Juvelyrė Jurgita Bušinskytė  parodos – šventės „Mūsų vestuvės 14“ organizatoriams pasakojo, kaip ir kokius vestuvinius žiedus rinktis tiems, kurie nemėgsta tradicijų ir aukso.

 

Kaip paprastai poros renkasi vestuvinius žiedus?

 

Pagrindinis kriterijus, pagal kurį jaunavedžiai renkasi vestuvinius žiedus – patogumas. Daugelis nori, kad žiedai būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs. Žmonės supranta, kad vestuviniai žiedai – tai investicija, todėl dažniausiai, tačiau tikrai ne visada, juos gaminasi iš aukso.

 

Pasak juvelyrės Jurgitos Bušinskytės, pastaruoju metu vis dažniau tenka gaminti drąsius   netradicinius, originalių faktūrų, pagamintus iš kelių metalų, puoštus įvairiomis detalėmis ar brangakmeniais vestuvinius žiedus. „Šiuo metu kur kas populiaresnis baltas auksas nei geltonas, tačiau dažnai jaunimas iš vis nemėgsta aukso, bet kai pamato, kokius žiedus iš jo galima pagaminti, pakeičia savo nuomonę. Auksui suteikus faktūrą ar jį nugludinus, gaminys atrodo labai originaliai ir nė iš tolo neprimena tų žiedų, kuriuos dėvi tėvai ar seneliai“, – sako juvelyrė.

 

Pasak juvelyrės, poros, kurios mėgsta išsiskirti, dažniausiai  vestuvinius žiedus puošia netradiciniais brangakmeniais, pavyzdžiui, safyrais, smaragdais, rubinais. Ypač ekstravagantiški ir drąsūs žmonės renkasi net ir kelis, atrodo, visiškai skirtingus akmenis – granatą dūminį kvarcą, citriną.  Jurgita  dažnai  prisimena ypatingą užsakymą, kai į vestuvinius jaunavedžių žiedus, turėjo inkrustuoti 7 visiškai skirtingus ir, atrodo, tarpusavyje nederančius akmenis. Tačiau galutiniu rezultatu džiaugėsi ne tik pora, užsakiusi žiedus, bet ir pati juvelyrė.  Nemėgstantiems aukso, žiedus galima gaminti iš  platinos, sidabro, žalvario, tačiau nereikia pamiršti, kad auksas vis tiek yra patvariausias ir ilgaamžiškiausias metalas.

 

Vestuviniai žiedai gaminami iš seno aukso?

 

Turint kuklų biudžetą, juvelyrė vestuvinius žiedus poroms siūlo gamintis ir iš pačių turimo aukso. „Daugelis namuose turi nebemadingų auksinių papuošalų, galbūt senelių dovanotų monetų ar tiesiog aukso gabalėlių. Tai puiki medžiaga vestuviniams žiedams. Tiesa, būna atvejų, kai gavę senelių vestuvinius žiedus ir pamatę išgraviruotas datas, anūkai pagaili žiedų ir pasilieka juos kaip relikviją“, – šypsosi menininkė.

Įdomu tai, kad juvelyrinių dirbinių salone poros gali  dalyvauti vestuvinių žiedų gamyboje: stebėti kaip lydomas auksas ir liejami žiedai. Daugeliui tai įsimintina ir ypatinga akimirka.

   

Kodėl vestuvinius žiedus verta užsisakyti  pas juvelyrą?

 

Dažnai jaunas poras, ieškančias vestuvinių žiedų, suklaidina ir sugundo butaforinės prekybos centrų akcijos. Iš tiesų, kad ir kokias nuolaidas žadėtų didieji prekybos centrai, vestuvinius žiedus verta rinktis tik pas gerą, patyrusį juvelyrą.

Pirmiausia, juvelyras  visada  atsižvelgs į jūsų norus, fantazijas ir finansines galimybes. Profesionalus juvelyras žiedus sukurs specialiai pagal jūsų norus ir pageidavimus – turėsite ne tik vestuvinį žiedą, bet ir unikalų meno kūrinį.

Kiekvienais metais žiedus galėsite atnaujinti ir papuošti nauju brangakmeniu. Be to, prie vestuvinio žiedo moteris visada gali užsisakyti derančius auskarus ar pakabuką. Ir svarbiausia, kaina bus garantuotai mažesnė nei prekybos centre.

 

Pokalbio pabaigoje juvelyrė pajuokauja, kad ne žmonės žiedus renkasi, o žiedai žmones. „Dažnai poros ateina  pas mus su tam tikrais norais, tačiau pažiūrėję pavyzdžius, išsirenka visiškai kitokius žiedus nei planavo. Kai paimi žiedą į rankas, pasimatuoji, jis atrodo visiškai  kitaip nei žiūrint į jį vitrinoje“,  – šypsojosi juvelyrė.

 

Nuotraukos – parodos „Mūsų vestuvės“ organizatorių