Aromatinių žvakių šviesa atpalaiduoja, sukuria jaukią atmosferą. Be to, jos maloniai kvepia. Regis, nėra jokių priežasčių dėl kurių jų reikėtų atsisakyti, bet ar tikrai? Nors malonus kvapas dažnam pakelia nuotaiką, tačiau pašalinės medžiagos, kurios išsiskiria degant žvakei, gali turėti nenuspėjamų pasekmių sveikatai.

 

Daugumoje aromaterapinių žvakių yra dirbtinių kvapiklių. Degdami kvapai pavirsta į kenksmingas medžiagas: acetoną, benzolą, tolueną, kietąsias daleles ir suodžius. Šios kenksmingos medžiagos ne tik pasklinda po namus, bet ir patenka į kvėpavimo takus, ir juos ilgainiui pažeidžia. Net ir natūralūs eteriniai aliejai degdami išskiria pavojingas sveikatai medžiagas.

 

Kenksmingos medžiagos gali būti įvairių alergijų, galvos skausmo ir svaigimo, net atminties sutrikimų priežastimi, jau nekalbant apie tai, kad pažeidžia kvėpavimo takus, gali tapti astmos priežastimi.

 

Parafino žvakės kvėpavimo takams ir plaučiams kenkia ne mažiau nei pasyvus rūkymas. Ypač kenksminga deginti daug tokių žvakių vienu metu, nes joms degant išsiskiria kancerogeninės medžiagos: benzolas ir toluenas. Nuodingos medžiagos įkvepiamos į plaučius, o ant sienų, lubų ir baldų pamažu kaupiasi toksiškos nuosėdos. Sunku patikėti, bet parafino žvakėse nuodingųjų medžiagų yra tiek pat kiek dyzeline.

 

Norint išvengti sveikatai pavojingų medžiagų, reikėtų deginti tik bičių arba sojų vaško žvakes. Natūralių eterinių aliejų negalima deginti: jais tiesiog pakvėpinti patalpas. Taip galėsite mėgautis visais eterinių aliejų privalumais, nepakenkdami savo ar artimųjų sveikatai.