Jau šį, ketvirtadienio, vakarą 19.30 val. TV3 diskusijų laidoje „Ginčas be taisyklių“ žinomi žmonės ieškos atsakymo į itin jautrų ir mūsų dienomis aktualų klausimą: kaip gyventi, kad nesusirgtum vėžiu, ir ką daryti, jei vis dėlto šia liga susirgai? Ką daryti išgirdus vėžio diagnozę – kreiptis į tradicinės medicinos atstovus ar pasikliauti žolininkais ir netradicine medicina?

 

TV3_Gincas_be_taisykliu_Studijos_sveciai

Laidoje kalbės su šia liga tiesiogiai susidūrę žmonės, taip pat tie, kurie gydė artimuosius. Pasisakys ir sveikatos specialistai. Studijoje – savo vyrą, sirgusį vėžiu, palaidojusi Kristina Brazauskienė, vėžiu sirgusi rašytoja Vidmantė Jasiukaitytė, žolininkė, gydanti žmones savo paruoštomis žolelėmis, Adelė Karaliūnaitė, Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė, badavimu ir maudynėmis lediniame vandenyje besigydanti ir kitus gydanti juvelyrė Vilija Šabiunkaitė-Poškienė, Onkologijos instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia, natūralios medicinos centrų vadovė Jelena Tulčina ir kiti.

 

„Pas mane atvažiuoja žmonės, nurašyti medikų ir onkologų, o aš juos išgydau. Vietoj brangių vaistų siūlau ugniažolės raugą ir kitokias natūralias priemones, nes chemoterapija ne visiems tinka, kai kuriuos net nuvaro į kapus“, – aiškins A. Karaliūnaitė.

 

„Mačiau ne vieną ligonį, kuris litrais gerdamas želmenų sultis mirė, nors galėjo dar gyventi. Japonų mokslininkai jau įrodė, kad želmenų sultis galima gerti labai nedideliais kiekiais, nes dideliais vėžį dar labiau skatina. Saviveikla Lietuvoje klesti, žmonės nežino kur pulti ir neretai pasirašo sau mirties nuosprendį“, – prieštaraus J. Ruolia.

 

„Neretai Lietuvos netradicinės medicinos atstovus vadiname šarlatanais, net nepasidomėję, kiek žmonių jie išgelbėjo. Kai mano mamytė susirgo vėžiu, gydytojų prognozės buvo pesimistiškos. Bet aš jai daviau literatūros, nupirkau treniruoklį, ji ėmė domėtis sveika gyvensena, mityba, daugiau judėti, − ir štai, ji gyva ir sveika“, – džiugiai aiškins D. Kepenis.

 

„Kai susirgau vėžiu, liga progresavo žaibiškai, nebuvo kada galvoti į ką kreiptis. Onkologai man skyrė vaistų, kurie mirtinai stiprūs ir pavojingi. Ir aš juos gėriau. Tiesa, būčiau mirusi, jei nebūčiau vartojusi vieno egzotiško maisto papildo, kurį atradau per stebuklingą atsitiktinumą. Vėliau kreipiausi į J. Tulčiną, ji man padėjo atsikratyti trisdešimties kilogramų antsvorio. Tai paspartino gijimą. Deja, vyras, susirgęs vėžiu, mirė“, – prisipažins V. Jasiukaitytė.

 

„Kažkada dirbau kardiologe, buvau tradicinės medicinos atstovė. Kai pradėjau sirgti, man buvo išoperuotas nepiktybinis navikas. Tada susimąsčiau: kas yra, kodėl aš sergu? Šiandien drąsiai teigiu: esame tai, ką valgome. Tik taisyklinga mityba gali mus apsaugoti nuo ligų“, – tikins J. Tulčina.

 

„Kažkada buvau sėkminga verslininkė, juvelyrė, kūriau papuošalus pačiai Alai Pugačiovai. Šiandien viso to nebėra, draugų – labai mažai, bet esu labai laiminga. Anksčiau maniau, kad nereikia savim rūpintis, kad susirgus viską padarys gydytojai. Kai užpuolė ligos, susidomėjau žaliavalgyste, badavimu, perskaičiau kalną literatūros. Dabar kasryt žiemą ir vasarą maudausi upelyje, atsikračiau 30 kilogramų, miegu lauko terasoj −15 laipsnių šalty, gyvenu kaime, turiu ūkį ir naują mylimą vyrą, kuris gyvena taip pat kaip aš“, – atskleis V. Šabiunkaitė-Poškienė.

 

„Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad vegetariška mityba, žaliavalgystė padeda išvengti daugybės ligų, taip pat ir vėžio“, – paskelbs P. Jaruševičius ir studijoje suplaks žaliavalgišką kokteilį, kuriuo vaišins laidos vedėjus Rūtą Ščiogolevaitę ir Kristupą Krivicką.

 

Keldama prie lūpų želmenų sulčių stiklinę K. Brazauskienė ironiškai klaus: „O karvės ir ožkos serga vėžiu? Juk jos tik žolę ėda.“ Salė į tokį sąmojį sureaguos griausmingu juoku. Tuo tarpu J. Tulčina pateiks rimtą atsakymą, kuris labai nustebins „Ginčas be taisyklių“ diskusijos dalyvius.

 

,,Ginčas be taisyklių“ – ketvirtadieniais 19.30 val. tik per TV3!