Evoliucijos teorijos kūrėjas Charlesas Darwinas (1809 – 1882) yra pasakęs, kad gyvūnai atrado muzikos garsus ir ritmą, norėdami sužavėti priešingos lyties atstovus. Muzikos tikslas, žinoma, nėra vien tik pritraukti potencialų partnerį, tačiau ji gali pasitarnauti ir šioje srityje. Daug mokslinių tyrimų parodė, kad muzika veikia mūsų seksualumą.

 

Kaip muzika veikia mūsų seksualumą:

 

"moteris su gitara"

  • Viskas priklauso nuo mėgstamiausio muzikos žanro. Ar žmogus priešingai lyčiai atrodo patrauklus priklauso net nuo jo mėgstamo muzikos stiliaus arba žanro. Mokslinis tyrimas buvo publikuotas leidinyje „Communication Research“. Pavyzdžiui, kantri muzika mažina tiek vyrų, tiek moterų seksualinį patrauklumą. Žavėjimasis sunkiuoju metalu pridėjo balų vyrams moterų akyse, tačiau atėmė keletą balų sunkiosios muzikos mėgėjoms vyrų akyse. Klasikinės muzikos klausymasis turėjo atvirkštinį poveikį – pagerino vyrų nuomonę apie moteris, bet moterys tokius vyrus laikė mažiau seksualiai patraukliais. Taip pat svarbu, ar potencialūs romantiniai partneriai turi panašų muzikinį skonį. Vyrus labai traukia moterys, kurios klausosi panašios muzikos, o štai moterims nėra taip svarbu, kad jų antrosios pusės alptų dėl tų pačių dainų.
 
  • Muzikos poveikis smegenims. Skaitmeninės muzikos paslaugos „Spotifly“ atliktas tyrimas, analizavo ryšį tarp muzikos, romantinių ryšių ir gundymo. 18 – 91 metų respondentai sakė, kad fone grojanti muzika net 40 % labiau sujaudina negu partnerių prisilietimai. Gali būti, kad taip yra dėlto, kad muzika skatina dopamino išsiskyrimą smegenyse. Dopaminas – tai neuromediatorius, susijęs malonumu, kurį sukelia valgymas ir seksas. 2011 metų tyrimas parodė, kad dopamino lygis buvo 9 % didesnis, kai tyrimo dalyviai klausėsi mėgstamos muzikos.
 
  • Muzikos instrumentai suteikia stipriosioms lyties atstovams pranašumą. Žurnale „Psychology of Music“ publikuotas tyrimas, kuris parodė, kad moterys yra labiau linkusios duoti savo telefono numerį tiems vyrams, kurie nešasi gitaros dėklą. Eksperimente dalyvavo patrauklus vyras, kuris kalbino ir žarstė komplimentus 300 moterų ir po to prašė jų telefono numerio. Daugiau nei trečdalis moterų davė savo telefono numerius, kai vyras nešėsi gitaros dėklą. Kai ėjo tuščiomis rankomis, tik 14 % moterų parodė susidomėjimą ir tik 9 % dailiosios lyties atstovių davė savo telefono numeriui, kai vyras nešėsi sporto reikmenų krepšį. Kitas tyrimas parodė, kad moterys yra labiau linkusios atsakyti vyrams socialiniuose tinkluose, jei jų paskyrą puošia pagrindinė nuotrauka su muzikos instrumentu. Tyrimo tikslais buvo sukurtos dvi anketos socialiniame tinkle, iš kurių vienoje buvo įkelta nuotrauka patrauklaus vyro su muzikos instrumentu, o kitoje – tik patrauklaus vyro nuotrauka. Iš šių anketų buvo išsiųsta žinučių („Labas, kaip sekasi. Man patiko tavo nuotrauka“) 100 vienišų moterų. 28 % moterų atsakė į žinutes iš tos anketos, kurioje buvo nuotrauka su muzikos instrumentu. 10 % moterų maloniai atsakė į žinutes iš tos anketos, kurioje nebuvo nuotraukos su muzikos instrumentu. Tyrėjai mano, kad tokie rezultatai gali būti, nes muzikiniai gebėjimai rodo vyro genetinį pranašumą prieš kitus, todėl jis atrodo patrauklesnis. Be to, muzika natūraliai daro teigiamą poveikį žmonėms, juos pralinksmina, galbūt net sukelia norą megzti atsitiktines pažintis.
 
  • Moters vaisingumui daro įtaką tai, ką jos mano apie vyro muzikinius gebėjimus. Pastebėta, kad tam tikru menstruacijų ciklo metu moteris traukia skirtingų tipų vyrai. Moteris labiau traukia labai vyriški stipriosios lyties atstovai vaisingiausiu laikotarpiu ir jos yra labiau linkusios užmegzti trumpalaikius romanus su tokiais vyrais. Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad vaisingiausiu metu moteris labiausiai traukia vyrai, kurie gali kurti sudėtingas muzikines kompozicijas. Tačiau nevaisingomis dienomis jos neskyrė dėmesio vyro muzikiniams gebėjimams.
 
  • Muzika interneto tinklapiuose orientuota į skirtingas lytis. Majamio universiteto tyrėjai nustatė, kad foninė tinklalapio muzika gali suteikti jo savininkui patrauklumo. Moterys laikė patrauklesniais tuos tinklalapių savininkus, kurių fone grojo sunkiojo metalo muzika, o vyrams patrauklesnės atrodė moterys, kurių tinklalapiuose skambėjo klasikinė muzika. Taip yra dėlto, kad kitų nuomonė apie mus priklauso ir nuo muzikos, kurią mes mėgstame. Pavyzdžiui, klasikinės muzikos mėgėjai laikomi intelektualesniais ir emociškai stabilesniais. Daug bosinių garsų ir repo siejama su ektravertiškumu ir įvairiomis psichozėmis. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį, kuriant tiek asmeninį, tiek tinklalapį verslui. Pasirinkta muzika lankytojams gali labai daug papasakoti apie jus.