Nors dažniausiai neigiame, kad tikime prietarais, tačiau per kelią perbėgus juodai katei ar netyčia išsitarus apie svajonę, pati ranka ima ieškoti medinio paviršiaus, į kurį būtų galima pabelsti, o akys klaidžioja tikrindamos, ar už nugaros nestovi koks žmogelis, kad ramiai galėtum triskart nusispjauti per kairį petį. Tačiau toli gražu ne visi ženklai ir simboliai reiškia bloga. Kartais net pačios baisiausios nuojautos, sapnai ar įvykiai žada ne ką kitą, o sėkmingą ir laimingą ateitį.

 

zenklai

Kai kurie mitai klaidingi

 

Apie juodas kates sklando įvairiausių gandų. Deja, šiems padarėliams ne itin pasisekė – jie nuo seno laikomi blogio, raganų ir paties nelabojo ženklu. Tačiau juodą katę pamačiusios nuotakos turėtų šokinėti iš laimės, mat joms šio gyvūno pasirodymas vestuvių dieną pranašauja ilgą, laimingą ir sėkmingą naujos šeimos gyvenimą.

 

Kamuoja košmarai apie artimo žmogaus mirtį, po kurio pabundate išpiltas šalto prakaito? O apie tai kam nors prasitarus jus gąsdina, jog tuoj nutiks tragedija? Vis dėlto baimintis nėra dėl ko. Pranašiški sapnai lanko tikrai ne kiekvieną. Jei sapne regite žmogaus mirtį, galite ramiai atsikvėpti – jis sulauks garbaus amžiaus. Žinoma, jeigu jūsų sapnai nesusiję su jauduliu dėl artimojo ligos.

 

Kas pritraukia ir išsaugo sėkmę?

 

Nuo senų laikų pasaga laikoma sėkmės simboliu, o namai, ant kurių durų ji puikuojasi, – saugūs nuo negandų ir blogio. Tikėta, kad ji gali sulaikyti net patį velnią – jis negalėsiąs įsibrauti į taip sergstimus namus. Rasi kelyje pasagą – būsi turtingas, visą gyvenimą seksis. Arba tol, kol nepamesi savo laimės, slypinčios stebuklingoje pasagėlėje. Jokiu būdu jos niekam neatiduokite – taip padovanosite savo sėkmę.

 

Daugelyje kultūrų sėkmės ženklu laikomi įvairūs amuletai. Manoma, kad tinkamai parinkti jie saugo nuo blogos akies, nužiūrėjimo, pritraukia sėkmę ir turtus, net gydo įvairias ligas. Bene populiariausias jų – žaislinė kiškio letenėlė, turinti gelbėti patekus į sudėtingas situacijas, spręsti darbinius reikalus. Taip pat ji laikoma vaisingumo simboliu. Verta pasidomėti ir pagal Zodiako ženklus parenkamais akmenimis – teigiama, kad jie iš tiesų veikia stebuklingai.

 

Sėkmės ženklai slypi gamtoje?

 

Seniai žinoma, kad viename vaivorykštės gale galima aptikti aukso puodą, tereikia rasti, kur ji prasideda. Pamatę vaivorykštę tikėkitės, kad greitai sulauksite finansinės gerovės, ims sektis darbe, greitai ir lengvai praturtėsite.

 

Ne tik finansinę gerovę, bet ir sveikatą ant savo sparnelių gali atskraidinti boružės. Jų prisilietimas laikomas stebuklingu, o skriausti šiuos vabzdžius griežtai draudžiama.

 

Senovės vikingai tikėjo, kad ąžuolas – stebuklingas medis. Ąžuolą, kaip stiprybės ir tvirtybės simbolį, garbino ir lietuviai. Buvo tikėta, jog šis medis yra šventas ir apsaugo nuo dievų rūstybės, o jo vaisiai – gilės – neša sėkmę.

 

Jei kur nors netoliese „koncertuoja“ svirpliai – jokiu būdu nedrįskite burnoti. Šie vabzdžiai taip pat laikomi sėkmės garantu, o jų svirpimas – būsimos laimės pranašu. Namai, kuriuose gyvena svirplys, nuo seno vadinami laimingais.

 

Laimę nešantys gyvūnai

 

Namuose laikote vėžliuką? Anksčiau ar vėliau būtinai sulauksite sėkmės. Jei gyvūnėlio neturite – ne bėda. Laimę į namus gali pakviesti ir paprasčiausia vėžliuko statulėlė ar rankšluostis su vėžliukų ornamentais. Taip pat tikima, kad vėžliukai atsparūs bet kokioms juodosios magijos rūšims – jums bus nebaisūs nei prakeiksmai, nei nužiūrėjimas.

