Atėjus pavasariui norisi spintą papildyti nauja ir madinga apranga. Stiliaus ir įvaizdžio konsultantė Mingailė Skuodytė atskleidžia, kokie deriniai yra madingiausi, ir pataria, kaip laisvalaikiu atrodyti žaviai bei stilingai.

 

mingaile-skuodyte2

 

Kokios laisvalaikio stiliaus tendencijos populiariausios pavasarį?

 

Šį sezoną itin populiarios palaidinės aukšta apykakle arba tos, kurios apnuogina pečius, stambios klostės, raukčiai, blizgūs audiniai ir papuošimai, ryškūs bei kontrastingi raštai, užrišamu diržu apjuosti drabužiai. Taip pat dideli, pečius siekiantys auskarai, galvos aksesuarai ir masyvūs kaklo papuošalai. Vėl madingi sunkūs, grubūs ir atviri batai, kulšnis juosiantys raiščiai, metalinės detalės. Taip pat madingos raštuotos ir spalvotos, baltos, permatomos, puoštos grandinėmis rankinės.

 

Kokių drabužių ir aksesuarų būtina įsigyti?

 

Nerekomenduočiau įsigyti pečius apnuoginančių drabužių. Tačiau kiekviena į garderobą galėtų įtraukti baltus marškinius, priderintus prie originalių mėlynų džinsų, arba per juosmenį surišamą suknelę. Visoms moterims siūlyčiau įsigyti ir baltą rankinę, kuri šį sezoną bus labai madinga. Toks aksesuaras palengvina ir atgaivina įvaizdį.

 

Kokių detalių, drabužių derinių derėtų vengti?

   

Yra nemažai tendencijų, kurios į Lietuvą atkeliauja šiek tiek pavėluotai. Tačiau nemanau, kad jų derėtų vengti. Visgi reikėtų atsisakyti sportinių kelnių. Jos dažniausiai netinkamai priderinamos prie aprangos, todėl atrodo neskoningai.

 

Kokie atspalviai madingiausi šiais metais?

   

Šais metais populiariausias dviejų šaltų spalvų derinys – švelni rožinė ir žydra. Taip pat madinga pilkšva alyvų spalva, melsvai žalsva, šviesiai ruda. Ryškesni atspalviai: rausvai oranžinė, raudona, geltona, šviesiai žalia ir mėlyna.

   

Ar vis dar populiarios pastelinės spalvos ir geometriniai raštai?

   

Pastelinės spalvos vis dar aktualios, tačiau dabar populiarėja šiek tiek ryškesni arba pilkšvi atspalviai. Geometriniai raštai taip pat išliko populiarūs. Ypač madingi stambūs dryžiai.

 

Kaip šiais metais laisvalaikiu rengsis vyrai?

 

Šį sezoną vyrų apranga tokia pat spalvinga bei įvairialypė, kaip ir moterų. Dominuoja skirtingų spalvų, raštų, audinių ir stilių deriniai. Laisvalaikiui ypač tiks 1950-ųjų stiliaus marškiniai, piloto stiliaus striukės (angl. bomber jacket), švarkeliai, džinsinė apranga nuo galvos iki kojų, raštuoti kostiumai, baltos kelnės. Itin stilingas pasirinkimas – ilgas ir tiesus vintažinio stiliaus lietpaltis.

 

laisvalaikio mada

Specialistės komentaras

Stilistė Anna Glazovskaya

 

Kokios klaidos dažniausiai daromos renkantis laisvalaikio stiliaus aprangą? Kaip jų išvengti?

   

Derėtų suprasti, kad savo išvaizda parodoma pagarba aplinkiniams. Todėl turime laikytis visuomenėje vyraujančių taisyklių. Viešumoje nevalia vilkėti pižamos arba chalato. Reikėtų būti tvarkingiems, t. y. nedėvėti nešvarių arba suplyšusių drabužių. Be to, treniruotėms skirtą aprangą būtina dėvėti tik sporto klubuose. Norint išvengti tokių nesusipratimų reikėtų lavinti stiliaus jausmą. Nebijokite pavartyti mados žurnalų ir paskaityti įvairių patarimų. Tačiau prireikus pagalbos derėtų kreiptis į stilistus.

 

Kokioms situacijoms susiklosčius nederėtų rinktis laisvalaikio stiliaus drabužių?

 

Laisvalaikio stiliaus drabužių nereikėtų dėvėti ten, kur nurodytas visiškai kitoks aprangos kodas. Taigi jei darbovietėje priimtina tik oficiali apranga, nevertėtų rinktis laisvalaikio drabužių. Per oficialius renginius taip pat būtina laikytis aprangos kodų. Jie dažniausiai nurodomi kvietimuose. Kiekvienas jų turi savo niuansų ir reikalauja išankstinio pasiruošimo.

   

Įdomu

 
  • Apranga, kurios stilius panašus į dabartinį laisvalaikio, sukurta 3–4-ajame dešimtmečiais JAV ir Vakarų Europoje.
  • Senovės graikai sportuodavo nuogi. Sportinė laisvalaikio apranga – vėlesnių laikų išradimas.
  • Iki XVIII a. aukštakulniai, kaip ir skrybėlės, buvo tik vyrų aprangos dalis.
  • Batai su platformomis sukurti senovės Graikijoje. Sandalus su platformomis avėjo teatro aktoriai, nes norėjo atrodyti aukštesni. Beje, tai laikyta gėdingu dalyku, todėl aktoriai slėpdavo tokią avalynę po ilgais drabužiais.
  • Senovėje kilmingas moteris aprengdavo tarnaitės. Jeigu drabužių sagos yra dešinėje pusėje, daug patogiau jas užsegti stovint priešais žmogų. Todėl vyriškų ir moteriškų drabužių sagos yra skirtingose pusėse. Dabar moterys apsirengia pačios, tačiau šios tradicijos siuvant drabužius daug kur vis dar laikomasi.