Augalai namų interjere sukuria ypatingą, labai jaukią atmosferą. Tačiau jiems reikia nemažai priežiūros. Ne visada yra galimybė laiku palaistyti, užsiėmus kitais reikalais, galima pamiršti palieti gėles. Kai kurioms augalų rūšims (ne tik kaktusams) vandens reikia kur kas mažiau.

 

Vienas iš tokių augalų – trijuostė karduotė (Sansevieria trifasciata), kilusi iš Vakarų Afrikos. Augalas ilgais ir plonais lapais kartais vaizdingai vadinamas „uošvienės liežuviu“, nes lapai atrodo lyg aštrūs ir ilgi liežuvėliai. Šiam augalui nereikia daug saulės ir vandens. Be to, jis gerina patalpų oro kokybę.

 

Paprastasis tinūtras arba dykumų rožė (Adenium obesum) atvežtas iš sauso ir karšto klimato kraštų, todėl jis gali ilgą laiką ištverti be vandens. Tai nelepus augalas, prisitaikantis ir prie šalto klimato sąlygų. Šio augalo syvai yra nuodingi, todėl vazonėlį su paprastuoju tinūtru reikėtų statyti vaikams ir gyvūnams neprieinamose vietose.

 

Petunijos (Petunia) taip pat nėra lepios gėlės. Mūsų šalyje šios ryškiaspalvės gėlės – populiarūs palangių ir balkonų augalai. Jos gali iškęsti nepalankias sąlygas, neilgai trunkančią sausrą.

 

Zamiokulkas arba pinigų medis (Zamioculcas zamiifolia) pastaruoju metu labai populiarus. Ko gero, neveltui. Augalas ryškiai žaliais ir blizgančiais lapais papuošia bet kurį interjerą. Šį augalą pavojingiau perlaistyti, todėl jis tinkamas užmaršiems žmonėms.

 

Mėlynoji tilandsija (Tillandsia cyanea) išsiskiria ne tik nepaprastu grožiu, bet ir tuo, kad valo orą. Įspūdingi augalai yra epifitai, kurie iš oro sugeria maistines medžiagas ir drėgmę geriau nei iš žemės. Augalą užtenka porą kartų per savaitę gausiai apipurkšti vandeniu.

 

Į palmes panašios nolinos (Beaucarnea recurvata) dar vienas puikus augalas tiems, kurie nenori dažnai laistyti gėlių. Augalas labai nelepus, jį užtenka palaistyti kartą arba du per savaitę šiltuoju metų laiku ir tik kartą per mėnesį žiemą.