Tikriausiai ne vieną domina, ką daryti, kad nevargintų nugaros skausmai ir stuburo diskų problemos. Nugaros skausmai kasmet kamuoja vis daugiau pasaulio gyventojų. Stuburą sudaro 24 judrių slankstelių. Šie diskai amortizuoja stuburui tenkantį krūvį vaikštant, sėdint ar atliekant kitus veiksmus ir padidina nugarkaulio lankstumą. Rūpinantis stuburo būkle, galima išvengti diskų pažeidimų. Tuomet judėjimas nekels skausmo.

 

Kai stuburui tenka per didelis krūvis, neatlaiko diskai. Dėl to gali būti juntamas skausmas apatinėje nugaros dalyje, vėliau skausmas gali išplisti į vieną arba abi kojas. Skausmas gali atsirasti ne tik apatinėje nugaros dalyje, bet ir kaklo srityje.

 

Kai diskai nuolatos patiria per didelę apkrovą, pavyzdžiui, dėl svorių kilnojimo ar netaisyklingos laikysenos gali pradėti veržtis minkštiminis branduolys ir spausti skausmui jautrias vietas. Kuo labiau nervai spaudžiami, tuo labiau plinta skausmas. Tuomet atsiranda dilgčiojimas, tirpimas ir tam tikrų raumenų silpnumas.

 

Nugaros sveikata reikėtų rūpintis. Geriausia profilaktinė priemonė – sportas, aerobikos ir pasipriešinimo pratimai. Reikėtų stiprinti pilvo, nugaros raumenis, kurie prilaiko stuburą. Mankštintis reikėtų reguliariai, bent 2 – 3 kartus per savaitę.

 

Taisyklinga laikysena ne tik padeda grakščiau atrodyti, bet ir saugo nuo nugaros skausmo, stuburo diskų susidėvėjimo ir pažeidimų. Sėdėdami ir stovėdami atkreipkite dėmesį į laikyseną.

 

Asmenys, turintys antsvorio, neretai skundžiasi nugaros skausmu. Taip yra dėlto, kad per didelis svoris tenka stuburo slanksteliams. Numetus svorio ši nemaloni problema gali dingti. Reikėtų sumažinti kalorijų kiekį, reguliariai mankštintis, daugiau vaikščioti.

 

Rūkymas taip pat padidina stuburo problemų atsiradimo riziką. Metus rūkyti, sveikata gali žymiai pagerėti.

 

Jeigu išvardinti patarimai nepadeda, būtina pasikonsultuoti su gydytoju dėl lėtinio nugaros skausmo.