Po naujausio tyrimo Vokietijoje elektroninės cigaretės gali būti nebelaikomos sveikesne rūkalių alternatyva. Vokietijos Fraunhoferio instituto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu aiškinosi, ar elektroninės cigaretės teršia orą. Išvadose paaiškėjo, kad ore gali ilgą laiką sklandyti kietosios dalelės.

  • Įprastos cigaretės rūksta iškart, kai dega tabakas, o elektroninės cigaretės į aplinką išskiria lakiąsias medžiagas tik tada, kai jos yra įjungiamos. Tačiau tai nėra vienintelis skirtumas tarp įprastinių ir elektroninių cigarečių, rašo healthmeup.com.
  • Garuodamos medžiagos iš elektroninės cigaretės išskiria labai smulkias kietąsias detales, kurios yra įkvepiamos į plaučius. Per kurį laiką šie labai smulkūs nano lašeliai išsisklaido. O įprastinės cigaretės degimo procese išskiria kietąsias daleles, kurios ore išlieka ilgą laiką.
  • Į elektroninės cigaretės rinkinį įeina baterija, kaitiklis, kroviklis, pildomos (tuščios) skonio kapsulės.
  • Elektroninės cigaretės mechanizmas aktyvuojamas arba paspaudžiant mygtuką, arba traukiant cigeretę. Cigaretės užpildomos skysčiu su arba be nikotino. Elektroninių cigarečių skyčiai būna įvairių kvapų: amareto likerio, migdolų, vanilės ar obuolių.
  • Skysčiai kaitinami elektroninės cigaretės kaitiklyje ir išgaruoja 65 – 120 °C temperatūroje. Propilenglikolis dažniausiai naudojamas kaip tirpiklis, sukuriantis smulkią, panašią į cigaretės dūmus, dulksną.
  • Vokietijoje apytiksliai du milijonai žmonių pakeitė tradicines cigaretes elektroninėmis.