Pačių populiariausių dantų pastų ir burnos skalavimo skysčių sudėtyje yra fluorido, apsaugančio dantis nuo ėduonies. Be to, šio mineralo papildomai dedama į vandentiekio vandenį. Jamaikoje fluorido net būdavo dedama net į valgomąją druską ir džiaugiamasi tuo, kad sumažėjo sergančiųjų dantų ėduonimi.

 

Tai labai optimistinis požiūris apie fluoridą. Nemažai mokslinių tyrimų patvirtina, kad fluorido perteklius lemia sveikatos problemas, įskaitant kaulų silpnėjimą ir skydliaukės sutrikimus. Kai kuriuose tyrimuose teigiama, kad fluoridas nesumažina, o padidina riziką dantų ligoms atsirasti.

 

Spaudoje vis pasirodo gąsdinančių pranešimų apie fluorido žalą. Kai kurie faktai išties glumina. Ar žinojote, kad pirmoji fluorido dantų pasta rinkoje atsirado 1955 metais. Praėjo tik kiek daugiau nei pusė amžiaus, kad būtų galima kalbėti apie realų fluorido poveikį žmonėms.

 

Fluoridas sukietina ir užkemša kankorėžinę liauką, dar vadinamą „trečiąja akimi“, kuri taip pat kaip ir akys reaguoja į šviesą.

 

Jungtinių Valstijų aplinkos apsaugos agentūra fluoridą, kaip labai pavojingą medžiagą, įtraukė į toksiškų atliekų sąrašą.

 

Kalbama, kad A. Hitleris vandenį koncentracijos stovyklose papildydavo fluoridu, kad kaliniai būtų ramesni.

 

Fluorido dedama į žiurkių nuodus ir į stiprius antidepresantus (prozaką).

 

Fluorido vartojimą reikėtų riboti, jei nenorima ateityje turėti rimtų sveikatos problemų. Visų pirma pastas, turinčias fluorido pakeisti į jo neturinčias.