Geras nakties miegas yra neatsiejamas nuo puikios savijautos visą dieną. Geras miegas prasideda nuo geros ir kokybiškos patalynės. Ji turėtų būti minkšta, švelni, jauki ir leisti kūnui kvėpuoti. Į štai ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis patalynę.

 

patalynė

Geri patarimai, kaip išsirinkti patalynę:

 
  • Rinktis medvilnę. Tai natūralus, orui pralaidus audinys, kurį galima skalbti skalbimo mašinoje. Stipriausia ir švelniausia medvilnė – egiptietiška, „Supima“, „Pima“. Taip pat populiarūs ir gana kokybiški yra poliesterio ir medvilnės audiniai, kurie yra pigesnė negu šimtaprocentinė medvilnė. Dar viena gera medžiaga patalynei – linas. Linas lengvas, pralaidus orui, bet glamžosi dar labiau negu medvilnė.
 
  • Atkreipti dėmesį į audimo tipą. Plika akimi audimo raštas beveik nepastebimas, todėl dauguma žmonių nežino, kad jų gali būti labai daug ir įvairių.Nuo audimo tipo priklauso patalynės minkštumas, išvaizda, ilgaamžiškumas bei kaina. Pavyzdžiui, nemažai žmonių mėgsta perkeltines paklodes – jos yra lengvesnės, labiau šiugždančios ir pralaidesnė orui. Taip pat daugeliui žmonių patinka švelni satininė patalynė.
 
  • Rinktis patalynę, kurios gamybai nebuvo naudojami chemikalai. Šiandien patalynės gamybai neretai naudojamos cheminės medžiagos, apsaugančios medžiagą nuo glamžymosi ir formos praradimo. Organinės medvilnės patalynė gali būti gaminama, nenaudojant cheminių medžiagų (angl. pure finish). Nors tokia patalynė labiau glamžosi, nemažai pirkėjų renkasi būtent tokią. Tai yra asmeninis pasirinkimas. Todėl prieš įsigydami naują patalynę, pagalvokite apie savo prioritetus.
 
  • Gijų kiekis patalynėje – tai dar ne viskas. Anksčiau gijų skaičius kiekviename audinio kvadratėlyje buvo laikomas vieninteliu ir svarbiausiu kokybės rodikliu. Tačiau iš tikrųjų svarbu ne tik tai, bet ir siūlų pluoštas, dydis, apdorojimo ir verpimo būdai. Patalynė iš geresnės kokybės pluošto gali būti audžiama su mažesniu siūlų gijų kiekiu ir būti minkštesnė, patvaresnė skalbimui ir kasdieniniame naudojimui negu patalynė ne iš tokios geros kokybės pluošto, bet su daug siūlų gijų.
 
  • Atkreipti dėmesį į šalį, kurioje pagaminta patalynė. Teigiama, kad geriausia patalynė gaminama Prancūzijoje ir Italijoje. Kiekviena šalis gamina įvairias patalynes, todėl kiekvienas gali rasti labiausiai tinkantį variantą pagal kainą ir kokybę.
 
  • Atkreipti dėmesį, į tai kokį poveikį aplinkai daro tokios patalynės gamyba. Poveikį aplinkai vertinti gana sudėtinga. Nesiglamžančios patalynės, kurios gaminamos, naudojant chemikalus, nėra palankios aplinkai, tačiau jos yra itin patvarios ir ilgaamžės, todėl iš esmės mažina vartojimą. Medvilnei auginti reikia didelių žemės plotų ir vandens, todėl net ir ji nėra visiškai nekenksminga gamtai.
 
  • Įvertinti nesiglamžančios patalynės trūkumus ir privalumus. Nesiglamžanti patalynė nėra kažkas, ką būtina turėti. Tai tiesiog asmeninis pasirinkimas. Jų privalumas yra tas, kad jų nereikia lyginti. Trūkumas – tokia patalynė yra paveikta cheminėmis medžiagomis, kurios po daug skalbimų, nusiplauna ir tada vis tiek tenka lyginti. Be to, tokia patalynė ne visiems gali tikti, o chemikalai gali kenkti sveikatai. Cheminės medžiagos, kurios naudojamos tokiai patalynei gaminti, išgaunamos iš dervų, išskiriančių formaldehidą, kurio garai yra žalingi žmonių ir gyvūnų organizmams.
 
  • Pasirinkti tinkamą dydį. Jeigu ant čiužinio papildomai dedamas užklotas, jo apimtis gerokai padidėja. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis didesnę patalynę, kad būtų lengviau apvilkti ir ji nekristų miegant. Prieš perkant patalynę rekomenduojama išmatuoti čiužinio ilgio ir plotį ir pagal tai rinktis pirkinį.
 
  • Visada prieš naudojant patalynę pirmą kartą ją išskalbti. Įsigijus ne organinę patalynę prieš naudojant pirmą kartą, ją būtina išskalbti, jeigu esate jautrūs arba alergiški tam tikroms cheminėms medžiagoms. Be to, nauja patalynė būna kieta ir standi, o skalbimas ją suminkština. Patalynę keisti rekomenduojama kas dvi savaites ir skalbti 60° temperatūroje, kad žūtų bakterijos ir erkutės.