Daugelis žmonių nesąmoningai bijo romų, nors iš tikrųjų nežino, kodėl tiksliai. Susidūrus su jais dažniausiai bandoma kuo greičiau nusukti žvilgsnį ir pasišalinti, kol nepradėjo maldauti pinigų arba siūlyti savo paslaugas (pavyzdžiui, pasakyti ateitį, nuimti prakeikimą ir pan.). Vis dėlto, kad ir kokie atsargūs būtų, dauguma gali papasakoti istoriją apie tai, kaip kartą tapo šių klajoklių žmonių aukomis.

 

"čigonė"

Čigonų hipnozę nuo seniausių laikų gaubia mistiška aura. Žmonėms smalsu, kokius metodus šie žmonės naudoja, kad gali nesunkiai išvilioti pinigus, visus vertingus daiktus. Iš tiesų jų hipnozės technika yra labai įdomi ir domina ne tik paprastus asmenis, bet ir žvalgybos tarnybas, tiriančius poveikį žmogaus psichikai.

 

Čigonų hipnozės procesą galima išskaidyti į 5 svarbiausius etapus:

 
  • Dėmesio patraukimas;
  • Kontakto užmezgimas su potencialia auka tam tikram scenarijui;
  • Darbas su pasąmone;
  • Transo būsenos gilinimas;
  • Tikslų ir naudos siekimas.
 

Šiek tiek plačiau apie kiekvieną etapą. Tarkime, prie žmogaus stotyje ar parke prieina čigonė… Šių žmonių darbo vieta – pagrindinės gatvės, parkai, autobusų ir traukinių stotys bei kitos viešos vietos. Tokias vietas jie pasirenka, nes jose lengva pasiklysti ir rasti tam tikro tipo auką. Ne visiems žmonėms kerėtojų metodai veikia, todėl žmogų reikia pasirinkti atidžiai. Užhipnotizuoti daug lengviau nusiminusį, sumišusį žmogų negu tą, kuris jaučiasi pasitikintis savimi ir stabilus.

 

Tada reikia patraukti nusižiūrėto žmogaus dėmesį į save. Labai dažnai pakanka paklausti gana nereikšmingų klausimų: „Kiek dabar laiko?“, „Kaip nuvykti į tam tikrą vietą?“, pasiūlyti papasakoti ateitį arba kt. Paskui asmuo įsitraukia į pavojingą žaidimą ir pereinama į antrąjį etapą (kontakto užmezgimas). Jo esmė yra kažkaip įsiskverbti į verbuojamo asmens sąmonę. Tokios reakcijos kaip baimė, nuostaba, empatija ar seksualiniai troškimai lemia, kad žmogus nebegali adekvačiai reaguoti į situaciją. Akys tampa kaip stiklinės, žmogus tarsi apmiršta ir daugiau nebegali kontroliuoti savo elgesio. Todėl romų tautybės žmonės atrodo bauginančiai (o kas jei užtrauks prakeikimą, kurį panaikinti vėliau bus labai brangu). Niekas nenori tapti aukomis.

 

Šie žmonės žino, kaip įsiteikti. Patyrę sukčiai kopijuoja veido išraiškas, juoką, kvėpavimo manierą, nes taip žmogaus sąmonė tampa atviresnė ir į kalbinantį asmenį pradedama žiūrėti kaip į sielos draugą. Hipnotizuotojas įeiti į kito žmogaus sąmonę turi nepastebimai. Paprastai svarbiausios frazės ištariamos, kai žmogus yra pažeidžiamiausias: kaip žiovauja, juokiasi ir pan. Jeigu auka bandys priešintis, hipnozė bei kiti įtakos darymo metodai gali būti neveiksmingi. Tačiau jeigu viskas klojasi sėkmingai, tai hipnotizuotojas veikia toliau – bando užfiksuoti dėmesį.

 

90 % atvejų žmogaus dėmesys sulaikomas paprasčiausiu būdu: pasiūloma kažką įsigyti nemokamai. Pavyzdžiui, pasiūloma galimybė laimėti daug pinigų, sudarius pelningą sutartį. Tokioje situacijoje asmuo yra emociškai susijaudinęs, todėl negali adekvačiai reaguoti.

 

Žinoma ir kitokių mistinių būdų, kaip patraukti žmogaus dėmesį. Hipnotizuotojas neretai reikšmingai pamerkia akį (ši technika veikia 10 – 15 % žmonių), bando paimti už rankos (tai taip pat susilpnina apsauginį refleksą). Svarbiausias hipnotizuotojo tikslas tarsi susilieti, tapti vienu asmeniu su savo auka. Kai pavyksta užmegzti tokį ryšį, pradedama siekti naudos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų. Pavyzdžiui, hipnotizuotojas paima ranką ir vedžiodamas pirštu delno linijas taria: „Štai likimo linija staiga nutrūksta. Kažkas iš jūsų pažįstamų jus prakeikė…“. Su tais žodžiais žmogus praranda laiko pojūtį, sąmonė aptemsta, viskas pradedama matyti tarsi pro miglą ir kai galiausiai jis atgauna normalią būseną, supranta, kad nebeturi laikrodžio, piniginės, juvelyrinių dirbinių ir kitų asmeninių daiktų.

 

Kaip apsisaugoti nuo čigonų prakeikimų? Eilinės apgavystės padaro daug žalos, tačiau dar pavojingesnės yra tos, kurios susijusios su hipnoze bei magija. Prakeikimų pasekmės gali būti labai sunkios. Tačiau reikėtų prisiminti, kad tikri kerėtojai labai retai stabdo žmones gatves, nes paprastai turi savo nuolatinius klientus. Jeigu labai bijoma čigonų prakeiksmo, galima pasidaryti amuletą ir jį visada turėti šalia savęs. Reikėtų nepamiršti, kad nepageidaujamą energiją gali nuplauti vanduo. Jei prakeikimo nepavyko išvengti, reikėtų nedelsiant grįžti namo ir išsimaudyti vonioje ar po dušu. Be to, mistiški prakeikimai paprastai neturi jokios galios pozityviai mąstantiems žmonėms. Todėl reikėtų mokytis pozityvumo!