Dažnai tenka susidurti su žmonėmis, kurie tiesiai šviesiai pasako, kad magija jiems neveikia. Kodėl? Todėl, kad žmonės tiesiog netiki magija. Todėl ji ir yra neefektyvi. Tačiau ar tai tikrai tiesa?

 

magija

Magijoje visko gali būti. Pavyzdžiui, vieną žmogų magija gali veikti, nors ja ji ir nelabai tiki, o kitas, regis, turės imunitetą jai, todėl magija bus neveiksminga. Tačiau ar tikrai tai tiesa? Mokslinių įrodymų, be abejo, negali būti, todėl viską galima paaiškinti tikėjimu arba netikėjimu. Kitaip tariant, viskas priklauso nuo asmeninės nuomonės.

 

Kai kuriose bendruomenėse gali būti pateikiamas vienareikšmiškas atsakymas, kad jeigu individas netiki magija, tam tikra idėja ar sąvoka, tai neturi jam jokios galios ar įtakos. Štai todėl, pavyzdžiui, daug žmonių tvirtina, kad jie nesibaimina, jog kas prakeiks ar užkerės. Žmonės netiki negatyvios magijos galia (nors sakoma, kad jeigu tikite pozityviąja magija, turėtumėte tikėti ir priešingos jai magijos egzistavimu), todėl ji jiems tarsi negalioja.

 

Kiti laikosi nuomonės, kad magija yra magija ir jos veiksmingumas neturi nieko bendro su tuo, ar žmonės ja tiki, ar ne. Pavyzdžiui, jeigu pagaminsite lėlytę, kuri turėtų apsaugoti jūsų netikintį draugą, talismanas iš tiesų gali saugoti nuo nemalonumų, net jei jį turės magija netikintis asmuo. Žinoma, galima ginčytis, kad jie išliko saugūs ir sveiki, todėl, kad saugojosi (nėjo ne per perėją, prisisegė saugos diržą, nelakstydavo rankose, laikydami žirkles ir pan.).

 

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, yra žmonių, kurie tiki tam tikromis magijos rūšimis, o kitomis netiki. Pavyzdžiui, net netikintys žmonės tiki, kad krikščionių maldos gali padėti pasveikti nuo ligų, apsaugoti nuo nelaimių ar kt. Tačiau paprašius tuos žmones pasimelsti už kitus dievus ar deives, jie nesutiks, motyvuodami tuo, kad tais dievais ar deivėmis netiki, todėl maldos bus neveiksmingos, priešingai nei meldžiantis dieviškajai būtybei, kuria tiki.

 

Sakoma, kad yra moksliškai įrodyta tai, kad žmonės, kurie tiki sėkme, dažniau jos ir sulaukia, negu tie, kurie netiki. 2010 metais Kolonės universiteto profesorius padarė išvadą, kad tie, kurie tikėjo, kad pasiseks, gavo geresnius testų rezultatus. Psichologė Lynn Damisch daliai tiriamųjų davė po golfo kamuoliuką ir pasakė, kad tai yra „sėkmės kamuoliukas“. Kitai pusei dalyvių nebuvo pasakyta, kad tie kamuoliukai neša sėkmę – tai buvo tiesiog įprastas kamuoliukas, kurį visi žino ir naudoja. Grupė, kuri turėjo „sėkmės kamuoliuką“ surinko geresnius testo rezultatus, negu kita grupė, kuri jo neturėjo. Taigi, tikėjimas prietarais gali sustiprinti pasitikėjimą savimi, pagerinti užduočių atlikimą ir padėti pasiekti geresnių rezultatų.

 

Straipsnių apie paranormalius reiškinius rašytoja Natalie Wolchover sako, kad: „Neseniai atliktame eksperimente psichologai stebėjo žmonių prakaitavimo lygį, kai jie sukarpė branginto vaikystėje daikto fotografiją“. Nieko nuostabaus, kad vaikystės atsiminimų sunaikinimas paskatino šalto prakaito išsiskyrimą. Vienas iš galimų paaiškinimų galėtų būti tas, kad mūsų smegenims yra labai sunku atskirti pavidalą nuo realybės. Vudu lėlytė skatina mintis, kad jums kenkiama, todėl ilgainiui iš tikrųjų pajuntamas skausmas, prasideda nemalonumai ir nelaimių ruožas.

 

Iš tikrųjų sunku atsakyti, ar magija veikia ir tuos, kurie ja netiki, nes vienintelio ir neginčijamo atsakymo nėra. Tai labai individualu. Todėl geriausia įsiklausyti į save, atrasti, kas labiausiai tinka konkrečiai jums, kas yra priimtiniausia, net jei aplinkiniai bando jus įtikinti, kad yra ne taip, kaip galvojate. Tiesa yra tai, kad yra taip, kaip jūs giliai viduje jaučiate.