Balti ir tiesūs dantys daugeliui žmonių yra siekiamybė. Deja, juos išbalinti kur kas lengviau negu ištiesinti. Tačiau tiesius dantis galima turėti bet kokiame amžiuje, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu yra 15, 35, 45 ar daugiau metų. Vis dėlto netaisyklingas sąkandis suaugusiems asmenims turi būti gydomas šiek tiek kitaip negu paaugliams, bet tai tik mažos detalės, nes rezultatas, nepaisant amžiaus, bus vienodai geras!

 

dantys

Įdomūs ir naudingi faktai apie dantų tiesinimą:

 
  • Žmonės neretai praranda dantis ne tik dėl ėduonies, bet taip pat ir dėl netaisyklingo sąkandžio. Kuomet krūvio pasiskirstymas ant dantų yra netaisyklingas, gali pradėti nykti kaulinis audinys. Štai kodėl breketus rekomenduojama sudėti ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir siekiant juos išsaugoti sveikus ir vietoje dar daugelį metų.
 
  • Labai dažnai nesiryžtama nešioti breketų dėl baimės, kad tada nebus galima valgyti to, ko norisi, dėlto, kad jie neva negražiai atrodo, yra per brangūs arba reikės skirti daugiau laiko dantų ir burnos higienai. Iš tiesų, pradėjus nešioti breketus, teks laikytis tam tikros dietos, bet ji nėra tokia griežta, kaip gali pasirodyti. Tiesiog reikės riboti tam tikrų maisto produktų vartojimą arba atsisakyti jų visai. Tai tokie produktai, kurie sunkiai kramtomi, pavyzdžiui, krekeriai, riešutai, kieti saldainiai, sėklos, kietos daržovės ir vaisiai (prieš valgant, juos reikia susipjaustyti). Taip pat reiks atsisakyti saldainių, karamelių, nugos, kai kurių pyragaičių, kukurūzų dribsnių, traškučių bei kramtomosios gumos. Tąsios konsistencijos produktai gali prikibti prie breketų, įstrigti tarp dantų ir skatinti bakterijų augimą. Reikės taip pat riboti spalvotų gėrimų (pavyzdžiui, kavos, vyno, tamsių sulčių ir pan.), ypač nešiojant keramikinius breketus. Reikėtų stengtis vengti drastiškų temperatūros pokyčių burnos viduje, nes breketai gali atsilaisvinti. Taigi, tai reiškia, kad, pradėjus nešioti breketus, reikės atsisakyti iš esmės tik nesveiko maisto, todėl tapsite sveikesni ir greičiausiai gražiau atrodysite.
 
  • Nešiojant breketus, dantis galima gydyti kaip įprastai. Kai kuriais atvejais dalis breketo net gali būti nuimama, kol tvarkomas dantis, o paskui uždedama atgal. Tačiau geriausia būtų laikytis geros burnos higienos, kad tokių situacijų būtų išvengta.
 
  • Mitas, kad po gydymo breketais dantys taps laisvi ir iškris. Pabaigus gydymą jokie dantys tikrai neiškris. Tačiau tiesa ta, kad jie iš tikrųjų taps paslankesni, bet tai yra normalu ir reikalinga, norint sustatyti dantis į savo vietas. Nuėmus breketus teks miegoti su specialiu įtaisu ir nešioti retainerius. Jie padeda sustiprinti kaulinį audinį ir dantys labiau įsitvirtina burnoje. Nesilaikant ortodonto nurodymų, dantys grįš į savo pradines vietas.
 
  • Netaisyklingas sąkandis nėra tik kosmetinis defektas, bet taip pat ir potenciali grėsmė sveikatai. Netaisyklingas krūvio ant dantų pasiskirstymas gali būti emalio erozijos, klibančių ir krentančių dantų, dantenų uždegimo priežastimi. Ateityje dėlto gali atsirasti dantų skylučių, pulpitas (dantų nervo uždegimas), gingvitas ir net periodontitas.