Laikui bėgant, kiekviena mergina pastebima krūtų dydžio ir formos pokyčius. Tai gali išprovokuoti įvairios priežastys: tiek fiziologinės, tiek paveldimos. Laimei, yra būdų, kaip šių pokyčių galima išvengti kuo ilgiau.

 

krutys

Priežastys

 

Tiesą sakant, krūtų mažėjimui ir suglebimui, įtaką daro daug veiksnių. Į daugumą galima atsižvelgti, pavyzdžiui, atsisakyti žalingų įpročių, tačiau su kai kuriais veiksniais kovoti nėra prasmės, nes dar nėra rasta būdų, kaip įveikti gravitacines jėgas, sukeliančias krūtų nukarimą.

 
  • Menopauzė. Kai moterys išgyvena menopauzę, moters organizme hormonai pradeda gamintis daug blogiau. Estrogenai yra atsakingi už audinio pilnumą ir elastingumą, taip pat palaiko reikiamą kolageno lygį, tačiau po 50 – 60 metų padėtis pasikeičia. Dėl menopauzės prarandamas odos, ypač krūtinės srityje, elastingumas.
 
  • Nėštumas ir žindymas. Krūtys gali padidėti dėlto, kad šiuo metu moters kūne atsinaujina daugybė fiziologinių procesų. Kai jungiamojo audinio ląstelės neturi laiko gaminti kolageno, ant odos atsiranda strijų, kurios pačios praranda elastingumą. Be to, ilgalaikis žindymas taip pat gali padidinti riziką, kad ateityje sumažės krūtinė. Tai susiję su svorio priaugimu ir numetimu.
 
  • Blogi įpročiai. Jie neigiamai veikia visą kūną, o ypač – ant krūtinės. T. y. rūkymas, nesaikingas alkoholinių gėrimų vartojimas, fizinio aktyvumo stoka ir pomėgis degintis bei antsvoris. Stenkitės miegoti ant nugaros, o ne ant šono ar pilvo, nesportuokite be specialios sportinės liemenėlės. Visi šie dalykai daro įtaką tam, kiek laiko krūtys džiugins elastingomis ir puikiomis formomis!
 
  • Liemenėlės. Jeigu esate įpratusios dėvėti liemenėlę kiaurą parą, pasistenkite atsikratyti šio įpročio. Tokiu atveju krūtinės raiščiai ir raumenys nuolat yra nenatūralioje padėtyje, dėl ko krūtinė vėliau gali sustingti. Jei krūtinė labai maža, galbūt liemenėlės apskritai nereikia: krūtinės raiščiai treniruosis patys. Jei krūtinė yra vidutinė arba didelė, liemenėlę geriau nešioti dažniau, nes ji tada atlieka palaikomąją funkciją.
 

Kaip pagerinti krūtinės būklę?

 

Krūtų mažėjimo laipsnis gali būti įvairaus laipsnio. Pradiniame etape padėtį galima pagerinti savarankiškai, tačiau, jeigu pokyčiai labai dideli, be plastikos chirurgų pagalbos neišsiversite. Daug moterų šį krūtų korekcijos būdą pasirenka po žindymo, ypač, jei nebeplanuoja susilaukti daugiau vaikų. Taip pat galima išbandyti šiuos metodus:

 
  • Sportas. Reguliariai atlikdami tam tikrus fizinius pratimus, galite vizualiai pakelti krūtinę ir net šiek tiek padidinti jos apimtį. To norint, reikia reguliariai daryti atsispaudimus, spausti skirtingus objektus, sulenkus kelius. Sportuojant turėtumėte jausti krūtinės ląstos raumenis, dėl kurių krūtinė keičiasi.
 
  • Rasti gerą liemenėlę. Labai svarbu dėvėti tinkamą liemenėlę, kuri nesuspaustų krūtinės, o jos dirželiai neįsirėžtų į odą. Kai mankštinatės, būtinai dėvėkite sportinę liemenėlę, atitinkančią jūsų pasirinktą sportą.
 
  • Laikytis gerų asmeninės priežiūros įgūdžių. Norėdami ilgiau išlaikyti krūtų elastingumą, turite valgyti teisingai, o ne laikytis dietos. Norint, kad organizme pasigamintų pakankamai kolageno, atsakingo už odos elastingumą, reikia dažniau būti gryname ore, pakankamai išsimiegoti, laikytis teisingo dienos režimo, valgyti tinkamą maistą ir savarankiškai masažuoti krūtis. Po 25 metų šis baltymas nustoja būti aktyviai organizmo įsisavinamas, todėl jo išsaugojimo būtina pasirūpinti iš anksto.