 

Stipria magija pasižymi ir dramblių statulėlės. Tikima, kad dramblys gali nubaidyti mirtį ir prišaukti sėkmę. Surinkus septynis drambliukus būtinai sulauksite deramo atpildo. Dar geriau, jei jie bus iš širdies dovanoti.

 

Bjauritės varlėmis? Be reikalo. Varlės pasirodymas laikomas klestėjimo, laimės, gerovės ženklu. Daugelyje kultūrų ji garbinama kaip vaisingumo simbolis. Žinoma, patiems jų ieškoti nederėtų – gyvūnas turėtų apsilankyti netikėtai.

 

Norėkite atsakingai

 

Krintanti žvaigždė – ne tik romantikų apdainuotas reiškinys, bet ir tikriausias sėkmės garantas. Sakoma, kad pamačius krintančią žvaigždę ir sugalvojus norą jis būtinai išsipildo. Tiesa, noras turėtų būti labai konkretus – kalbama, kad kartais ir šie dangaus kūnai „papokštauja“. Todėl norėkite atsargiai.

 

Bet koks noras, linkėjimas ar svajonė turi galimybę išsipildyti. Jei draugai nuoširdžiai linkės jums laimės, nesistebėkite, jei laimėsite loterijoje, pagerės pašlijusi sveikata ar tiesiog ims nepaprastai sektis. Mintys turi didžiulę galią. Naudokite jas atsakingai ir tik tam, kad kurtumėte gėrį. Ne veltui teigiama, jog už gerą geru atlyginama. Kiekviena paslauga ar nesavanaudiškas darbas padeda prisivilioti Fortūną.

 

Sėkmė lanko tik tuos, kurie geba ją įvertinti. Jei jaučiate, kad jums sekasi, atkakliai siekite savo tikslų ir mėgaukitės rezultatais. Niekada nenustokite tikėti – vieną dieną ji nusišypsos ir jums.

 

Blogį nešantys daiktai

 

Taip pat yra daug prietarų, kuriais žmonės tiki, kai nemoka paaiškinti nesuprantamų reiškinių, juos tiesiog susieja juos su aukštesnėmis jėgomis.

 

Velnio tuzinas

 

Skaičių 13 gaubia baimė. Ir visai nesvarbu, su kuo tai susiję – su penktadieniu, namo numeriu ar užrašu ant marškinėlių. Daugelyje Amerikos dangoraižių nėra 13 aukšto (po 12 iškart seka 14 aukštas), ligoninėse nėra šiuo numeriu pažymėtos palatos, laivuose – kajutės, o kai kuriuose lėktuvuose nerasite 13 eilės. Tačiau iš kur atsirado baimė šiam skaičiui? Kai kurie Biblijos tyrinėtojai teigia, kad būtent 13 dieną, penktadienį, Ieva ir Adomas buvo sugundyti – nuskynė draudžiamą vaisių ir taip užtraukė nuodėmę pasauliui, o Jėzų išdavė tryliktasis jo mokinys. Kai penktadienis sutampa su trylikta mėnesio diena, daugelio pasaulio šalių žmonės sunerimsta. Pavyzdžiui, garsi pasaulyje draudimo kompanija „Loyd“ atsisako drausti laivus, išplaukiančius penktadienį, 13 dieną, o dauguma amerikiečių šią dieną net kojos iš namų nekelia. Kalbama, kad Napoleonas tą dieną neidavo į mūšius, o Bismarkas nepasirašinėdavo jokių raštų.

 

Tačiau kai kuriems skaičius 13 yra laimingas. Pavyzdžiui, Prancūzijos karalius Liudvikas XIII vedė nuotaką tada, kai jai sukako 13 metų būtent todėl, kad tikėjo šio skaičiaus sėkme. Beje, Kinijoje ir Japonijoje 13 laikomas geru skaičiumi.

 

Pabirusi druska

 

Jei gardindami patiekalą ar kaip kitaip netyčia išbėrėte bent žiupsnelį druskos, anot tikinčiųjų prietarais, turėtumėte sunerimti – mat jus arba jūsų artimuosius turėtų užpulti nesėkmės ir nelaimės. To galbūt išvengsite, jei žiupsnelį druskos mesite sau per kairįjį petį.

 

Druska nuo neatmenų laikų buvo itin vertinama: Rytų šalyse vadai, tvirtindami sutartis, įsidėdavo druskos į burną iš tos pačios druskinės – tai reikšdavo tvirtą sąjungą. O tais laikais, kuomet dar nebuvo šaldytuvų, maistą išlaikyti šviežią padėdavo dideli kiekiai druskos – ją išpylus buvo pranašaujamas badas ir mirtis.

