Laisvalaikį leisti, žiūrėdami filmus, mėgsta daugelis. Kartais namie, kartais kino teatruose. Tai, ko gero, labiausiai visiems prieinama pramoga. Nors kartais galbūt žiūrime įvairaus žanro filmus, vis dėlto vienam iš jų teikiame pirmenybę. Pasirodo, pakanka pasakyti, kokius filmus žiūrite, kad būtų galima pasakyti, kas jūs esate per paukštis.

 

filmai

8 filmų žanrai: kokiems teikia pirmenybę skirtingų asmenybės tipų atstovai:

 
  • Komedijos. Tai, pavyzdžiui, „Rožinė pantera“, „Zoolanderis“, „Tedis“, „Praktikantas“, „Ji – šnipė“, „Aukšta klasė“. Žmonės, kurie renkasi žiūrėti komedijas yra atviresni (kūrybingesni ir labiau mėgstantys nuotykius, riziką), bet šiek tiek mažiau sąžiningi (mažiau dėmesingi detalėms ir tvarkai). Moterys, kurios teikia pirmenybę tokiems filmams, yra dar atviresnės negu vyrai. Aiškinama, kad taip gali būti todėl, kad komedijos paprastai yra originalesnės negu dauguma kitų filmų, turi juokingų epizodų, scenarijus yra nenuspėjamas ir skatina netradicinį mąstymą.
 
  • Siaubo filmai. Tai, pavyzdžiui, „Poltergeistas“, „Vidža lentelė“, „Dorianas Grėjus“, „Svynis Todas: demoniškasis Flyto gatvės kirpėjas“, „Kruvinos skerdynės Teksase“. Žmonės, kurie renkasi žiūrėti siaubo filmus, paprastai yra sunkiau sukalbami (mažiau altruistiški), mažiau ekstravertiški (labiau santūrūs) ir labiau neurotiški (nervingesni ir labiau įsitempę). Žmonės, kurie nemėgsta siaubo filmų, yra draugiškesni, labiau mėgsta filmus, kuriuose vaizduojamas gerumas ir šiluma, o ne brutalumas. Tai, kad siaubo filmus labiau mėgsta introvertai, gali būti netiesa, nes juos mėgsta ir nemaža dalis ekstravertų.
 
  • Veiksmo ir nuotykių filmai. Tai, pavyzdžiui, „Betmenas: pradžia“, „Borno filmų serija“, „Divirgentė“, „Neįmanomo misija“, „Džeimso Bondo filmų serija“. Žmonės, kurie renkasi žiūrėti veiksmo filmus, yra sąžiningesni (sunkiai dirbantys), mažiau neurotiški (psichiškai stabilesni), atviresni (kūrybiškesni ir labiau mėgstantys nuotykius, riziką). Moterys, mėgstančios veiksmo filmus, yra dar labiau atviresnės negu tokius pačius filmus mėgstantys vyrai. Sąžiningumas gali būti siejamas su šių žmonių poreikiu rinktis kažką pažįstamo. Veiksmo filmų siužetai gana panašūs ir nuspėjami.
 
  • Romantiniai filmai. Tai, pavyzdžiui, „Purvini šokiai“, „Užrašų knygelė“, „Adelainos amžius“, „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“, „Puikybė ir prietarai“. Žmonės, kurie renkasi žiūrėti romantinius filmus, yra sąžiningesni (sunkiai dirbantys), labiau neurotiški (psichiškai nestabilesni). Moterims šios savybės būna stipriau išreikštos negu vyrams, kuriems taip pat patinka tokie filmai. Romantiniai filmai turi nuspėjamus siužetus ir panašių veikėjų, todėl tai siejama su žiūrovų sąžiningumu. Taip pat tokie filmai dažniausiai turi laimingas pabaigas, o tai guodžia ir ramina neurotiškas asmenybes, kurios visą gyvenimą nori išsivaduoti iš jas kamuojančios įtampos ir nerimo.
 
  • Fantastiniai filmai. Tai, pavyzdžiui, „Žiedų valdovas“, „Haris Poteris“, „Žvaigždžių karai“, „Keršytojai“, „Tarp žvaigždžių“, „Juros periodo pasaulis“. Žmonės, kurie renkasi žiūrėti fantastinius filmus, yra daug atviresni (kūrybingesni, labiau linkę rizikuoti ir leistis į nuotykius) ir santūresni (rečiau būna ekstravertai). Kūrybiškumas siejamas su šių filmų originalumu. Scenarijai paprastai būna labai kūrybingi ir intelektualūs. Introvertai labiau mėgsta fantastinius filmus negu ekstravertai, nes introvertai paprastai turi geriau išlavintą vaizduotę.
 
  • Dokumentiniai ir istoriniai filmai. Tai, pavyzdžiui, „Migruojantys paukščiai 2: imperatoriaus kelionė“, „Ketvirtasis pilietis“, „Pusvalandis po vidurnakčio“, „Karalienės sesuo. Tokius filmus mėgsta žmonės, kurie nemėgsta netikėtumų, nori žinoti, kaip ir kada viskas vyks. Jie vertina tiesą ir yra visada pasiruošę išklausyti kitus.
 
  • Miuziklai. Tai, pavyzdžiui, „Robinas Hudas. Vyrai su triko“, „Vestsaido istorija“, „Operos fantomas“, „Vargdieniai“, „Gilyn į mišką“. Tokius filmus paprastai mėgsta žmonės, kuriuose verda daug skirtingų emocijų. Jie meniški, kūrybingi, mėgstantys bendrauti, mėgsta būti dėmesio centre.
 
  • Animaciniai, vaikiški filmai. Tai, pavyzdžiui, „Pelenė“, „Pakalikai“, „Čarlis ir šokolado fabrikas“, „Galingasis 6“, „Madagaskaro pingvinai“. Tokius filmus mėgsta tie, kurie net suaugę išlieka vaikais širdyje. Jiems svarbu šypsotis, juoktis, atsipalaiduoti ir pašėlti. Tai labai lojalūs, šiek tiek keistoki ir, be jokios abejonės, unikalūs žmonės. Dauguma šiems žmonės pavydi tyros širdies.