Bitės yra nenuilstančios darbininkės. Jos ne tik apdulkina daugelį laukinių ir kultūrinių augalų, bet ir gamina nepaprastai sveikatai naudingus produktus. Vieną iš jų – bičių pikį – bitės surenka iš medžių pumpurų, sakų ir kitų augalinių šaltinių.

 

Šį produktą jos naudoja dezinfekuoti aviliams, užkamšyti skyles, lipdyti korius ir netgi balzamuoti įsibrovėlius. Bičių pikis naikina mikrobus ir yra laikomas vienu stipriausiu natūraliu antibiotiku. Indijos universiteto mokslininkai įrodė, kad bičių pikis gydo apsinuodijimą aliuminiu.

 

Aliuminio pasaulyje apstu. Žmonės geria iš aliuminio skardinių. Gamina maistą aliuminio puoduose. Į aliuminio foliją dažnai vyniojami maisto produktai. Aliuminio yra kai kuriose vakcinose, aspirine, dezodorantuose, netgi miltuose ir atmosferoje.

 

Tačiau žmogaus organizmui pastarasis metalas nėra reikalingas. Patekęs į kūną, pradeda kauptis kepenyse, plaučiuose, inkstuose, skydliaukėje ir smegenyse. Dėl aliuminio sutrinka kitų mineralų, pavyzdžiui, kalcio, būtino stipriems ir sveikiems kaulams, įsisavinimas. Manoma, kad aliuminis neigiamai veikia nervų sistemą ir gali būti Alzheimerio ligos priežastimi.

 

Indijos universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu lygino bičių pikiu gydomų ir aliuminio pažeistų ląstelių savybes. Eksperimento metu žiurkėms buvo skiriama 32,5 mg / kg aliuminio nitrato dozė. Ląstelėse buvo aptikti apsinuodijimo aliuminio požymiai. Šlapimo rūgšties, cholesterolio ir šlapalo koncentracija kraujo serume buvo padidėjusi.

 

Paskui apsinuodijusios aliuminio žiurkės buvo padalintos į 3 grupes. Pirmoji grupė buvo gydoma hidroksietilendiamintriacto (HEDTA) rūgštimi (20 mg / kg), antra grupė bičių pikiu (200 mg / kg), o trečioji grupė ir HEDTA, ir bičių pikiu. HEDTA neutralizavo aliuminio žalą, tačiau vartojant bičių pikį rezultatai buvo dar geresni, nes sumažino sunkiųjų metalų sukeliamą oksidacinį stresą. Be to, pastebėtas žymus kepenų, inkstų, smegenų ląstelių pagerėjimas. Galima būtų teigti, kad bičių pikis padėjo atkurti nervų sistemos audinius.