Kai prasideda Naujieji metai, kasmet svajojame apie tai, kaip kardinaliai pakeisime gyvenimą. Regis, jau nuo rytojaus turėtume pradėti sportuoti, laikytis dietos, pasikeisti šukuoseną, išmokti naują užsienio kalbą, išvykti į kelionę, susirasti mylimąjį (-ją) ar pakeisti darbą. Kodėl šie pažadai dažniausiai ir lieka tik Naujųjų metų pažadais? Ir ką daryti, kad 2014 – 2015 metų sandūroje būtų galima džiaugtis pasiekimais ar įvertinimais?

 

Julija kovoja su potraukiu saldumynams. Ji žino, kad pradėjusi maitintis sveikiau, beveik iškart galėtų didžiuotis tobula figūra. Kiekvienais metais ji pasižada, kad ribos desertų kiekį. Tačiau kiekvienais metais ji supranta, kad tai padaryti kone neįmanoma. Ar ji teisi? Kaip ji galėtų veiksmingai sumažinti suvartojamų saldumynų kiekį naujais metais? Daugeliui žmonių padeda mitybos dienoraščio rašymas. Užrašai padeda stebėti, kiek ir ko suvalgoma, įvertinti mitybos klaidas ir imtis tam tikrų pokyčių. Pažadų laikytis lengviau, jei apie juos žino ir kiti žmonės, galbūt net konkuruoja. Pasižadėkite ne visiškai atsisakyti desertų, o rinktis sveikesnius (turinčius skaidulų ir baltymų), kurie suteikia energijos. Maisto deriniai, mėgstantiems saldumą: kietai virtas kiaušinis ir kriaušė, sūrio lazdelė ir bananas, riešutai ir džiovinti vaisiai.

 

Galbūt jūs svajojate kitais metais gyventi taupiau. Kartais sunku suprasti, kur dingsta pinigai. Smulkios, bet nuolatinės išlaidos, galiausiai pasirodo ne tokios smulkios. Išlaidas reikėtų planuoti, saugoti pirkimo čekius ir juos analizuoti. Tada galima pastebėti, kam išleidžiama per daug pinigų, ko galima atsisakyti. Idealiu atveju 50 procentų pajamų turėtų būti skiriama būtiniausioms reikmėms, 30 procentų – kitiems poreikiams ir 20 procentų atidedami juodai dienai.

 

Televizorius arba kompiuteris gali būti tikras laiko rijikas. Tačiau nebūtina šių buities prietaisų iškart mesti lauk. Laikantis kelių taisyklių, galima išmokti riboti prie jų praleidžiamą laiką. Dažnas televizorių namuose įsijungia kaip foną. Jeigu tyla namuose yra per daug slegianti, galima klausytis muzikos. Verta planuoti, kokias laidas ir filmus ketinate žiūrėti, ką daryti prie kompiuterio, kokius tinklalapius aplankyti, o kuriuos geriau pamiršti. Kad nebūtų pagundos įsijungti televizorių, rekomenduojama užsiimti nauja veikla. Pavyzdžiui, išbandyti naujus receptus, sportuoti, eiti anksčiau miegoti. Miegant, o ne žiūrint kokią nors televizijos laidą, atsipalaiduojama ir pailsima labiau.