Skoliozė arba iškrypęs stuburas kamuoja tūkstančius žmonių visame pasaulyje. Tačiau yra daugybė būdų, kaip žmonėms pagerinti šią situaciją. Nors fiziniai pratimai ir negali išgydyti iškrypusio stuburo, bet yra daug pratimų, kuriuos galima daryti namuose ir kurie gali padėti pagerinti sveikatą bei bendrą savijautą. Štai keletas jų!

 

stuburas

Geri patarimai, kaip išvengti skoliozės:

 
  • Dubens tiltelis. Atsigulti ant nugaros, sulenkti kelius, pėdas laikyti ant grindų. Įtempti pilvo raumenis ir pakelti tiesią nugarą. Tokioje padėtyje pabūti 5 sekundes. Pratimus daryti du kartus po 10 kartų. Šis pratimas stiprina klubų ir apatinės nugaros dalies raumenis.
 
  • Rankų ir kojų kilnojimas. Atsigulti ant pilvo, kakta turi liesti žemę. Ištiesinti rankas ir kojas. Atkelti vieną ranką nuo žemės, tuo pačiu metu keliant priešingą koją. Jeigu nepavyksta taip padaryti, kelti iš pradžių ranką, o po to koją. Tokioje padėtyje pabūti 2 pilnus įkvėpimus ir palengva grįžti į pradinę padėtį. Kiekviena puse kartoti pratimą po 15 kartų. Šis pratimas stiprina nugaros raumenis.
 
  • „Katė – karvė“ pratimas. Atsiklaupti, ištiestomis rankomis liesti žemę. Išlenkti nugarą, tuo pačiu įtraukiant pilvo ir dubens raumenis – atkartoti vadinamąją katės nugarą. Tada atsipalaiduoti, leisti pilvui nudribti ir pakelti galvą link lubų – atkartoti vadinamąją karvės nugarą. Pratimą daryti du kartus po 10 kartų. Šis pratimas mažina stuburo skausmą ir padeda tapti lankstesniems.
 
  • „Paukštis – šuo“ pratimas. Šis pratimas panašus į rankų ir kojų kilnojimą, bet atliekamas atsiklaupus, delnais remiantis į grindis. Ištiesti vieną ranką ir priešingą koją ir pabūti tokioje padėtyje 5 įkvėpimus. Grįžti į pradinę padėti ir pratimą pakartoti su kita ranka ir koja. Kiekviena puse pakartoti pratimus po 10 – 15 kartų. Šis pratimas stiprina ir stabilizuoja stuburą ir apatinę nugaros dalė.
 
  • Pratimai plačiajam nugaros raumeniui (latissmus dorsi). Atsistoti, iškelti rankas virš galvos. Palenkti kūną į kairę ir grįžti į pradinę padėtį, perkeliant svorį ant kairės pėdos. Dabar lenktis į dešinę ir grįžti atgal. Į kiekvieną pusę pratimus pakartoti po 5 – 10 kartų. Šis pratimas stiprina plačiausią nugaros raumenį.
 
  • Pratimai pilvo presui. Atsigulti ant nugaros ir pakelti kojas 90° kampu. Rankas sunerti už galvos. Atsargiai lenktis link kelių, kol pajusite, kad „dirba“ pilvo raumenys. Atliekant šį pratimą nejudinti rankų ir kojų. Tokioje padėtyje pabūti 3 įkvėpimus. Pratimą kartoti 2 kartus po 10 kartų. Šis pratimas padeda stiprina pilvo ir dubens raumenis, sumažina įtampą nugarai.
 
  • Stovėjimas ant vienos kojos. Atsistoti, sulenkti vieną koją ir pridėti prie kitos šlaunies, stengiantis išlaikyti pusiausvyrą. Kad būtų lengviau, galima iš pradžių už ko nors prisilaikyti, tačiau, kai išeina lengvai išlaikyti pusiausvyrą, laikytis už atramos reikėtų nustoti. Sulenkti rankas ir suglausti ties krūtine. Po 10 – 20 sekundžių balansavimo ant vienos kojos, pakeisti kita koja. Kartoti po 5 kartus ant abiejų kojų.