Diskomfortas, netenkinantis vaizdas veidrodyje – tik viena riebalų sankaupų probleminėse vietose medalio pusė. Nereikalingi riebalai šlaunų, pilvo srityse sukelia fizinį diskomfortą, apsunkimą, o sportas ir subalansuota mityba kartais, deja, prilygsta Sizifo darbui. Kokiais atvejais riebalų nusiurbimo operacija gali būti efektyviausia pagalba ir ką turime žinoti jai pasiryžus?

 

Renaldas_Vaičiūnas_atlieka_riebalu_nusiurbimo_operacija

Operacija – ne tinginiams

   

Riebalinis sluoksnis ant pilvo po gimdymo, staiga nukritęs svoris, dvigubas smakras, noras greitai pakeisti kūno formas – dažnos priežastys, kodėl išbandžius daugybę dietų ir treniruočių, visgi pasiryžtama riebalų nusiurbimo operacijai.

 

„Ši operacija skirta ne tingintiems sportuoti ir norintiems greitai numesti svorio, bet siekiantiems išspręsti konkrečią problemą, pavyzdžiui, riebalų sankaupų nepavyksta sumažinti nei koreguojant mitybą, nei į kasdienę veiklą įtraukus fizinį aktyvumą. Tokiu atveju akivaizdžiai pakoreguoti kūno formas galima riebalų nusiurbimo operacija“, – komentavo Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas.

 

Ką reikėtų žinoti pasiryžus riebalų nusiurbimui?

 

Galvojantiems apie riebalų nusiurbimo operaciją dažnai kyla klausimų – koks gijimo laikotarpis, kokių rezultatų tikėtis, kada jie bus ir kokia tikimybė, kad riebalai sugrįš? Kaip ir kiek tai priklauso nuo paties žmogaus?

 

Viena populiariausių plastinių operacijų pasaulyje – liposakcija atliekama moterims ir vyrams, turintiems didelių riebalų sankaupų. Dažniausiai šiuo metodu dailinamas pilvas, juosmuo, sėdmenys, šlaunys, nugara, rankos, pasmakrė. Turintiems didelį antsvorį pacientams, kai kūno masės indeksas didesnis nei 30, gydytojai rekomenduoja iš pradžių numesti bent trečdalį svorio. Tik tada įmanoma atlikti liposakciją, kuri gali būti kombinuojama su operaciniu perteklinės odos šalinimu. Nusiurbtose vietose riebalai neatauga, didėjant svoriui, nauji riebalai kaupiasi tolygiai visame kūne.

 

Riebalų nusiurbimas atliekamas taikant vietinę arba bendrinę nejautrą. Operacijos trukmė taip pat priklauso nuo jos apimties – vyksta nuo keliolikos minučių iki kelių valandų. Operuojamoje vietoje padaromi iki 0,5 mm pjūviai, pro kuriuos, naudojant specialius įrankius, nusiurbiami riebalai. Po įprastinės, mechaniškai atliekamos riebalų nusiurbimo operacijos kraujosruvos ar mėlynės, susidariusios riebalų nusiurbimo vietose, išnyksta per kelias dienas ar savaites. Jei operacija nedidelė, prie kasdienės veiklos galima grįžti jau kitą dieną, o pradėti treniruotes – po vienos ar dviejų savaičių.

 

Alternatyva įprastai operacijai – greita ir mažiau skausminga

 

Riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas mechaniškai juos suardant, taip pat ultragarsu, lazeriu, infragarsu. Gyd. R. Vaičiūno teigimu, dažniausiai pacientai baiminasi, kad riebalų nusiurbimas bus skausmingas ir pareikalaus daug kantrybės – ilgo atsistatymo laikotarpio, tačiau pažangiausios technologijos šiandien suteikia galimybę riebalus pašalinti greitai, mažiau skausmingai ir išsaugant aplinkinius audinius. Centre atliekamas nutacinis infragarsinis modeliavimas (NIL) sujungia du efektyviausius riebalų tirpdymo metodus – infragarsinę infiltraciją ir lipomodeliavimą.

 

„Džiugu, kad tokią operaciją galime atlikti ir Lietuvoje. Privalumų yra daug. Pirmiausia operacija vyksta 60 proc. trumpiau nei mechaniškai suardant ir nusiurbiant riebalus. Pooperacinis laikotarpis mažiau skausmingas ir trumpesnis, oda susitraukia greičiau, itin sumažėja tikimybė, kad ateityje reikės atlikti papildomą – odos pertekliaus šalinimo operaciją. Sumažėjusiomis apimtimis galime džiaugtis iš karto, o galutinį rezultatą matome maždaug po pusės metų“, – sakė gyd. R. Vaičiūnas.

 

Tad net ir bijantiems skausmo ar turintiems galybę įsipareigojimų yra būdų įgyvendinti seną, bet dar nedrąsią svajonę. Reikia pasiryžti keisti ir gyvenimo būdą, juk svarbu ne tik džiaugtis rezultatais, bet ir juos išlaikyti.

 

Nuotrauka iš Medicinos diagnostikos ir gydymo centro archyvo