Šiandieniniame verslo pasaulyje svarbiausia – inovacijos. Būtent inovacijų, genialių idėjų, kūrybiškumo ir nestandartinio mąstymo dėka pasaulis sparčiai keičiasi. Norint sėkmingai kurti verslą, šiandien jau rizikinga kartoti tuos pačius dalykus ir daryti juos tuo pačiu būdu, kokiu jie jau buvo daromi, šiandien būtina ieškoti naujų būdų, idėjų, kelių ir kūrybinių sprendimų.

 

demesys

 

Daugeliui gali kilti klausimas: o kas yra kūrybiškumas versle ir kaip jį pritaikyti konkrečiose situacijose?

 

Dar vienas žymiausių kūrybiškumą tyrusių psichologų J. P. Guilfordas teigė, kad kūrybiškumas tai –  inovacijų variklis ir lemiamas asmeninių, profesinių, verslo, socialinių gebėjimų faktorius bei visos žmonių visuomenės gerovės veiksnys.

 

Pats  kūrybiškumo terminas siejamas su idėjų gausa ir mąstymo originalumu.  Kitaip tariant, tai -  gebėjimas, pasitelkus vaizduotę (įgūdžius), sugalvoti ir pateikti rinkai kažką naujo – pavyzdžiui, kitokį problemos sprendimo būdą, naują metodą ar įrenginį. Kūrybiškumo  tikslas – naujų idėjų  generavimas, naujų asociacijų tarp jau egzistuojančių idėjų ar konceptų kūrimas. Jei problemas spręsite tradiciniu problemų sprendimo būdu, ieškosite  standartinių sprendimo būdų,  remdamiesi sukaupta patirtimi ir logika. Tuo tarpu, spręsdami problemas kūrybiniu problemų sprendimo būdu, remsitės vaizduote ir nestandartiniu požiūriu.

 

mokymai

 

Kūrybiškumas yra ir asmeninė savybė, ir profesinė kompetencija, nes kūrybinio mąstymo įgūdžiai – tai konkretūs veiksmai, kuriuos galima pritaikyti daugeliui problemų spręsti, tačiau iš dalies  kūrybiškumas priklauso ir nuo vidinių individo savybių: intelekto, charakterio, sugebėjimų.

 

Kūrybiškumą galima ugdyti. Išmokstama ne tik taikyti įvairias kūrybinio mąstymo technikas ir metodus, bet  ir kūrybiškai žvelgti į problemas, ieškoti netradicinių problemų sprendimo būdų.

 

Kūrybiškas istorijų pasakojimas – tai metodas, kuris leidžia  savo arba įmonės istoriją papasakoti taip, kad visiems būtų įdomu klausytis. Būtent profesionalaus ir kūrybiško istorijų pasakojimo dėka jūsų istorija ne tik gali sužavėti ir sužadinti teigiamas emocijas, bet ir ilgam išlikti klausytojų atmintyje.

 

Kas yra gera istorija, kaip ją sukurti ir kaip ją papasakoti – į visus šiuos klausimus gali atsakyti patyrę  istorijų pasakojimo profesionalai. Istorijų kūrimo metodų ir pasakojimo subtilybių galima išmokti, perprasti ir įprasti taikyti savo versle. Galima išmokti konkrečių metodų, leidžiančių kūrybiškiau spręsti susidariusias situacijas ir naudoti kūrybiškumą kaip tam tikrą techniką?

 

Šių metų lapkričio 22 d. – gruodžio 13 d. Socialinių mokslų kolegijoje (Vilniuje) visiems, kurie nori ugdyti kūrybiškumo kompetencijas, įgyti žinių apie kūrybinių metodų taikymą tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime, organizuojami 64 valandų kūrybinio mąstymo mokymai.  Mokymus ves Socialinių mokslų kolegijos direktorė, verslininkė, kūrybinio mąstymo lektorė, koučerė Gabija Skučaitė ir kino bei TV laidų scenaristas, Socialinių mokslų kolegijos Komunikacijos ir kūrybos katedros vedėjas, scenarijaus rašymo, istorijų pasakojimo dėstytojas Raimondas Paškevičius.  Mokymai finansuojami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos pagal Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą.