Kodėl žmogui tokia svarbi namų aplinka?

 

Namų aplinka turi didžiulę reikšmę. Apie tai byloja ir anglų patarlė: „Mano namai – mano tvirtovė“! Didesnę savo gyvenimo dalį praleidžiame namuose. Kai kurie jų turi ilgą istoriją, nes juose gyveno daug kartų – seneliai, proseneliai. Namų energetika lemia žmogaus savijautą, o pastaroji – gyvenimo kokybę. Savijauta priklauso nuo daugelio namų aplinkos veiksnių. Dalį jų galime keisti, tačiau tikrai ne visus.

 

Kokia gamtos aplinka tinka sveikam būstui?

 

Geografinė vieta yra tas žmogaus savijautą veikiantis veiksnys, kurio neįmanoma pakeisti. Labai svarbu, kad būsto vieta nebūtų susijusi su žemės struktūrų dariniais, tarkime, geopatogeninėmis zonomis. Patys pavojingiausi – požeminės vandens gyslos, šaltiniai, upeliai, upės, ežerai. Šie požeminiai šaltiniai spinduliuoja į žemės paviršių neigiamą energiją ir stipriai veikia gyvenamąsias patalpas. Ilgesnį laiką jose gyvenantys žmonės suserga sunkiomis ligomis. Mano praktika rodo, kad pavojingos dažniausiai būna 1–4 m pločio vietos. Rečiau pasitaiko atvejų, kai visas namas arba butas būna pastatytas ant požeminės vandens gyslos. Šiuo atveju lieka tik keisti gyvenamąją vietą.

 

Ar naujas būstas žmogų veikia geriau nei senas?

 

Priklauso nuo to, kas gyveno ir vyko sename name, tarkime, ar jame nekilo daug konfliktų, ar kas nors nesirgo alkoholizmu, nebuvo prievartos, neįvyko žudynių ar savižudybių. Jautresnis asmuo vos įėjęs į tokią patalpą pasijunta nejaukiai, nemaloniai, jam ima šiurpti oda. Teko tyrinėti seną butą, kuriame buvo labai bloga energetika. Paaiškėjo, kad A. Smetonos laikais ten buvo prostitučių lizdas. Taigi labai svarbus veiksnys, lemiantis namų energetiką, – būsto erdvėje susikaupusi informacija, susijusi su čia buvusiais įvykiais ir gyvenusiais žmonėmis.

 

Ar būste esantys baldai ir daiktai gali neigiamai veikti žmogų?

   

Yra žmonių, kurie mėgsta įvairias senienas: antikvarinius baldus, paveikslus arba suvenyrus. Dauguma šių objektų gali spinduliuoti neigiamą energiją. Įsigijus tokį daiktą būtina jį išvalyti, be to, pravartu duoti jį patikrinti bioenergetikui. Derėtų būti atsargiems ir įsigyjant dėvėtus drabužius.

 

Seni veidrodžiai yra pavojingi. Jie kaupia informaciją. Todėl neaišku, kokią praeitį gali liudyti įsigytas naudotas veidrodis. Galbūt asocialios šeimos gyvenimą arba prievartą? Nusipirkti antikvarinį veidrodį reiškia parsinešti į namus uždelsto veikimo bombą. Namie taip pat negalima laikyti įskilusių veidrodžių.

 

Anksčiau buvo madingi šviestuvai su nukarusiais kristalais smailais galais. Šie šviestuvai 2 m atstumu skleidžia neigiamą energiją. Todėl turint tokį šviestuvą patarčiau pašalinti smailus galus.

 

Dabar populiaru būste įrengti minimalistinio stiliaus interjerą. Ar iš tiesų kuo mažiau daiktų, tuo geriau?

 

Svarbu, kad namie vyrautų tvarka ir harmonija. Chaosas ir netvarka žmones veikia neigiamai. Būtina nuvalyti dulkes, išmesti nenaudingus, sulūžusius daiktus ir suskilusius veidrodžius. Ne veltui kai kuriose šalyse paplitęs paprotys Naujųjų metų naktį išmesti senus daiktus pro langą.

 

Kuo daugiau būste daiktų, tuo didesnė tikimybė, kad atsiras neigiamos energijos šaltinis. Tačiau kai namai tušti, juose būna nyku. Bėgant laikui neišvengiamai kaupiasi malonias emocijas sukeliantys daiktai. Jie primena jaunystę, pirmą meilę arba gerus draugus, todėl žadina teigiamas emocijas ir jausmus. Tad jie savo poveikiu gali gydyti ir harmonizuoti.

 

Baldų išdėstymas interjere irgi svarbus?

 

Neteikčiau tam pernelyg daug reikšmės. Daugumai teko girdėti apie namų apstatymą pagal fengšui. Tai kinų praktika. Abejotina, ar galima ją tiesiogiai pritaikyti savo aplinkoje, nes fengšui sukūrė kita kultūra skirtingoje gamtos apsuptyje ir kitoje geografinėje platumoje.

 

Kaip įrengtas miegamasis užtikrintų visavertį poilsį?

