Stovėti eilėje parduotuvėje ar įsigyti naują daiktą vos keliais mygtukų paspaudimais? Pirkimas internetu jau gan ilgą laiką tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Bet ar tikrai toks apsipirkimo būdas patogus ir pats geriausias?

 

apsipirkimas

Ar anksčiau galėjome įsivaizduoti, kad norint įsigyti kokį nors daiktą nebereikės lakstyti po visą miestą? Ilgos eilės ir valandos, praleistos beieškant tinkamo dydžio ir modelio drabužių – jau praeitis. Dabar, kai visas pasaulis perka internete, užtenka tiesiog spustelėti kelis kompiuterio klaviatūros mygtukus internetinės prekybos svetainėje ir po kelių dienų pirkinys pasieks jūsų namus. Internetas suteikia mums daugybę galimybių, ir nėra jokios priežasties jų ignoruoti. Taigi, pažvelkime į pagrindinius internetinės prekybos privalumus ir trūkumus ir sužinokime, kokie yra pagrindiniai internetinės prekybos privalumai bei trūkumai!

 

Apsipirkimo internete privalumai:

 
  • Nereikia išeiti iš namų ir būti tarp kitų žmonių. Tai yra didžiulis pliusas, kai neturite laiko arba, kai ateina gripo sezonas, arba tiesiog, kai nėra noro eilinį sykį išeiti į viešumą.
 
  • Per kelias minutes galite apsilankyti dešimtyse parduotuvių. Kaip būna nesmagu, nuvykus į fizinę parduotuvę, sužinoti, kad jums reikalingo daikto nebėra! Internete tokiu atveju iš karto galima eiti į kitą svetainę arba užsisakyti iš anksto.
 
  • Padeda taupyti pinigus. Dėlto, kad internetinėms parduotuvėms nereikia mokėti už prekybos patalpų nuomą, taip pat samdyti daugybę konsultantų ir kasininkų, prekės gali būti parduodamos pigiau.
 
  • Platus asortimentas. Net jei parduotuvėje šiuo metu nėra jums tinkamo daikto, jos darbuotojai galės jį užsakyti asmeniškai jums.
 
  • Klientų atsiliepimai. Paprastai produkto aprašyme jūs iš karto galite perskaityti kitų klientų apžvalgas, kurios padės jums tinkamai pasirinkti.
 

Apsipirkimo internete trūkumai:

 
  • Negalima nieko liesti. Nė vienos nuotraukos negalima palyginti su galimybę realiai paimti prekę į rankas. Todėl internete geriau pirkti tik tai, ką gerai įsivaizduojate. Tai ypač pasakytina apie drabužius – pirkite drabužius jums žinomų prekės ženklų ir, jei yra tokia galimybė, paprašykite atsiųsti kelis drabužių dydžius, kad galėtumėte pasimatuoti ir iš jų išsirinkti tinkamą dydį.
 
  • Sukčiavimo tikimybė. Pasirinkite oficialias apsipirkimo svetaines, turinčias aukštus reitingus: tai padės sumažinti riziką, kad susidursite su sukčiais.
 
  • Sunkumai dėl pristatymo. Ne visos elektroninės parduotuvės siūlo nemokamo pristatymo paslaugas. Daugelyje vietų už pristatymą į namus ar kitą pasirinktą vietą reikės mokėti papildomai.
 
  • Senus įpročius sunku keisti. Vis dar negalite apsispręsti pakeisti savo įpročių ir pagaliau apsipirkti internetu? Paprašykite savo draugų, vaikų ar anūkų padėti. Stebėkite procesą iš šalies ir netrukus suprasite, kad nerimauti nėra pagrindo.