Šių dienų žmogus tylos bijo, nemėgsta ir stengiasi visais būdais jos išvengti. Galbūt ne visi sutiks su šiuo teiginiu ir tai yra nuostabu. Puiku, kad vis dar yra žmonių, kurie išsaugojo savyje meilę tylai, leidžiančiai ramiai mąstyti, atsiminti, kurti ir, svarbiausia, melstis.

 

triuksmas

Deja, šiandien žmonėms paprasčiausiai stinga galimybių tiesiog pabūti tyloje. Negana to atsiranda tam tikras naujas įprotis – nuolat girdėti kokius nors foninius garsus, nes, kai aplink visiškai tylu, jaučiamasi nejaukiai.

 

Miestiečiai, išvykę iš didmiesčių į atokias vietoves, beveik apleistus kaimus, būna priblokšti juose esančios tylos, kurios beveik nepertraukia pašaliniai garsai. Arčiau gamtos, kaimuose tie garsai yra natūralesni ir ne taip rėžiantys ausį – tai lapų šnaresiai, paukščių giesmės, vabzdžių dūzgimas pievų žolėje. Taip skamba gamta. Žmonių darbo kilmės garsai, su kuriais esame pažįstami nuo gimimo, tampa palydovais visam gyvenimui. Jų išvengti galima tik išvykus į gamtą. Čia nėra važiuojančių automobilių variklio gausmo, tolimų traukinių vagonų dundėjimo, automobilių sirenų, motociklų, fabrikų ir gamyklų keliamo triukšmo, pašalinių žmonių rėkavimo ir pan. Kai esi gamtoje, toli nuo miesto šurmulio, nėra jokių jam būdingų pašalinių garsų, tik paties balsas ir natūralūs gamtos garsai. Pasivaikščiojimas gamtoje, ypač miške, taip pat teigiamai veikia sveikatą, stiprina imuninę sistemą.

 

Šiandien žmonės gali išvengti triukšmo net ir miestuose, naudodami specialias garsą izoliuojančias ausines, sandariai užsidarydami langus ir pasileisdami natūralių gamtos garsų įrašus. Tyla mums žūtbūt reikalinga. Tik tyloje galima įsiklausyti į save, suprasti savo tikruosius norus, pasikalbėti su Dievu. Tačiau vidinės tylos reikia išmokti, nes iš pradžių tyla gali būti spengianti ir gąsdinanti. Ją reikia prisijaukinti.

 

Daugiabučiuose tylą dažnai drumsčia aukščiau gyvenančių kaimynų per garsus vaikščiojimas, batų kulnų kaukšėjimas, baldų perstumdymas. Įtikinus kaimynus įsirengti grindis, pasižyminčias garsą sugeriančiomis savybėmis ir patiems izoliavus savo namų lubas – nepageidaujamų garsų nebebus girdėti. Tokie pakeitimai gali sumažinti triukšmo lygį namuose 18 – 30 dB, o kai kuriais atvejais – net 40 dB. Jeigu izoliuos lubas ir grindis, lubas, sienas tik vienas iš kaimynų – tai triukšmo lygis sumažės tik apie 10 – 15 dB.

 

Moderniame pasaulyje, norint išlikti sveikiems, būtina išmokti pabūti tyliai, o geriausia tai padaryti medituojant. Nebūtina medituoti labai ilgai – užtenka tik 5 minučių per dieną. Kiekvieną dieną praktikuoti dėmesingo įsisąmoninimo filosofiją. Išbandyti jogą – mankštą tyloje, kai nurimsta protas ir siela. Galima net išbandyti įdomią pramogą – pasivaikščiojimą po labirintą. Išėjimo ieškojimas skatina susikaupti, nurimti, nesiblaškyti. Labirintu einama tyliai, paskendus savo mintyse ir tyloje.

 

Nuo informacinio triukšmo atsiriboti galima, laikinai išjungus socialinius tinklus arba bent pritildžius naujų pranešimų garsą, kad jis neblaškytų ir neverstų nuolat „mirkti“ internete.