Daugelis gyvūnėlių mylėtojų nujaučia, kada katės jaučiasi laimingos ir kokie dalykai jas erzina. Jie supranta, kad kažkas nutiko, jei staiga pasikeičia gyvūnų elgesys. Katės turi begalę būdų, kaip susikalbėti su žmonėmis, tačiau pastariesiems kartais būna sunku jas suprasti.Taigi, ką iš tikrųjų reiškia šių gyvūnų kalbos ženklai?

 

Katės labai daug pasako ausimis. Jeigu ausys palinkusios į priekį, katė greičiausiai jaučiasi patenkinta ir atsipalaidavusi. Jeigu ausys, pakreiptos į šoną arba atgal, tai ženklas, kad kažkas nuliūdino katę. Visiškai suskliaustos ausys reiškia, kad katė – labai nelaiminga, jaučiasi nesaugi, rašo womansday.com.

 

Kartais katės atrodo iš pažiūros ramios, bet jų nuotaiką išduoda akys. Kai akys plačiai atmerktos ir katė žiūri į jus, reiškia, kad ji jūsų klausosi. Tik nesumaišykite šio žvilgsnio su įdėmiu stebėjimu. Jei akys atmerktos, bet katė nemirksi, vadinasi, ji nori pasakyti: „Pasitrauk! Netrukdyk man!“. Katės dažnai mirksi. Jei katė mirksi lėtai – ji yra patenkinta. Kita vertus, jei katės akių vyzdžiai išsiplėtę – tai ženklas, kad verčiau pasitraukti jai iš kelio.

 

Apie katės savijautą daug pasako ūsai. Kai katės medžioja, jų ausys ir ūsai palinksta į priekį. Įsitempusios, pasiruošusios pulti katės ūsai būna palinkę į priekį ir pasišiaušę.

 

Šuo nori žaisti, kai vizgina uodegą, tačiau tik ne katės. Juo labiau katės nervinasi, tuo greičiau judina uodegą iš vieno šono į kitą. Nesuklysime pasakę, kad uodega yra katės nuotaikos indikatorius. Atsipalaidavusi katė vaikšto nuleidusi uodegą, ateina pasisveikinti pakelta, tačiau tada uodega nejuda. Jeigu uodegos galiukas virpa, katė jaučiasi nelaiminga, pavyzdžiui, nori pasakyti: „Kur mano pietūs?“.

 

Ruošdamiesi pulti gyvūnai stengiasi atrodyti didesni. Jie išriečia nugarą, pakelia uodegą ir pasišiaušia. Įsibaiminusi katė stengiasi atrodyti kuo mažesnė, susitraukti, suskliausti ausis.

 

Daug apie katės nuotaiką gali pasakyti jos skleidžiami garsai. Katės – labai balsingi padarai, jos dažnai murkia ir miaukia. Beje, katės miaukia tik žmonėms. Katės ateina pas šeimininką, kai kažką nori pasakyti ir tikisi, kad žmogus jas supras. Katės taip pat urzgia, aimanuoja ir net „čiulba“. „Čiulbėjimas“ – būdingas grobuonims. Tokį garsą katės išleidžia, naudodamosis žandikauliais. Čiulbesys yra draugiškumo ženklas. Gali būti, kad katė grįžus šeimininkui namo pasitiks, išleisdama trumpą tokį garsą. Katė šnypčia, kai yra susierzinusi.

 

Katėms patinka rutina. Pirmas požymis, kad kažkas negerai, jeigu katė staiga pakeičia įpročius, pavyzdžiui, staiga pradeda atlikti gamtinius reikalus šalia kraiko dėžutės, ima dažniau leisti įvairius garsus arba tampa agresyvi. Laimingos katės mėgsta minkyti priekinėmis letenėlėmis kažką tarsi tešlą.