 

Reikia turėti omenyje, kad visą žemės paviršių dengia vadinamasis Hartmano tinklas. Tai – natūralus gamtos darinys, neišvengiamas kiekviename būste. Nematomos energetinės 20 cm pločio juostelės susikerta ir sudaro 2 x 2,5 m stačiakampius. Jų susikirtimo vietose yra Hartmano mazgai, kurių reikėtų vengti renkantis miegojimo vietą. Jeigu lova stovi ant Hartmano mazgo, joje miegantis asmuo neišvengiamai sirgs sunkiomis ligomis. Norintiems apsisaugoti nuo šio tinklo poveikio lovą patariama apjuosti plonu variniu laidu. Nuo jo galų reikia nuvalyti emalį ir juos susukti arba sulituoti. Poilsio kambaryje taip pat svarbu parinkti tinkamą sienų spalvą. Jame patariama vengti veidrodžių ir televizorių.

 

Dažnai namų sienas puošia paveikslai arba nuotraukos. Kaip jie veikia žmogų?

 

Vieni paveikslai skleidžia labai teigiamą energiją, kuri tarsi švarina aplinką, kiti yra neutralūs. Tačiau pasitaiko ir stipriai neigiamą energiją spinduliuojančių paveikslų. Tai įvairūs abstraktūs piešiniai, taip pat tie, kuriuose vaizduojamos kokios nors žūtys, audros, nulūžę medžiai arba krintantys jų lapai.

 

Įrėmintos malonius prisiminimus keliančios nuotraukos iš įvairių kelionių ar kitų smagių gyvenimo akimirkų ir gamtos vaizdai tarsi grąžina į praeitį bei padeda žmogui vėl pasikrauti teigiama energija. Atsargiau dera elgtis su mirusių žmonių fotografijomis. Ypač nepatariama jų įrėminti poilsio kambaryje. Tokias nuotraukas verčiau laikyti albumuose.

 

Neverta ant sienų prikabinti įvairių medžioklės trofėjų. Vieno medžiotojo namų sienos buvo iškabintos mažomis stirnų kaukolėmis su ragais. Pasitelkus specialius prietaisus paaiškėjo, kad kai kurios jų skleidžia mirties energiją. Medžiotojas skundėsi įvairiais negalavimais, tad paprašiau parodyti, kur jis miega. Lovos patalynės dėžė taip pat buvo pilna mirties energiją skleidžiančių ragų. Pavojingos gali būti ir įvairios iš tolimų šalių parsivežtos kaukės.

 

Teko girdėti, kad įvairūs buitiniai prietaisai taip pat kenkia.

 

Televizorių ir kompiuterių monitoriai spinduliuoja neigiamą energiją. Be to, visa iš šių prietaisų sklindanti negatyvi informacija (žudynės, prievarta, agresija) patalpoje tarsi paskleidžia blogį. Televizorių ir kompiuterį būtina neutralizuoti. Tam galima naudoti specialius lipdukus. Itin kenkia mikrobangų krosnelės. Be to, ir jose pašildytas maistas netenka gyvybinės energijos.

 

Kokie daiktai padeda energetiškai išvalyti namus?

 

Energetiniam patalpų švarinimui tradiciškai naudojamos žvakės. Laikant degančią žvakę reikia apeiti kambarį, pradedant rytiniu kampu pagal laikrodžio rodyklę. Jeigu kuriame nors kampe žvakė ima spragsėti ir dūmyti, toje vietoje reikia pabūti ilgiau. Verta apvalyti pagrindines būsto duris, pro kurias įeinama į namus. Degančia žvake reikėtų vedžioti aplink duris mažėjančia spirale centro link. Didelę reikšmę turi šiuose ritualuose naudojamos žvakės spalva. Žalia žvakė skirta turtams pritraukti. Ją naudinga deginti ten, kur šeima praleidžia daugiausiai laiko. Taip pat ji suteikia harmonijos, vilties, stimuliuoja augimą ir gijimą. Geltona žvakė suteikia džiaugsmą ir pakelia nuotaiką, skatina filosofinį disputą, dėmesio koncentravimą, mokymąsi. Raudona stimuliuoja fizinį aktyvumą, violetinė ramina, stiprina intuicija. Baltą žvakę galima naudoti visais atvejais, tačiau nepatariama naudoti juodos, nes ji naudojama užsiimant juodąja magija. Kūrenami židiniai taip pat išvalo namų erdves.

 

Teigiamai erdvę veikia kai kurie akmenys ir kristalai. Pats geriausias namų kristalas – dūminis kvarcas. Jis pritraukia turtus ir išmintį. Akvamarinas ramina ir padeda spręsti problemas, ametistas pritraukia moterišką dvasinę energiją bei ramina. Agatas pasižymi stabilizuojančia jėga. Raudonas agatas teikia energijos, mėlynas – ramina. Rožinis kvarcas į namus prikviečia meilę, šeimą, vaikus ir kūrybą. Tačiau akmenys ir kristalai bėgant laikui užsiteršia neigiamomis energijomis, todėl juos kartą per mėnesį reikia palaikyti saulėje arba nuplauti tekančiu vandeniu.