Šiuolaikinių žmonių gyvenimo tempas yra greitas. Laiko rasti šeimai ar savo reikmėms darosi vis sunkiau. Visi žmonės dirba daugiau, sunkiau, labiau skuba, todėl kitiems dalykams lieka mažai laiko. Jeigu visą dieną kartojate sau, kokie esate užimti ir kaip neturite niekam laiko, jūs pritraukiate dar daugiau veiklos ir tampate dar užimtesni. Tačiau, jeigu pakeisite savo mąstymą ir sutelksite dėmesį į tai, ką galite šią akimirką kontroliuoti, pastebėsite, kad pavyksta kiekvieną dieną padaryti daugiau ir patirti mažiau streso.

 

laikas sau

Geri patarimai, kaip rasti daugiau laiko sau:

 
  • Kiekvieną dieną skirti šiek tiek laiko sau. Tai gali padėti išvengti streso ir perdegimo sindromo kasdienybėje. Visų pirma reikėtų dienotvarkėje pasižymėti laiką, kurį bus galima skirti savo reikmėms. Galbūt būtų galima atsikelti ryte valanda anksčiau ir tą ankstyvo rytmečio valandą paskirti tik sau, kai niekas netrukdytų? Valandėlė sau gali padėti būti produktyvesniems. Laiką sau gali išnaudoti įvairiai: padaryti mankštą, greitu žingsniu pasivaikščioti, padaryti tempimo pratimų, pamedituoti, pakartoti mintyse pozityvias afirmacijas ir pan.
 
  • Turėti kasdienę rutiną. Tai reiškia ne tik eiti tuo pačiu laiku miegoti ir keltis rytą, bet ir susikurti kasdienę darbo ir gyvenimo būdo rutiną. Be struktūros ar organizacijos žmonės tampa išsiblaškę ir pradeda viską atidėlioti, todėl galiausiai nieko nepadaro laiku. Dėlto atsiranda stresas ir nerimas. Laikantis rutinos galima labiau atsipalaiduoti ir net turėti daugiau laiko nusiraminti ir pasirūpinti gera savo savijauta.
 
  • Pasidalyti darbais ir pareigomis. Prisiminti, kad neįmanoma visko padaryti vieniems, nepakenkiant kitoms gyvenimo sritims. Reikėtų pasidalyti su kitais šeimos nariais savo pareigomis. Laiko galima sutaupyti perkant internetu ir naudojantis maisto produktų pristatymo į namus paslaugomis. Darbe taip pat svarbu pasidalyti užduotimis. Svarbu išlaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą.
 
  • Susidaryti sąrašą arba suprasti, kur praleidžiate daugiausiai laiko. Gali būti, kad, susidarius sąrašą, paaiškės, kad kažkokiai veiklai iš tikrųjų galėtumėte skirti mažiau laiko nei dabar. Dėmesį sukoncentruoti į prioritetinius dalykus ir pagalvoti, kam būtų galima patikėti padaryti nelabai svarbius darbus.
 
  • Mažiau laiko leisti, naudojantis socialinėmis medijomis. Mažinti laiką, praleidžiamą socialiniuose tinkluose („Facebook“, „Instagram“, „Twitter“, „Youtube“ ir pan.). Mažiau naršyti „Google“ paieškos sistemoje. Pabandyti bent valandą per dieną išjungti mobilųjį telefoną, rečiau tikrinti elektroninį paštą, dažniau išjungti televizorių, mažiau laiko skirti kompiuteriniams žaidimams. Svarbiausia atrasti sistemą, kuri labiausiai tinka būtent jums. Be pusiausvyros visose gyvenimo srityse – nė iš vietos!