Frazė „bloga karma“ mums puikiai pažįstama. Dažniausiai ji naudojama, norint apibūdinti žmogų, kuriam nuolat kyla problemų, nes žodis „karma“ reiškia „likimą“. Tačiau tai ne visai tiesa. Ne tik dėl karmos kyla sunkumai. Problemos neretai būna paties žmogaus nerūpestingumo, silpnumo, beviltiškumo pasekmė.

 

karma

Kartais gyvenimas galėtų pasisukti palankesne kryptimi, atsisveikinus su vaikyste, kurioje kiekvienas iš mūsų buvo prižiūrimi suaugusiųjų, o ne laukiant, gulint ant sofos, kol laimė pasibels į duris. Tačiau, jeigu jūsų gyvenimas labiau panašus į trilerį, reikia priimti likimo siunčiamus išbandymus ir išvalyti, pašviesinti, palengvinti karminę naštą, kol gyvenimas iš dramos virs romantine komedija.

 

Pati karmos sąvoka kilo iš hinduizmo religijos ir reiškia atpildą (išvertus iš sanskrito kalbos žodis reiškia tai, kas jau yra padaryta) už nuodėmes, gerus darbus, teigiamas ir neigiamas mintis. Kuo teisingesnis žmogaus gyvenimas, tuo laimingesnis jo kelias.

 

Remiantis senovės indų mokymu, nė viena nelaimė ir nė viena bėda žmogui nenutinka tiesiog, lyg iš niekur nieko. Visos problemos kyla dėl nesąžiningai atliktų veiksmų. Tačiau šis atpildo tipas nėra Dievo bausmė, o natūralus paties žmogaus veiklos rezultatas. Galima sakyti, kad likimas žmogui duotas iš aukščiau, bet jis pats kuria savo karmą.

 

Reinkarnacijos sąvoka yra glaudžiai susijusi su karmos atgimimo samprata, todėl manoma, kad žmogus ne tik turi atpirkti savo nuodėmes šiame gyvenime, bet ir moka už įsikūnijimų praeityje nuodėmes.

 

Logiškai mąstant, galima pastebėti ryškų priežastinį ryšį: priežastis yra nuodėmė, pasekmė – liga, nelaimė, problema. Jeigu žmogus per savo gyvenimą neranda laiką atpirkti savo kaltei, tada kaltė kaupiasi kaip skola, asmens karma blogėja ir stipriai atsiliepia net įsikūnijimams ateityje.

 

Nuostabiausia yra tai, kad karma gali tapti mūsų mokytoju, jei ieškosime savo kaltės dėl mus ištikusių nelaimių, o ne kaltinsime kitus dėl paslaptingai susiklosčiusių aplinkybių. Taigi, pavyzdžiui, asmuo, susidūręs su išdavyste ir dėlto patyręs moralinių ar materialinių nuostolių, prieš pradėdamas kaltinti išdaviką, turėtų išsiaiškinti, už kokį netinkamą elgesį jis buvo nubaustas išdavyste.

 

Karmos atvejus blogis prilyginamas blogiui, t. y. žmogus patiria tą nelaimę, kurią kažkada užtraukė kitam. Europiečiai tai vadina bumerango dėsniu (tai, ką paleidžiame, grįžta atgal), o hinduistai ta vadina karmos dėsniu.

 

Kita vertus, dosnaus atlygio už gerų veiksmų darymą taip pat neverta tikėtis. Visų pirma geri darbai yra skirti neutralizuoti jūsų blogiems darbams, padarytiems šiame gyvenime, o gal ir ankstesniuose. Ir tik tada, kai visatai grąžinama blogio skola, geri darbai ir kūrybiniai veiksmai pradeda veikti paties žmogaus naudai ir tik tada jis gali tikėtis pelnyto atlygio.

 

Jei jaučiate, kad jūsų karma pažeista, turite skubiai kažką daryti. Jokiu būdu negalima keršyti – asmuo, kuris jums pakenkė, bet kokiu atveju patirs pelnytą bausmę. Gerai pagalvokite apie savo veiksmų pasekmes. Jei kitas žmogus gali būti įžeistas dėl jūsų veiksmų, atsisakykite šių veiksmų. Neškite gėrį ir šviesą, net, jei esate įsitikinę, kad pasaulis nuo to nepagerės. Padėkite kitiems neprašyti ir be priminimo. Per prievartą daromi geri darbai palankiai neveikia karmos.