Vasarą atviri bateliai ir basutės įpareigoja tinkamai pasirūpinti pėdomis. Jos turėtų būti švelnios ir minkštos, be jokių nuospaudų ir suragėjimų – lyg kūdikio. Tai pavyks, laikantis kelių vertingų patarimų!

 

pedos

Geri patarimai, kaip pasiruošti basučių sezonui:

 
  • Jeigu oda sausa ir šerpetoja. Galioja nerašyta taisyklė – pėdų oda reikia rūpintis taip pat, kaip ir veido oda.Tie ir tos, kurie neskiria pakankamai laiko pėdų priežiūrai, dažnai mūvi sintetines kojinės ir pėdkelnes, avi nepatogią, sandarią avalynę arba kenčia nuo avitaminozės – dažniausiai skundžiasi sausa pėdų oda. Didelė apkrova, tenkanti pėdoms, vaikščiojant ir mikroelementų (vitamino A, omega 3 ir cinko) trūkumas dar labiau paaštrina šią problemą. Tokioms pėdoms rekomenduojamos drėkinančios vonelės su jūros druska, liepžiedžių ir šilauogių ekstraktais. Taip pat tinka koncentratai, kuriuose yra eukaliptų ir citrinų aliejų – jie ne tik minkštins pėdų odą, bet ir sumažins kojų nuovargį ir patinimą. Taip pat rekomenduojama naudoti kremus emolientus. Ypač po vonelės pėdas reikia sudrėkinti kremu. Reguliariai reikėtų naudoti pėdų kremus su klasikiniais ingredientais: glicerinu, šlapalu, pantenoliu, bisabololu, alantoinu.
 
  • Jeigu yra suragėjimų. Tokių darinių neretai atsiranda toms moterims, kurios mėgsta avėti batus su 12 cm pakulne arba lygiapadę avalynę. Suragėjimų atsiranda dėl nuolatinės fizinės apkrovos pėdoms, trinties, organizmo pokyčių, vykstančių su amžiumi. Jų išvengti galima nešiojant silikoninius vidpadžius ir kelis kartus per savaitę namuose darant pedikiūrą. Pirmiausiai reikia suminkštinti pėdų odą – pamirkyti šilto vandens vonelėje su eukaliptų ir mėtų ekstraktais. Po to suragėjusią odą nušveisti su pėdų dilde, 100/180 gritų. 100 gritų pusė yra šiurkštesnė, todėl labiau tinka probleminėms pėdų vietoms, o 180 gritų dildės pusė yra švelnesnė ir yra tinkamesnė jautresnei pėdų odai. Po to odą galima nušveisti specialiais šveitikliais, kurių sudėtyje yra efektyviai negyvas odos ląsteles šalinančių medžiagų, pavyzdžiui, dumblių ekstrakto. Galiausiai odą patepti riebiu kremu su 25 % šlapalo. Apsimauti medvilnines kojines ir nueiti miegoti. Šveitiklį reikia naudoti po to, kai oda nušveičiama su dilde arba pemza, vieną kartą per savaitę. Taip pat rekomenduojamos pėdų kaukės, kurios giliau nei kremai įsiskverbia į odą. Kasdien rekomenduojama naudoti kremą su kolagenu.
 
  • Jeigu yra nuospaudų. Netinkama priežiūra, nepatogūs ir siauri batai skatina nuospaudų ant pėdų atsiradimą. Ir vėl labai svarbu reguliariai mirkyti pėdas vonelėse su jūros druska, ramunėlėmis arba ąžuolų žieve. Po to naudoti kremą su alantoinu ir kolagenu. Galiausiai rekomenduojama keisti avalynę į patogesnę, kvėpuojančią ir atitinkančią anatominę pėdos struktūrą.
 
  • Jeigu yra odos įtrūkimų. Jų atsiranda, kai oda yra labai išsausėjusi ir dėl didelės fizinės apkrovos pėdoms. Taip pat gali atsirasti dėl netinkamai atlikto pedikiūro. Šiuo atveju gali padėti gydomojo pedikiūro procedūros kosmetologo kabinete. Taip pat reikėtų naudoti regeneruojantį kremą, kuriame yra glicerino, šlapalo, pantenolio, alantoino, bisabololo ir vitamino B5.