Rinkdamasi rankinę moteris turi atkreipti dėmesį į savo aprangos stilių, ūgį ir sudėjimą bei naujausias mados tendencijas… Tačiau apie sveikatą nepagalvoja beveik nė viena. Tą padaryti vertėtų dėl vienos priežasties – netinkamai pasirinkta rankinė gali pakenkti sveikatai!

 

"rankinė"

Trumpai tariant, moters rankinė gali būti priežastis, kodėl svaigsta galva, skauda apatinę nugaros dalį ir kodėl nuolatos atsiranda kraujosruvų.

 

Vis daugiau dailiosios lyties atstovių apsilanko gydytojų kabinetuose, skųsdamosi kaklo ir galvos skausmais. Iš pradžių gydytojus stebino, kad blogos savijautos priežastis nebuvo susijusi su pernelyg dideliu fiziniu krūviu arba įtampa.

 

Netrukus paaiškėjo, kad šių sveikatos problemų priežastis gali būti milžiniškos rankinės, kurią šiais laikais turi turėti kiekviena save gerbianti, stilinga mergina ir moteris. Dauguma moterys džiaugėsi įsigijusios talpią rankinę, nes į ją galėdavo susidėti viską, ko gali prireikti per dieną (nuo kosmetikos priemonių iki atsarginių batų ir nešiojamo kompiuterio). Tačiau instinktyvus moterų noras būti pasirengusioms visiems gyvenimo atvejams ėmė ir pakišo koją. Vidutiniškai moters rankinė sveria 4 – 5 kg, o kartais jos svoris net viršija 10 kg. Ar reikia stebėtis tuo, kad visą dieną nešiojant tokią rankinę, anksčiau ar vėliau atsiranda sveikatos problemų?

 

Visų pirma rankinė kenkia nugaros ir kaklo slanksteliams. Paprastai rankinė nešama vienoje rankoje arba ant vieno peties. Dėl šios priežasties atsiranda laikysenos pažeidimų: ranka, kuriai tenka didelis svoris, nevalingai pakyla ir taip padidina apkrovą, tenkančią pečiams ir stuburo diskui. Visa tai gali baigtis skolioze arba osteochondroze. Be to, netinkamai paskirstyta apkrova sukelia raumenų skausmus. Nuolatinis spaudimas sukelia nuovargį. Galvos skausmus rankinės sukelia, nes pernelyg sunkūs nešuliai užspaudžia kraujagysles ir sutrinka kraujotaka iš kaklo į galvos smegenis.

 

Norint išvengti tokių problemų, rankinėje nereikėtų nešioti pernelyg daug daiktų. Ji turėtų sverti ne daugiau nei 2 kg. Tai reiškia, kad į ją reikėtų dėti tik tai, be ko tikrai nebūtų galima išsiversti (pavyzdžiui, lūpų blizgesys, pudra, šukos, vienkartinės nosinaitės, telefonas ir piniginė). Jeigu reikia pasiimti ką nors daugiau, tai sudėti į kitą krepšį. Jį bus galima paimti į kitą ranką negu rankinė, todėl tolygiau pasiskirstys krūvis ir mažiau kentės stuburas. Jeigu tai netinka, bent jau reikėtų keisti rankas, ant kurios nešiojama rankinė. Be to, svarbu išrinkti tokį rankinės modelį, kuris nebūtų sunkus. Kuo daugiau medžiagos, tuo sunkesnė rankinė. Todėl didelės rankinės nėra geriausias pasirinkimas. Geriau rinktis vidutinio dydžio rankines, vengti didelių metalinių sagčių ir kitų sunkių puošmenų. Prieš perkant rankinę reikėtų pasverti rankose ir pabandyti panešioti rankoje, ant peties, ant sulenktos alkūnės. Jeigu rankinė nusveria ranką ar petį, reikėtų paieškoti lengvesnės. Juk ji bus dar sunkesnė, prikrovus daiktų.

 

Kartais net vidutinio dydžio rankinės gali pridaryti problemų, todėl rankinę reikėtų įvertinti skirtingais aspektais, prieš atveriant piniginę.

 

Stuburui sveikiausia būtų kuprinė. Jos nereikia nešioti tik ant vieno peties ir krūvis nugarai yra tolygiai paskirstomas. Tačiau ne visos kuprinės yra saugios nešioti. Prieš įsigyjant naują reikia įvertinti kai kurių dalykus.

 

Kuprinė neturėtų tapti rankine. Jeigu kuprinė kabo ant nugaros tai vienoje pusėje, tai kitoje, nugarai tenka nevienodas krūvis. Todėl rekomenduojama rinktis kuprinę su tvirta aliuminio rėmo konstrukcija ir elastinga, bet formą išlaikančia nugarėle. Taip pat kuprinė turėtų būti pasiūta iš orui pralaidžios medžiagos, kad užsidėjus kuprinę, neprakaituotų nugara. Kuprinės petnešos turėtų būti reguliuojamo ilgio, kad neveržtų ir nebūtų per laisvos. Visas šias taisykles atitinkanti rankinė bus tikrai kokybiška ir mėgstama.

 

Antrą vietą po kuprinių užima rankinės, nešiojamos pakabintos įstrižai per krūtinę. Tai labai jaunatviškas modelis. Tokios rankinės neretai siuvamos iš ryškių audinių, dekoruojamos linksmais piešiniais. Tačiau yra ir klasikinio modelio tokio tipo rankinių, pasiūtų iš odos. Gydytojai šį modelį vertina gana teigiamai, tačiau keletas dalykų kelia nerimą. Tokios rankinės neretai sukelia kaklo, pečių skausmus, dirželis trinasi į odą. Tokia rankinė turėtų turėti reguliuojamą dirželį bei rankeną, kad ją būtų galima nešti ir rankose.

 

Pačios nepatogiausios ir labiausiai kenkiančios sveikatai rankinės yra nešiojamos per sulenktą alkūnę. Tačiau jos labai gražiai atrodo ir yra madingos. Šios rankinės sutrikdo kraujotaką, todėl gali kilti įvairių sveikatos sutrikimų. Pajutus, kad ranka nutirpo ir pradėjo tvinkčioti, reikėtų rankinę paimti į kitą ranką arba padėti į šalį ir pailsėti. Sergantieji hipertenzija net gali nualpti, jei ilgą laiką nešioja tokią rankinę. Net ir sveikieji tokį aksesuarą turėtų stengtis nešioti kuo rečiau, pavyzdžiui, išskirtinėmis progomis.