Kontaktiniai lęšiai – patogi ir gana lengvai naudojama, prižiūrima regos korekcijos priemonė. Vis dėlto daugeliui kyla nemažai su tuo susijusių klausimų: kaip teisingai įsidėti lęšius, ar reikalingas lęšių skystis ir panašiai. Tad prieš pradedant juos naudoti rekomenduojama pasidomėti apie daugiausiai diskusijų sukeliančius dalykus. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės išvengti galimų iššūkių.

 

lesiu skystis

Kaip taisyklingai įsidėti lęšius?

 

Nors daugelis lęšius naudojančių žmonių teigia, kad juos įsidėti yra labai paprasta, pirmą kartą tai atliekant galima susidurti su įvairiais sunkumais. Kad šis procesas būtų lengvas, prieš tai reikėtų išsiaiškinti, ką, kaip ir po ko daryti.

 
  • Nuo pat pradžių apsispręskite, į kurią akį lęšį įsidėsite pirmiau. Tai gali atrodyti keista, tačiau labai dažnai kairei ir dešinei akiai skirti lęšiai skiriasi stiprumu. Gydytojai teigia, kad tokiu būdu išvengiama rizikos supainioti lęšius.
  • Prieš išpakuodami lęšius dėžutę lengvai papurtykite – kartais jie tiesiog prilimpa prie pakuotės sienelių. Jūsų turimas lęšių skystis pravers norint juos papildomai sudrėkinti.
  • Atsargiai paimkite lęšį sausu ir švariu piršto galiuku.
  • Kita ranka atsargiai praplėskite akies vokus.
  • Neskubėdami įsidėkite lęšį, kelis kartus nukreipkite žvilgsnį aukštyn ir žemyn, kol lęšis atsidurs tinkamoje padėtyje.
  • Įsitikinkite, kad lęšis yra tinkamoje vietoje, nekelia diskomforto ir aiškiai viską matote.
 

Nors iš pradžių šis procesas gali atrodyti sudėtingas, jau po kelių kartų įgusite ir lęšius įsidėsite tinkamai. Lęšius išsiimti taip pat nesunku – tereikia nepamiršti nusiplauti rankas. Taip pat, jei naudojate nevienadienius lęšius, iš anksto pasiruoškite indelį (dėkliuką). Į jį turėtų būti pilamas lęšių skystis. Lęšį išimkite žiūrėdami į viršų ar į šoną. Šiek tiek spustelkite apatinį voką, lęšį švelniai nustumkite nuo akies vidurio ir jį ištraukite.

 

Lęšių priežiūra

 

Vienadienius lęšius po naudojimo užtenka tiesiog išmesti. Tačiau jei naudojate savaitinius, dviejų savaičių ar mėnesinius kontaktinius lęšius, labai svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Lęšių priežiūros ypatumai beveik nepriklauso nuo jų tipo.

 

Kaip minėta, prieš išimant kontaktinius lęšius vertėtų pasirūpinti specialiu indeliu su skysčiu. Išplaukite indelį ir pripildykite jį šviežiu skysčiu. Labai svarbu nesumaišyti švaraus skysčio su jau panaudotu – kitaip sukelsite rimtą infekcijos riziką. Išėmę lęšį iš akies, neskubėkite jo dėti į indelį – pirmiausia lęšiuką praplaukite. Tam taip pat turi būti naudojamas lęšių skystis. Į delną padėtą lęšį suvilgykite priemone, šiek tiek švelniai patrinkite. Tuomet jau galite dėti lęšį į dėkliuką. Įsitikinę, kad lęšiai pilnai panyra į skystį, palikite juos ten bent 6 valandoms, o geriausia – visai nakčiai.

 

Naudingi įpročiai

 

Nusprendę naudoti kontaktinius lęšius, turėtumėte priprasti prie kelių naujų įpročių. Jie padės išvengti įvairių rūpesčių. Pirmiausia, dažnai plaukite rankas, kad netyčia palietus akis ant lęšių nepatektų nešvarumų. Žinoma, reikėtų stengtis akių su lęšiais visai neliesti ir jokiu būdu netrinti – kitu atveju galite pažeisti tiek regos korekcijos priemonę, tiek pačias akis. Turite gerai žinoti ne tik jų priežiūros eigą, bet ir akių gydytojo nurodymus. Visuomet įsitikinkite, kad lęšių galiojimo laikas nepasibaigęs. Be to, priklausomai nuo lęšių tipo, nepamirškite jų išsiimti nakčiai. Lęšių skystis turėtų visada būti kartu su jumis – jis pravers lęšiams išsausėjus, ant jų patekus nešvarumų.

 

Prieš įsidėdami lęšius visada patikrinkite, ar jie nėra išvirkšti. Tai galite padaryti laikydami lęšį ant piršto galiuko ir žiūrėdami į jo formą: jeigu priemonė primena pusę kamuolio, lęšis neišsivertęs, tačiau jis forma panašesnis į raidę V, lęšio padėtis netinkama.

 

Lęšių naudojimas ir priežiūra bus itin paprasti, jeigu apie juos žinosite kuo daugiau. Todėl įsigiję naujus lęšius nepamirškite atidžiai perskaityti naudojimo instrukcijos ir visada laikykitės akių gydytojo nurodymų.