Garsusis anglų detektyvas Šerlokas Holmsas radęs plauką galėtų labai daug ką pasakyti apie jo savininko charakterį, asmenybę, sveikatos būklę, mitybą, vitaminų stoką, pervargimą ir pomėgius. Plaukų mėginys dažnai imamas tėvystės DNR nustatyti. Nors biologiškai plaukas – tai tik negyvas baltymas (keratinas), tačiau jame užkoduota visa svarbiausia informacija apie žmogų.

 

plaukas

Radus plauką pirmiausia į akis krenta spalva. Plaukai gali būti dažyti arba natūralūs. Raudonas plaukas išduoda stiprią, impulsyvią, aktyvią, drąsią, mėgstančią konkuruoti asmenybę, oranžinis – meilę, gyvenimą, nepriklausomybę, norą patirti daugiau nuotykių, rožine spalva plaukus dažo optimistiškos, linksmos, mėgstančios flirtą asmenybės, violetinį ar baklažano atspalvį dažniausiai renkasi meniškos ir kūrybingos asmenybės. Melsvą atspalvį turintys plaukai, ko gero, priklauso jautriai, empatiškai, turinčiai didelę širdį ir savimi pasitikinčiai asmenybei. Blondinės spinduliuoja optimizmu ir linksmumu, bet gali būti nekantrios. Įdomu, kad šviesiaplaukės turi daugiau estrogenų negu tamsiaplaukės. Tikriausiai todėl jos atrodo moteriškesnės ir švelnesnės. Platininė balta – rafinuotumas, grynumas, tobulumas. Ruda plaukų spalva atskleidžia žmogaus solidumą, patikimumą, polinkį susimąstyti, dėmesingumą ir žemiškumą. Juodaplaukiai paslaptingi, elegantiški ir susimąstę. Žalsvi atspalviai išduoda pasitikėjimą savimi ir savininkiškumą.

 

Tai, kad plaukas gali atskleisti įdomių dalykų apie asmenybę, pirmieji pastebėjo Viduramžių gydytojai ir burtininkai, kurie plaukus naudojo baltojoje ir juodojoje magijoje. Nuo XIX amžiaus žinios apie plaukus pradėtos naudoti nusikaltimams tirti. Ne veltui sakoma, kad plaukai kaupia informaciją. Chemikai, ištyrę plaukų sandarą, aptinka nuodų, kenksmingų medžiagų likučių. Tai buvo milžiniškas postūmis kriminalistikoje, kai daugiausiai nužudymų būdavo įvykdoma nunuodijant (dažniausiai arsenu).

 

Žili plaukai ne visada išduoda, kad jų savininkas yra garbaus amžiaus. Žilimas priklauso ne tik nuo amžiaus, bet ir nuo genetikos, autoimuninių ligų (mažakraujystės, skydliaukės sutrikimų), streso.

 

Labai sausi, lūžinėjantys plaukai su suskilinėjusiais galiukais gali būti ne tik dėl nuolatinio plaukų dažymo, šviesinimo ir netinkamos priežiūros, bet ir dėl Kušingo sindromo, kai ilgą laiką būna padidėjusi antinksčių žievės hormono kortizolio koncentracija, mažakraujystės arba skydliaukės sutrikimų. Beje, plaukai sausėja ir pradeda lūžinėti, jei yra nuolatos formuojami plaukų priežiūros priemonėmis ir prietaisais. Dažniausiai nepriekaištingos šukuosenos reikia tokiems žmonėms, kurie dirba viešą, vadovaujantį arba kūrybinį darbą (pavyzdžiui, aktoriams, dainininkams). Plaukai jiems yra tarsi statuso simbolis, todėl privalo labai rūpintis, dažnai šukuoti, sukti, velti, pinti kasas. Visa tai, neišvengiamai kenkia plaukams.

 

Garbanotų plaukų savininkai dažniausiai yra labiau pašėlę ir mėgstantys nuotykius, o tiesių – atrodo rimtesni ir profesionalesni. Banguotais plaukais dažniausiai gali pasigirti ramūs, draugiški ir šiek tiek nerūpestingi asmenys. Plaukams jie neteikia labai didelės reikšmės. Jie pasitiki savimi, turi įgimtą charizmą, mėgsta flirtuoti.

 

Plonas plaukas išduoda, kad asmuo greičiausiai yra labai jautrus, jo nervų ir virškinimo sistema silpna. Stori plaukai priklauso optimistiškiems, niekada nenusiminantiems, stiprios valios, kūrybingiems žmonėms, mėgstantiems naujoves.

 

Radus plauką neįmanoma pasakyti, kokia tiksliai buvo to žmogaus šukuosena ir plaukų kirpimas. Tačiau jeigu plaukas nėra labai ilgas ir ant jo yra plaukų priežiūros priemonių (lako, putų, želė ar kt.) likusių galima spėti, kad jis mėgsta žaismingą, susitaršiusią plaukų šukuoseną, įvaizdį lyg ką tik išlipus iš lovos. Tokie asmenys greičiausiai yra malonūs, draugiški, pasitikintys savimi. Trumpi, glotnūs plaukai taip pat atskleidžia tokias asmenybės savybes kaip pasitikėjimas savimi, seksualumas. Vidutinio ilgio plaukas išduoda, kad jis greičiausiai priklausė romantiškai, nelabai griežtai, inteligentiškai ir šiltai moteriai. Ilgi plaukai gali siųsti skirtingas žinutes, priklausomai nuo jų būklės ir nuo plaukų priežiūros priemonių likučių, nusėdusių ant jų. Jei plaukas sveikas ir žvilgantis, ko gero, tam asmeniui labai svarbu palikti gerą pirmąjį įspūdį.

 

Iš plauko galima nustatyti ir žmogaus rasę. Europidų plaukai tiesūs arba banguoti. Plaukų atspalviai gali būti labai įvairūs: nuo labai šviesių iki labai tamsių. Mongolidų rasės atstovų plaukai tiesūs ir tamsūs. Australonegridų rasės atstovų plaukai juodi, garbanoti.

 

Žinoma, būna išimčių, bet plaukas gali atskleisti ir žmogaus ekonominę padėtį. Paprastai turtingesni žmonės gali maitintis įvairesniu, sveikatai naudingesniu maistu, naudoti kokybiškas ir brangias priemones, todėl jiems paprasčiau turėti glotnius ir žvilgančius žmogus. Plaukų būklė priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis gyvenama, įspėja apie oro užterštumą, sunkiuosius metalus jų gyvenamoje patalpoje. Štai kodėl net ir to žmogaus, kuris labai rūpinasi savo sveikata, plaukai gali atrodyti pavargę ir nušiurę.