Ar pigus ir ekologiškas kuras iš vaisių žievelių bei kitų atliekų kada nors bus vadinamas didžiausiu XXI amžiaus žmonijos laimėjimu? Tuo tikriausiai yra įsitikinęs Floridos universiteto profesorius Henris Danielius. Mokslininkas atrado būdą, kaip išgauti etanolį iš buitinių atliekų, pavyzdžiui, apelsinų žievelių ir senų laikraščių.

 

Išradimas yra pigesnis ir ekologiškesnis nei iki tol žinomi ekologiško kuro variantai. Amerikietis tikisi, kad jo išradimas vieną dieną bus dažniau vartojamas nei benzinas. Apelsinų žieveles pagal šią technologiją galima pakeisti cukranendrėmis, soromis ar šiaudais.

 

Mokslininkas tikisi, kad netolimoje ateityje toks alternatyvus kuras taps įprastu ir padės išsaugoti neužterštą orą ir aplinką ateities kartoms. Kaip išgaunamas alternatyvus kuras iš citrusinių vaisių žievelių? Augaliniai fermentai paverčia apelsinų žieveles ir kitas atliekas į cukrų. Paskui vykstant fermentacijos procesui, išgaunamas etanolis.

 

Panašiai etanolis išgaunamas iš kukurūzų krakmolo. Tačiau tokiu būdu išgautas etanolis išskiria dar daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų negu benzinas. Pagal H. Danieliaus technologiją išgautas kuras išskiria mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų negu benzinas ar elektra.

 

Be to, tokiam kurui gaminti apstu žaliavos, nes naudojamos įvairios atliekos. Neeikvojami pasaulio maisto ištekliai, todėl maisto kainos neturėtų kilti. „Vien Floridoje per metus galima pagaminti 200 milijonų galonų etanolio iš apelsinų žievelių“, – sako išradėjas.

 

Regis, išradimas iš tikrųjų nepaprastas, tačiau panašu, kad dar reikės palūkėti, kol Floridos mokslininko išradimas pakeis įprastą, šiandien vartojamą kurą.