Išpuoselėtos rankos, visada nepriekaištingai atliktas manikiūras – moters vizitinė kortelė. Šiandien daug moterų naudojasi moderniausiomis priemonėmis, padedančiomis džiaugtis dailiais nagučiais ilgą laiką. Tačiau kad ir koks geras būtų gelinio lakavimo rezultatas, jis turi ir minusų.

 

lakavimas

7 gelinio lakavimo pliusai:

 
  • Geliniai ir akriliniai nagai išlieka ilgiau: apie 3 – 4 savaites. Palyginimui: įprastu nagų laku nulakuoti nagai išsilaiko ne ilgiau nei savaitę (tik apie 3 – 4 dienas).
 
  • Geliniai nagai yra daug stipresni negu natūralūs. Toks lakavimo būdas rekomenduojamas moterims, kurių nagai prastai auga, lupasi, lūžinėja, taip pat kramtančioms nagus dailiosios lyties atstovėms – tokių nagų nepakramtysi!
 
  • Tobulas prancūziškas manikiūras. Svajonė turėti precizišką, klasikinį prancūzišką manikiūrą, kuris išliktų nepriekaištingas bent kelias savaites yra realybė! Ir tai tikrai nereiškia, kad negalėsite, nusilakavusios nagus, užsiimti jokia kasdienine veikla. Geliniai nagai atlaikys visus išbandymus. Be to, neatsiras ir nedidelių trūkumų, kaip lakuojant paprastu nagų laku – iškilimų ir griovelių ant nago paviršiaus.
 
  • Ilgi nagai. Jeigu neišeina užsiauginti ilgų nagų, apsauginis gelis gali padėti išlaikyti tokį nagų ilgį, kokio pageidaujama. Be to, forma visada bus ideali, o nagai bus tobulai simetriški.
 
  • Išskirtiniai ir įvairūs nagų modeliai. Geliniai nagai leidžia išlaisvinti vaizduotę, juos dekoruojant (nagų dailė, trijų dimensijų aplikacijos ir nagų papuošalai).
 
  • Ilgiau išlieka nagų lakas. Kai atsibos gelinis, prancūziškas manikiūras, galima bus namie paryškinti spalvą pasirinkti nagų laku. Net įprastas nagų lakas geriau laikysis ant gelinių nagų negu ant natūralių, todėl spalvoti nagai atrodys nepriekaištingai. O kai pabos spalvoti nagai, juos bus galima nusivalyti paprastu nagų valikliu ir vėl džiaugtis prancūzišku manikiūru.
 
  • Padeda atkurti lūžusius nagus. Nulūžo nagas? Geliniu lakavimu galima ištaisyti šį defektą, kad nagai nesiskirtų nuo natūralių.
 

9 gelinio lakavimo minusai:

 
  • Natūralūs nagai turi būti nušlifuojami. Mitas, kad akriliniai nagai kenkia natūraliam nagui. Iš tiesų natūralus nagas yra pažeidžiamas visai ne dėl naudojamų medžiagų lakavimui, bet dėlto, kad prieš dengiant nagus geliniu ar akriliniu laku, nago plokštelei yra stipriai pakenkiama, ją šlifuojant ir dildant. Iš tikrųjų gelinis lakas nėra labiau kenksmingas negu įprastas.
 
  • Reikia atkreipti dėmesį į tai, kiek ilgai rankos mirksta vandenyje. Ilgą laiką mirkant rankas vandenyje (užsiimant namų ruoša, plaunant indus, atostogaujant prie jūros ar pan.) gali iš dalies arba visiškai atsiskirti gelinis lakas nuo natūralaus nago. Gali atsirasti baltų, nepermatomų dėmių ant nago.
 
  • Priežiūra. Nesvarbu, ar jums tai patinka, ar ne, jeigu norite turėti dailius nagučius, apsilankyti grožio salone turėsite kas 2 – 3 savaites. Priešingu atveju nagai neatrodys estetiškai ir bus matyti didelis skirtumas tarp gelinio ir nuaugusio natūralaus nago. Be to, priklausomai nuo nagų ilgio, didėja pavojus, kad nulūš nagas ar keli.
 
  • Gelinis lakavimas sukelia priklausomybę! Jis yra be galo patogus, nes yra patvarus ir gerai atrodantis. Ko gero, gelinis lakavimas yra ir pigesnis, nes reikia rečiau lankytis pas grožio specialistus negu tada, jeigu daromas manikiūras su tradicinėmis priemonėmis.
 
  • Gelinis lakavimas gali sukelti vėžį? Spaudoje vis pasirodo pranešimų, kad gelinis lakavimas gali sukelti vėžį. Ultravioletinių spindulių lempos, naudojamos, norint sukietinti gelinį laką, gali kenkti organizmui ne mažiau negu soliariumai ir natūrali saulė. Todėl rekomenduojama prieš gelinį lakavimą rankas patepti apsaugine priemone su saulės.
 
  • Gelinis lakavimas gali sukelti infekciją.
 
  • Geliniai nagai lūžta skausmingiau. Taip yra dėlto, kad jie paprastai būna ilgesni ir lūžta nuo aukščiau.
 
  • Po gelinio lakavimo sunku atsiauginti natūralius nagus. Kai kurie specialistai teigia, kad natūralūs nagai atgauna pirminę išvaizdą, tik praėjus 6 savaitėms po gelinio lakavimo.
 
  • Sunkiau nuimti gelinį laką. Nagus gali tekti ilgai mirkyti gryname acetone, kuris labai sausina rankų  odą ir nagus. Po to nagai gali tapti labai trapūs, lūžinėti ir sluoksniuotis.