Japonija dabar ant bangos. Daugelis mėgsta sušius, animė ir manga, gali pasakyti bent pora žodžių šia lietuvio ausiai egzotiškai skambančia kalba: konnichiva (laba diena) ar sayonara (viso gero). Minimalistinis, bet neįtikėtinai jaukus japonų interjeras kelia susižavėjimą. Norint, kad namuose būtų justi tolimos Tekančios Saulės šalies atmosfera, galima šį tą pasiskolinti iš klasikinio Japonijos dizaino.

 

Geri patarimai, kaip pritaikyti japonų minimalizmą savo namuose:

 

minimalizmas

  • Svarbiausia švara ir tvarka. Japonai mėgsta aiškias ir švarias linijas. Čia itin mėgstamas ir vertinamas minimalizmas. Linijos yra tiesios, siluetai paprastai, dominuoja lygūs ir glotnūs paviršiai.
 
  • Išnaudoti nedidelę erdvę. Nebūtinai japonų namai turi būti labai dideli ir erdvūs, tačiau jie turėtų būti praktiški ir daugiafunkciai. Kambariai ir skirtingos erdvės dažnai atskiriami stumdamomis pertvaromis ir kitomis nešiojamomis, slenkančiomis sistemomis.
 
  • Rinktis natūralias medžiagas. Natūralios, organinės medžiagos padeda sukurti jaukią, raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą namuose. Interjerą pagyvina kambariniai augalai, dekoratyviniai akmenys, medžio detalės ir vandens elementas, Kuriant interjerą dažnai naudojamas bambuko pluoštas, kuris irgi padeda sukurti jaukumo ir natūralumo įspūdį.
 
  • Kuriant namų interjerą naudotis minimalistiniais japoniško dizaino principais. Japonų dizainas yra švarus ir minimalistinis. Jų namai neturėtų būti užgriozdinti daiktais. Čia visko turėtų būti tiek, kiek reikia. Autentiškuose japonų namuose baldų gali būti labai mažai. Tačiau estetiką galima išsaugoti ir neatsisakant baldų. Svarbiausia laikytis principo: kuo paprasčiau, tuo geriau. Baldai turėtų būti modernūs, aiškių linijų ir pagaminti iš natūralaus medžio. Apšvietimas – kampinis ir modernus. Apšvietimas taip pat gali atkartoti japoniškų žibintų dizainą. Viskas namuose turi turėti savo vietą ir paskirtį – čia neturėtų būti daiktų, kurie yra pasenę ir (arba) neveikia. Fengšui – erdvės akompanavimo menas – taip pat siūlo gerų idėjų, kaip susikurti minimalistinį interjerą arba namus, kuriuose būtų gera gyventi.
 
  • Populiariausios spalvos japonų interjere. Atsižvelgdami į natūralų išorinio pasaulio grožį, japonai namuose naudoja paprastas, gamtos spalvas. Dažniausiai dominuoja rudi atspalviai ir medžio elementas bei augalų žaluma. Grindys paprastai yra arba medinės arba klojamos pilko akmens plytelėmis. Dauguma sienų yra kilnojamos pertvaros, apklijuotos nepermatomais tapetais. Spalvų paletė labai neutrali. Nežinote, kokią spalvą pasirinkti? Tiesiog pažvelkite pro langą ir pasisemkite įkvėpimo iš gamtos.
 
  • Neapkrauti prieškambario. Daugelyje japonų namų prieškambariui, kuris vadinamas genkan, skiriamas prioritetas. Ne visuose namuose prieškambaris būna vienodo dydžio: jis gali būti erdvus kaip veranda arba nedidelis, kuriame telpa tik durų kilimėlis ir kur galima nusiauti batus ir persiauti naminėmis šlepetėmis. Prieškambaris – tai tarsi tam tikras barjeras, skiriantis lauką nuo namų ir užtikrinantis, kad į namus nebus prinešama purvo iš lauko.
 
  • Neužmiršti grindų. Tradiciniuose japonų kambariuose ant grindų būna pridėliota pagalvėlių ir kilimėlių, skirtų sėdėjimui. Baldai paprastai būna labai žemi, kad juos būtų galima lengvai pasiekti, sėdint ant grindų.