 

Kad druska turi daug magiškų savybių, patvirtina ir daugelis šių dienų žiniuonių. Jie sako, kad druska naudojama kaip santarvės simbolis, o iš jos gaminami amuletai apsaugo nuo demonų ir atneša sėkmę. Ne veltui tėvai jaunavedžius sutinka su druska – taip prišaukiama laimė, santarvė ir gerovė.

 

Veidrodžio šukės

 

Veidrodis visose senose kultūrose buvo ir vis dar laikomas mistiniu simboliu. Jį sudaužyti reiškia septynerius metus vargti. Pasak senovės romėnų, sudaužius veidrodį pirmiausia pažeidžiama savininko sveikata, kuriai atsinaujinti reikia septynerių metų. Taip sudaužytas veidrodis tapo septynerių metų nelaimių pranašu.

 

Norint išvengti nelaimės, reikėtų nusispjauti per kairįjį petį, po to šluotą suvilgyti vandeniu ir apšlakstyti šukes, jas sušluoti į popierių, o ne į semtuvėlį, ir kuo greičiau išnešti iš namų. Kitas būdas – nusisukus nuo sudužusio veidrodžio švystelėti per kairįjį petį žiupsnelį druskos, po to tris kartus apsisukti pagal laikrodžio rodyklę ir surinktas šukes užkasti.

 

Dar manoma, kad sudužusio veidrodžio prietaras atsirado senovėje, kai buvo tikima, kad atspindys veidrodyje – tai žmogaus siela. Jei atspindys sudūžta, žmogus arba miršta, arba praranda visas galimybes po mirties patekti į dangų.

 

Yra išlikę ir kitokių pasakojimų. Neva pirmieji veidrodžiai buvę labai brangūs ir juos galėdavo įsigyti tik turtingiausieji. Tad manoma, kad norėdami priversti tarnaites atsargiai elgtis su veidrodžiais, turtingieji sugalvojo tokį prietarą: tą, kas sudaužys veidrodį, lydės nesėkmės.

 

Musulmonų kraštuose veidrodžiai ypač populiarūs tapo viduramžiais. Buvo manoma, kad veidrodis jo savininkui neša sveikatą ir laimę.

 

Įdomūs faktai

 
  • Špyga – ne visada yra nepagarbos ženklas. Jei laikysite ją kišenėje kalbėdami su jums pikta linkinčiu, nemaloniu žmogumi, apsisaugosite nuo jo skleidžiamos neigiamos energijos ir galimo nužiūrėjimo.
  • Laimingais laikomi tie namai, prie kurių medžiuose paukščiai suka daugiausia lizdų. Jei netoliese apsigyveno gandras – tai ypač geras ženklas.
  • Sėkmės sulauksite prieš svarbų darbo pokalbį ar egzaminą dosniai pašėrę naminius gyvūnus.
  • Pamirškite mandagumą – jei kas nors jums palinkėjo sėkmės, niekada nedėkokite, nes grąžinsite sėkmę atgal.
  • Seniausias prietaras – šukės laimę neša. Tad nesijaudinkite, jei iš rankų krinta mylimi porceliano puodeliai ar kiti dūžtantys daiktai. Daugelyje pasaulio šalių per Naujuosius metus daužomos šampano taurės, indai. Tikima, kad taip padeda privilioti Fortūną.
  • Senovėje daugelis karžygių mūšio metu nekirpdavo nei nagų, nei plaukų. Tuo vadovaujasi ir šiandienos sportininkai bei pramogų pasaulio žvaigždės.
  • Eidami pro pastatytų kopėčių apačią laikykite sukryžiavę piršus, kad nelaimė neištiktų.
  • Jeigu į jūsų namus atėjo blogas žmogus, tai jam išėjus nuvalykite veidrodį ir blogio nebeliks.
  • Jei išsiskyrėte, tai ir vestuvinį žiedą nusimaukite, kitaip nesusirasite kito vyro (žmonos).
  • Gaunamus pinigus imkite visada tik kaire ranka, o atiduokite tik dešine.
  • Jei namuose pamatėte vorą, neužmuškite jo. Pagaukite, išneškite laukan ir paleiskite – atneš gerą žinią.
  • Jei sapnavote košmarą, tik prabudę pažiūrėkite pro langą. Tada jis neišsipildys.
  • Per vestuves nuotakai negalima puoštis perlų papuošalais, nes visą gyvenimą verks.
  • Pabarškinkite monetas, kai girdite kukuojančią gegutę, tuomet piniginėje niekada netrūks pinigų.
  • Dviem moterims vienu metu žiūrėti į tą patį veidrodį nepatartina – jos gali įsimylėti tą patį vyriškį.