Kinijoje tigras yra drąsaus ir narsaus kovotojo simbolis. Kinų kalba tigras vadinamas „Bai-Hu“ ir yra laikomas Vakarų globėju. Baltos spalvos talismas simbolizuoja gedulą. Šioje šalyje Vakarai simbolizuoja mirusiųjų kraštą ir anapusinį pasaulį.

 

Tigro talismaną reikia naudoti labai atsargiai, nes gyvūnas labai žiaurus. Jeigu kas nors nepatiks, jis gali labiau pakenkti, o ne padėti.

 

Talismano negalima laikyti namuose, jei tarp namiškių yra gimusiųjų triušio (katino), šerno (kiaulės) metais. Tai yra tų gyvūnų, kurie gali tapti tigro grobiu.

 

Baltojo tigro talismanas savyje turi labai didelę jėgą, todėl namuose užtenka laikyti nedidelį arba miegančio gyvūno formos amuletą.

 

Talismaną laikyti šalia pagrindinių durų arba vakarinėje būsto dalyje. Pagal Feng šui baltojo tigro talismanas turėtų būti pagamintas iš metalo, tačiau gali būti ir iš akmens, stiklo, medžio. Net galima nusipirkti pliušinį žaislą. Spalvos – balta, geltona, smėlio, auksinė, sidabrinė.

 

Baltąjį tigrą galima pakeisti katės amuletu (balta keramikine statulėle), kuris bus toks pat veiksmingas. Kitas būdas apsaugoti namų vakarinę dalį – ant langų padėti baltus vazonus su gėlėmis.

 

Baltojo tigro simbolis yra toks galingas, kad jo nebūtina papildomai įkrauti. Tačiau šį talismaną reikia suvaldyti. Tigrui pusiausvyrą išlaikyti padeda drakonas, tačiau pastarąjį laikyti šiek tiek aukščiau nei tigrą.

 

Kinijoje pasakojamos legendos apie tigrų didvyriškus poelgius, kai jie išgelbėjo žmonių gyvybes. Pasakojama, kad moteris pagimdė nesantuokinį vaiką. Negalėdama gyventi su tokia gėda, kūdikį paliko laukuose. Jei ne tigrė, išmaitinusi savo pienu, kūdikis būtų miręs ir šalis nebūtų turėjusi garbingo ministro pirmininko…

 

Kita legenda byloja, kad filosofas Konfucijus taip pat buvo išgelbėtas tigro. Jo tėvai negalėjo patikėti, kad gimė toks bjaurus sūnus, todėl nusprendė jį palikti ant kalno viršūnės mirti. Ko gero, taip ir būtų nutikę, jei ne tigrė radusi bejėgį kūdikį ir nenumarinusi didžio žmogaus.

 

Kinijoje žinomas pasakojimas apie du brolius, gyvenančius ant to paties kalno. Jie dažnai ginčydavosi, o jų pykčiu maitindavosi tigras. Nuo tada šie gyvūnai dažniausiai siejami su neigiamais reiškiniais.