Akiniai nuo saulės nuo Audrey Hepburn laikų ir jos įsimintino įvaizdžio jau klasika tapusiame filme „Pusryčiai pas Tifanį“ (angl. „Breakfast at Tiffany‘s“) tapo vienu svarbiausiu šių laikų aksesuarų. Kokie modeliai madingiausi šįmet?

 

Geri patarimai, kaip išsirinkti nuo saulės akinius:

 

"retro"

  • Mados tendencija nr. 1 – retro. Akiniai nuo saulės, kurie atrodo lyg pasiskolinti iš močiutės spintos, karaliauja populiarumo viršūnėje. Tai ir aviatoriaus, ir katės akių formos arba apvalūs, kaip Johno Lennono, akiniai nuo saulės.
 
  • Mados tendencija nr. 2 – futuristinis stilius. Vėl madingi didžiuliai akiniai nuo saulės, uždengiantys pusę veido ir paverčiantys jų savininką paslaptingu nepažįstamuoju. Paskutinis mados klyksmas – kvadratiniai arba ovalo formos akiniai nuo saulės su masyviais rėmeliais.
 
  • Modeliai ir spalvos. Ryškūs, vėžlio kiauto atspalvių rėmeliai, monochrominis viršutinis akinių lankas ir įvairios tekstūros gali tapti išskirtine ir ryškiausia aprangos dalimi. Būtų idealu, kad atspalviai harmoningai derėtų tarpusavyje su rankine arba batais.
 
  • Visos vaivorykštės spalvos. Spalvoto stiklo akiniai nuo saulės su tobulai priderintais rėmeliais – šviežiausia šios vasaros naujiena. Su tokiais akiniais nuo saulės pasaulis atrodys ryškesnis ir padės jums išsiskirti iš minios. Labai stilinga akinius nuo saulės su rožiniais ar žydrais lęšiais derinti su panašaus atspalvio lūpų dažais arba nagų laku.
 
  • Veido forma ir akiniai nuo saulės. Daugelis akinius nuo saulės rekomenduoja rinktis pagal veido formą. Širdelės formos veidui labiausiai tinka retro kvadratiniai, katės akių formos ir sportiniai akiniai. Apvaliam veidui labiausiai tinka retro kvadratiniai, katės akių formos ir kvadratiniai akiniai. Ovaliam veidui labiausiai tinka retro kvadratiniai, aviatoriaus, labai dideli akiniai nuo saulės. Kvadratiniam veidui labiausiai tinka apvalūs, aviatoriaus, skydiniai akiniai nuo saulės. Jei žandikauliai masyvus ir plati kakta rekomenduojama rinktis švelnių linijų akinius nuo saulės, be aštrių kraštų. Tačiau aklai pasitikėti rekomendacijomis nereikėtų, nepatingėti apsilankyti optikoje ir pasimatavus įvairiausių modelių išsirinkti tai, kas iš tikrųjų labiausiai tinka.
 
  • Veido odos ir plaukų atspalvis. Renkantis akinius nuo saulės taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į savo veido odos ir plaukų spalvą. Paprastai žmonės priklauso arba šiltam, arba šaltam odos tipui. Šaltas tipas turi rausvą arba melsvą atspalvį, o šiltas tipas pasižymi šiek tiek gelsvu odos atspalviu. Pilkai gelsvi, juodi į mėlynumą, balti ir šviesiai rudi plaukai laikomi šalto tipo plaukų atspalviais, o auksinė šviesi, gryna juoda, auksinė ruda, raudona ir pilka – šilto tipo plaukų atspalviais. Šilto tipo asmenims labiausiai tinka kupranugario, chaki, auksinės, vario, persikinės, balkšvo, skaisčiai raudono atspalvio akinių rėmeliai. Šalto tipo asmenims labiausiai tinka juodi, rausva, rausvai rusvos, tamsiai violetinės, skaisčiai purpurinės, mėlynos, tamsaus vėžlio kiauto atspalvio akinių nuo saulės rėmeliai. Didžioji lietuvių dalis priklauso šaltam odos ir plaukų tipui. Tačiau nesvarbu, kokią rėmelio spalvą pasirinksite, niekada nepamirškite svarbiausio kriterijaus – patogumo. Rinkitės tokius rėmelius, kurie būtų patogūs ir būtų tinkami tokioms sąlygoms, dėl kurių juos perkate.
 
  • Apsauga nuo žalingų UVA ir UVB spindulių. Rinktis akinius nuo saulės, kurie saugotų nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių. Turbūt visi žino, kad saulė skleidžia ultravioletinius spindulius, kurių mes negalime matyti ir jausti. Mažomis dozėmis jie gali padėti organizmui pasigaminti daugiau vitamino D. Tačiau per daug ultravioletinės spinduliuotės gali sukelti tokių problemų kaip nudegimai saulėje, odos vėžys, gali pakenkti akims. Prieš perkant naujus akinius nuo saulės, reikėtų netingėti perskaityti etiketės, ar jie 100 % apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių. Jeigu ne – jų nepirkite. Per daug ultravioletinių spindulių gali sukelti kataraktą, gali sunaikinti tinklainę – iš vidaus akies obuolį dengianti plėvelė, kuri padeda matyti aiškesnį vaizdą. Ultravioletiniai gali net paskatinti tinklainės audinio išvešėjimą už akies obuolio.