Nors sakoma, kad per šv. Kalėdas pyktis negalima, vis dėlto ne visada išeina suvaldyti neigiamas emocijas. Britų tyrimai parodė, kad net 84 % šalies gyventojų svarbu, kad gražiausios metų šventės praeitų be pykčių. Žiemos šventės – tai laikas, kai visi tiki daug juoko, linksmybių ir dovanų, todėl bet kokie šiuo ypatingu metu kilę ginčai yra labai slegiantys.

 

be pykcio

Geri patarimai, kaip išvengti barnių per Kalėdas:

 
  • Iš anksto spręsti problemas šeimoje. Nėra taip, kad šeimoje yra viskas gerai visus metus ir tik per šventes prasideda konfliktai. Dažniausiai šeimoje metų metus kaupėsi nuoskaudos, pyktis, kuris išliejamas per šventes, kai labiau atsipalaiduojama. Smulkūs konfliktas slepia gilesnes santykių problemas, kurios ilgą laiką nebuvo sprendžiamos. Tad, jeigu norite Kalėdų be pykčių, visų pirma iki švenčių reikėtų pasistengti išspręsti problemas, susitaikyti, pakalbėti, kad kelia nerimą, kad nepatinka ar skaudina ir pabandyti paieškoti problemų sprendimo būdų patiems ar kartu su psichoterapeutu.
 
  • Pakoreguoti svečių sąrašą. 1 iš 10 artimų žmonių per kiekvienas šventes įsivelia į konfliktus su kitais? Galbūt būtų geriausia tiesiog vengti jį lankyti ar kviesti pasisvečiuoti pas save bent jau šventiniu laikotarpiu, kad nesusigadintumėte nuotaikos? Labai dažnai kartu švęsti kviečiami žmonės tiesiog iš įpročio, nes kažkas galbūt tikisi, kad pakviesite ir šįmet. Tačiau niekas neprivalo kviesti į savo namus tų, kurie kelia nemalonius jausmus ar nepatogumų. Šventės turėtų būti laikas, kai galima atsipalaiduoti, pabūti brangių žmonių būryje, kelti pozityvias emocijas.
 
  • Pasidalyti krūvį. Greičiausiai esate pasiskirstę darbais su antrąja puse, kas už ką esate atsakingi šventiniu laikotarpiu. Reikėtų pasistengti užbėgti už akių konfliktams dar prieš jiems kylant. Jeigu gerai pažįstate artimuosius, tai neturėtų būti labai sunku. Pavyzdžiui, jeigu per praėjusias Kalėdas jūsų vyras ir tėtis pradėjo diskutuoti apie politiką, bet tai nesibaigė gražiuoju, šiais metais pastebėjusios, kad jie vėl pradeda politikuoti, pasistenkite greitai nukreipti jų dėmesį į kitus dalykus (kažką lengvesnio, dėl ko nekyla daug ginčų). Taip pat stebėti suvartojamo alkoholio kiekį, nes alkoholis yra dažniausias šeiminių konfliktų priežastis. Apsvaigę žmonės sako, kas ant liežuvio galo, o vėliau labai gailisi savo pasakytų šiurkščių žodžių ar poelgių.
 
  • Pagalvoti apie vaikus. Išsiskyrę tėvai turėtų pagalvoti apie tai, kad vaikams kelia labai didelį stresą, kai reikia pasirinkti, pas ką praleisti šventes šiais metais. Nepriklausomai nuo to, kokie jūsų asmeniniai santykiai su buvusiuoju, reikėtų sugalvoti planą, kaip praleisti šventes, kartu su vaikų tėvu ir jo laikytis, vengiant priekaištų vienas kitam. Jeigu šias šventes sutiksite su vyro iš buvusios santuokos vaikais, kurių dar nė nepažįstate, irgi yra gana didelė streso ir konfliktų rizika. Tačiau reikėtų turėtų omenyje, kad ne tik jūs, bet ir vaikai greičiausiai nervinasi, yra įsitempę, todėl pasistenkite būti draugiški. Kita vertus, nereikėtų ir persistengti, nes tada visi jausis nejaukiai ir nepatogiai. Ledus pralaužti ir slegiančią tylą išsklaidyti gali padėti tradiciniai kalėdiniai žaidimai, šarados.
 
  • Prisiminti, kad idealių šeimų nėra. Verta suprasti, kad mes negyvename nudailintoje ir saldžioje kalėdinėje reklamoje, kur vaizduojamos tobulos, bet netikros šeimos. Šeimoje yra dienų, kai mes esame pikti, nusivylę, nelabai norinti bendrauti. Per Kalėdas pasidalyti gerumu yra gera mintis, bet senos žaizdos ilgai gyja, todėl ne visada viskas pavyksta taip, kaip buvo tikėtasi. Jeigu problemos šeimoje labai gilios, galbūt praverstų psichologo pagalba (į jį galima kreiptis prieš šventes arba po jų).