Galbūt neverta gerti vaistų nuo skausmo, jei jį galima įveikti, pasitelkus protines galias? Šią praktiką ypač turėtų išbandyti asmenys, kenčiantys nuo reumatoidinio artrito. Minčių valdymas sumažina streso hormonų kiekį kraujyje, todėl imuninė sistema gali sėkmingiau kovoti su ligos priežastimis. Kai kurie pratimai skirti aštriam ir staigiam, kiti – chroniniam skausmui.

  • Tyrimais įrodyta, kad mąstymas apie skanų maistą (pavyzdžiui, šiltą, šokoladu aplietą keksiuką ar sultingą ir kvapnų kiaulienos kepsnį) palengvina menstruacijų, migrenos ir kitokius skausmus. Viskonsino universiteto tyrėjai nustatė, kad žmonės svajoję apie mėgstamą maistą, lengviau iškentė skausmingą patirtį, kai turėjo palaikyti ranką lediniame vandenyje. Dažniausiai žmonės svajojo apie šokoladą (32 proc.), kepsnius (31 proc.), makaronus (14 proc.), picą (14 proc.) ir vaisius (4 proc.).
  • Meditacija pagrįstai gali būti vadinama skausmą malšinančiu eliksyru. 2011 metų tyrimo duomenimis, tinkama meditacija, kurios metu susikoncentruojama į kvėpavimą, skausmo lygį sumažino nuo 11 iki 70 procentų. Dar geresni įvertinimai buvo tų, kurie medituodami šildė kojas. Kuo ilgesnė meditacija, tuo geresnis poveikis.
  • Skausmą sumažinti gali gilus kvėpavimas diafragma. Įkvėpti reikia pilvu ir iškvėpti krūtine. Toks kvėpavimo būdas veikia nervų sistemą, todėl ramina.
  • Mes jaučiame skausmą tam, kad pastebėtume sveikatos būklės pablogėjimą. Chroninis skausmas dažnai būna susijęs su emocine būkle. Reiktų stengtis nukreipti dėmesį nuo skausmo. Gali padėti maloni veikla: įdomus filmas ar knyga. Šis metodas veiksmingas, nes dažnai skauda labiau, kuo daugiau apie tai galvoji.
  • Daugelio religijų atstovų kalba mantras, kurios turi gydomųjų galių. Mantra – tai gali būti garsas, žodis, frazė ar malda. Skausmas aprimsta vos 30 sekundžių sukalbėjus mantrą. Rekomenduojama pasirinkti neutralų arba pozityvų žodį arba sakinį ir jį kartoti, o ne garsą.
  • Įsivaizduokite skausmo šaltinį kaip pulsuojančią, raudoną masę, kuri pamažu traukiasi ir tampa švelniai rožinės spalvos. Arba įsivaizduokite, kad esate vietoje, kurioje jaučiatės atsipalaidavęs ir pastebite, kaip pamažu nyksta visi nemalonumai.
  • Atlikite masažą patys sau, švelniai spausdami skaudamas vietas. Tai ypač veiksminga, jei jaučiate galvos ir raumenų skausmą. Jei nepastebite teigiamo poveikio arba skausmas stiprėja, masažą nutraukite.
  • Nors mąstyti pozityviai sunku, kai skausmas kankina ilgą laiką, tačiau pamėginkite. Pozityvios mintys ramina, atpalaiduoja, liaujamasi galvoti apie tai, kas gali įvykti blogiausio.
  • Muzika išblaško, nukreipia mintis teigiama linkme. Kartą per savaitę, valandą klausoma muzika malšina silpną skausmą, gydo depresiją ir kitus negalavimus, padeda atsikratyti nerimo.
  • Skausmą slopina ir net imuninę sistemą stiprina minčių užrašymas. Siekdami geriausių rezultatų, bent 3 ar 4 vakarus per savaitę prieš miegą 15 minučių rašykite dienoraštį. Rašykite apie tai, apie ką mąstote, kas neramina, ko vengiate, kas jus verčia jaustis blogai.
  • Piešimas ir tapymas padeda gyti, esant fizinėms ir psichologinėms traumoms. Taip pat nerimą ir skausmą malšina, nes skatina užsimiršimą, kiti rankdarbiai.
  • Įrodyta, kad juokas – geriausias gydytojas. Juokiantis išsiskiria laimės hormonai endorfinai, natūralūs nuskausminamieji. Net šypsena gali pakeisti nuotaiką ir leisti pamatyti pasaulį šviesesnėmis spalvomis.