Sakoma, kad tikimybė laimėti milijoną – viena iš milijono. JAV apskaičiuota, kad tikimybė laimėti daugiamilijoninį aukso puodą lygi 1 iš 135145920. Net tikimybė tapti JAV prezidentu arba  būti nutrenktam žaibo yra kur kas didesnė!

 

"loterija"

Pasaulio tyrėjai siekdami išsiaiškinti, kokie žmonės dažniausiai laimi didelės vertės prizus, pastebėjo, kad laimingieji dažniausiai būna labiau atsipalaidavę, mato daugiau negu kiti ir greitai pastebi galimybes. Nelaimingieji dažniausiai būna neramūs, daugiau dėmesio skiria detalėms, todėl praleidžia reklamas. Sąmoningai to nesuprasdami žmonės save užprogramuoja sėkmei arba nesėkmei.

 

Psichologai išskiria 4 pagrindinius principus, kurie padeda laimėti laimingiesiems:

 
  • Turi užmezgę platų kontaktų tinklą, greičiau pastebi naujas galimybes, į gyvenimą žiūri labiau atsipalaidavę ir yra atviri pokyčiams.
  • Klausosi intuicijos ir veikia greitai. Tie, kuriems nesiseka loterijose, yra linkę viską pernelyg analizuoti, bijo imtis veiksmų.
  • Tiki, kad laukia šviesi ateitis. Šis tikėjimas jiems padeda nenuleisti rankų net tada, kai, rodos, visas pasaulis nusisukęs nuo jų. Nelaimingi žmonės yra iš anksto įsitikinę, kad jiems nepasiseks, todėl pasiduoda dar nieko nepradėję.
  • Niekada nenusimena, mokosi iš savo klaidų. Nelaiminguosius net menkiausios problemos gali sužlugdyti. Jie prisiima atsakomybę net už tuos dalykus, kurie tiesiogiai nuo jų nepriklauso.
 

Tačiau net ir pakeitus požiūrį į gyvenimą nereiškia, kad tikrai pavyks laimėti išsvajotą aukso puodą. Loterija yra neprognozuojama. Geriausių norų nepakanka, kad iškristų laimingi skaičiai… Tačiau juk svarbiausia gyvenime yra ne laimėti loterijoje, o sulaukti sėkmės asmeniniame ir profesiniame gyvenime.

 

Dar keli patarimai, kurie gali padėti laimėti loteriją:

 
  • Tikimybė laimėti sumažėja, jei pasirenkami skaičiai, kurie gali reikšti gimimo dieną, nes tada skaičių kombinacijų kiekis yra ribotas (dienų mėnesyje gali būti 31).
  • Tikimybė laimėti šiek tiek padidėja, jei tie, kuriems yra 31 – 49 metai, į skaičių eilutę įrašo savo metus.
  • Teigiama, kad 13 – loterijoje nelaimingas skaičius. Taip pat „blogi“ skaičiai yra 16, 41, 20.
  • Neretai laimėtojų bilietuose laimingi skaičiai būna 38, 206 ir 31.
  • Kai kurie žmonės tiki, kad laimėti didįjį prizą gali padėti visata. Reikėtų tiesiog nuoširdžiai paprašyti visatos išpildyti svajonę. Viskas, ką reikia padaryti, tai: užrašyti norą. Pavyzdžiui, „Noriu laimėti aukso puodą šį sekmadienį“. Vizualizuoti sėkmę: užmerkti akis ir įsivaizduoti jausmą, kai rankose yra laimingas bilietas. Trečia, nesiliauti tikėti: „Kuo labiau tikėsite, tuo didesnė tikimybė, kad tai iš tiesų įvyks“.
  • Kartą aukso puodą laimėjo žmogus, kurio namuose auginamas paukštis užšoko ant skaičiavimo mašinėlės, ir surinko atsitiktinius skaičius. Šių skaičių seka laimėjo pagrindinį prizą.
  • Pasitaiko, kad laimėtojai susapnuoja, kad netrukus laimės loterijoje. Tik jie to sapno nepamiršta, o iš karto pabudę eina į prekybos centrą ir nusiperka vieną ar kelis loterijos bilietus.
  • Sekasi ir užmaršiems žmonėms. 2007 metų rugpjūtį 57-erių metų britas Derekas Ladneris su žmona turėjo vieną bilietą, kuris laimėjo didįjį prizą. Po savaitės jis prisiminė, kad buvo nusipirkęs dar vieną bilietą su tokiais pačiais skaičiais, patikrinęs pamatė, kad laimėjo ir šitas bilietas.
  • Jeigu tikslas laimėti, reikia rizikuoti ir išbandyti skirtingus spėjimo metodus. Taip pat reikėtų pasiruošti tam, kad dėl laimėjimo ateityje reikės išleisti nemažai pinigų loterijos bilietams.
  • Kartais laimingą bilietą galima tiesiog rasti. Nemažai žmonių pasibaigus žaidimui bilietus išmeta, kartais tarp jų būna ir laimingasis, todėl radus išmestus bilietus verta juos patikrinti dar kartą.
  • Įsigijus loterijos bilietą reikėtų jį pažymėti, kad juo negalėtų pasinaudoti kiti žmonės, pavyzdžiui, radę ar pavogę. Kai ant bilieto yra žmogaus parašas, nesunku įrodyti, kad šis bilietas iš tiesų priklauso tam asmeniui.
  • Sakoma, kad didesnė tikimybė laimėti tose loterijose, kurios turi mažesnį prizinį fondą.
 

Kartais gyvenime įvyksta akibrokštų! 1980 metais JAV, Masačusetso valstijos gyventoja Maureen Wilcox tikėdamasi laimėti aukso puodą pirkdavo Masačusetso ir Rod Ailando loterijos bilietus. Sunku patikėti, bet jai pavyko pasirinkti teisingus skaičius abiems loterijoms! Tačiau moteris skaičius sumaišė vietomis. Masačusetso skaičių seka būtų tikusi Rod Ailando, o Rod Ailando – Masačusetso. Ši klaida lėmė tai, kad amerikietė galų gale nelaimėjo nė cento…